Új hozzászólás Aktív témák

  • #64905664

    törölt tag

    válasz Laby #317 üzenetére

    Szia.
    Nekem is bialetti moka 4 személyes van de direkt indukciós. Nálam az indukcióst 2-esre kell állítanom akkor a legjobb, az egyes már csak arra van ha valaki melegen akarja tartani a kaját. Én is meg vettem az alátétet de egyetlen egyszer használtam csak mivel szerintem percekig kell előmelegíteni mert nagyon vastag. Anélkül 2-esre állítva a főzőlapot, a vizet előforralva, a kávét úgy rakva ahogy írod, 1 percen belül elindul a lé. Mivel a legtöbb helyen a víz előforralását olvasom (a jutubon is ilyen vidiket látok szakértőktől) most már én is így teszek, szemben az elmúlt 40 évvel amikor is a régi kotyesszal hidegen indítottam. Én amikor elkezd fröcsögni nem kapom azonnal le a főzőt mert akkor egy 4 személyesből (ez a valóságban 3...) csupán csak 1 espresso (40 ml)-t kapnék ami egyrészt pazarlás, másrészt nekem egy jó dupla dukál ami minimum 80 ml de akár 100 ml is. Így iszom évtizedek óta nálam már így marad. De én sem várom meg amíg teljesen lefröcsög a gőz is, a dupla be van lőve szemre és akkor lekapom a főzőt. Sosem teszem kávéstól vagy tartom a csap alá, hogy lehűljön ezt nem is fogom csinálni, számomra értelmetlen. Amikor leszedem a főzőlapról azonnal kiöntöm a kávét a poharamba majd úgy viszem a csaphoz hideg vízzel kellően hűtöm majd széjjel csavarom és utána iszom a nedűt. Igyekszem jó kávét rendelni az elmúlt évtizedekhez képest, első rendelésem a kapuczínertől volt és igen, hatalmas a különbség a "téglákhoz" képest. Mindíg téglát ittam általában omnia silket mivel az lejött gond nélkül a régi kotyesszal a kissé fimomabb, jobb kávé meg nem. Most, hogy darálom (én is graeffel) próbálkoztam a durvább vagy finomabb őrléssel, de nem sokáig kellett. 15-ön kifújt a szelep mielőtt lejött volna az adagom, 19-21-en meg nem fúj ki minden rendben. Persze még nekem is újdonság az egész hiszen még el sem fogyott az addig fogyasztott kapszulás megoldás sem tehát sok tapasztalat nincs habár úgy gondolnám egy kotyogós megoldáshoz nem is kell. :D Válaszolva kérdésedre azért hűtik azonnal és állítják le amikor lekapták a főző alkalmatosságról, hogy egyrészt ne égjen meg a gumi meg a kávé a felső üstben, másrészt azért, hogy ne fújja tovább a már nem kávénak tartott gőzt, stb. Ezeket szintén olvastam de majd válaszolnak neked itt szakavatottabbak is. :)

Új hozzászólás Aktív témák