Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #LittleG

    csendes tag

    Üdv!
    Első körben szeretném közölni a jó hírt, miszerint itt a 2 468 356. újonc, aki segítséget kérne! ;) Továbbá szeretnék üdvözölni minden meglévő tagot - heló!

    Már több hónapja (június óta) tudok az eGPU rendszer létezéséről, ami nekem már akkor fel is keltette az érdeklődésemet. Akkor vásároltam laptopot. Szerencsére még a vásárlás előtt jutott tudomásomra az eGPU létezése, ezért ennek fényében választottam laptopot. A választás egy Dell Latitude E6420 gépre esett.

    Gyorsan a specifikációit:
    CPU: Intel i7 2640M (2. generációs, Sandy Bridge)
    RAM: 4GB rendszermemória
    iGPU: Intel HD 3000

    Szerintem eGPU terén ennyi a lényeges...

    Meglett a laptop. Az eGPU kiépítését már eldöntöttem, hogy nyáron fogom megtenni, mert nekem az KELL! :) A következő lépés az alapos utánajárás volt. Hamar kiderítettem, hogy igen komoly és összetett művelet ez (pl: DSDT override, whitelist-es BIOS (bár ez engem nem érint), és akkor az ismeretlen, "nemértemhogymér" hibák, stb.), úgyhogy nyárig mindent alaposan el szeretnék tervezni. Minden lehetséges hibára már előre kitalált megoldásokat szeretnék. Kerestem oldalakat, ahol lehet ilyen "szakikkal" beszélni, míg meg nem találtam a Prohardver - eGPU tapasztalatok témáját. Úgy gondolom ez lesz a jó hely, itt szeretnék okosodni.

    És amit eddig elterveztem, összesűrítve:
    - EXP GDC Beast V8.0 átalakítót szeretnék használni
    - mPCI-e foglalatban szeretném használni (elvileg csak ez az interfész támogatja nálam a Gen. 2-es jelet)
    - videókártya egy nVidia GTX 750 Ti lenne
    - tápegység: Xbox tápegység (135W)

    Továbbá lenne egy pár kérdésem is az egésszel kapcsolatban!
    Szóval... akkor jöjjön a móka...

    1, Működni fog a rendszer belső kijelzőn?

    2, Valóban támogatja a laptopom mPCI-e foglalata a Gen. 2-es (5Gbit/sec) jelet?

    3, Ha támogatja a Gen. 2-es jelet, akkor a videókártya teljesítményének hány százalékát tudnám kihasználni? (Mekkora javulásra számíthatok az iGPU-hoz képest ekkora sávszélességnél?)

    4, Az EXP GDC Beast V8.0 (mPCI-e verzió) valóban jó választás?

    5, Mi a különbség az EXP GDC V7.0 és V8.0 között?

    6, Az Xbox 360 (135W) táp valóban jó választás?

    7, Megfelelő (kompatibilis) kártyát választottam a laptophoz?

    8, (Ne támadjatok! :) ) Az eGPU működhet belső kijelzőn Windows Vista rendszeren?

    9, DSDT override csak 12-es hibakód esetén szükséges?

    10, A DIY eGPU programnak egyáltalán mi az értelme? :)

    12, Egyáltalán megfelel a laptopom az eGPU használatához?

    13, BIOS-ban szükség van valami módosításra?

    14, Az EXP GDC Beast átalakítón mire jó a CTD/PTD kapcsolók?

    15, Mire jó az Optimus technológia? Az én rendszerem támogatja ezt?

    Egyenlőre ennyi! ;) Sajnálom, ha kicsit sok, de valahol el kell kezdenem. Nagyon hálás lennék a levezetett, részletes válaszokért!

    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    Üdv!
    Most a héten eléggé elfoglalt voltam, de utólag is szeretném megköszönni az "Első kérdéshullám" megválaszolását Williamgrant és Kirrr felhasználóknak! Köszi srácok! ;)

    Ami utána ténylegesen elkezdett érdekelni, és jobban belemélyedtem:

    - Express Card - Gen.1 --> Gen. 2: Tényleg lehetséges?
    - Optimus technológia az eGPU szempontjából
    - EXP GDC vs PE4L = Csatlakozó vs Forrasztás: Tényleg jobb az egyik a másiknál?

    Úgy gondolom ezt nehéz lenne mindet egyszerre kitárgyalni (nyilván nem nektek, hanem nekem, hogy egyáltalán értelmezni tudjam ezt a temérdek új infót)

    Szóval haladok témánként.

    I. téma: Az Optimus technológia az eGPU szempontjából

    Szóval...
    Hosszú internetes böngészés után a következőt vontam le:

    Az Optimus egy nVidia által kifejlesztett technológia. Eredeti célja az, hogy a laptopokban növelje az akkumulátor élettartamát, oly módon, hogy váltogatja a laptopba rakott két kártyát: a sima iGPU-t (pl: netezéskor, vagy filmezéskor) és az nVidia-s dGPU-t (játékok használatakor).

    Később azonban kiderült, hogy az Optimus egyfajta tömörítési eljárást is takar maga mögött, amivel képes megduplázni az adott sávszélességet (ugye?). Azért fontos, hogy egy külső kártya támogassa az Optimust, mert így a rendszerhez hozzákötve a laptop majd azt hiszi, hogy egy dGPU-val van dolga és onnantól kezdve úgy fogja használni, mint egy Optimusos dGPU kártyát. Természetesen ez csak akkor működik, ha a külső kártya valóban támogatja az Optimust (GTX 400 szériától kezdve), továbbá kell egy olyan iGPU is, ami képes ezt a kártyát kezelni (pl: Intel HD 3000). Ha ezek a feltételek megvannak, aktív lesz a technológia és ennek a legfontosabb következménye az, hogy működhet a rendszer belső kijelzőn!. Amennyiben a technológia nem aktív, értelmezésem szerint nem működhet a belső kijelzős verzió. eGPU szempontból ezért fontos ez a technológia. Azonban fontos azt is megjegyezni, hogy itt már az Optimus mindent, csak az eredeti feladatát nem fogla ellátni, miszerint váltogatja a grafikus kártyákat. Ezt a következtetést onnan vontam le, hogy az iGPU-nak muszáj aktívnak lennie, még akkor is, ha csak a külső videókártyát használom, hiszen a külsőnek nincsen közvetlen kapcsolata a belső kijelzővel, csakis az iGPU-n keresztül tud kapcsolatot létesíteni vele. Ha pedig az iGPU kiesik a rendszerből (nem aktív), akkor megszakad a kapcsolat a belső kijelző és a külső VGA között.

    Kérdések:

    a, Jól írtam le a következtetése(i)met (a szöveg alapján)? (ergo, jól értelmeztem ennek a technológiának az elvét?)

    b, Van még egyéb fontos/jótékony tulajdonsága az Optimusnak az eGPU-ra nézve?

    c, A veteránok szemében ez kissé banális kérdés lehet, de: Az én videókártyám (GTX 750 Ti) támogatja az Optimust? Véleményem szerint igen, mert a GTX 400-as széria régebbi, mint a 700-as. 400-tól kezdve pedig már támogatja (elvileg). Ezt a kérdést már legelőször is feltettem, de csak az "általános", "Ha a kártyád támogatja az Optimust, akkor működni fog (belső kijelzőn)" választ kaptam. Sajnálom, de kezdőként én nem igazán tudom még eldönteni, hogy akkor támogatja-e a kártyám az Optimust, avagy sem... Hibát pedig nem szeretnék a rendszeremben. Kérlek Titeket, hogy ezt konkretizáljátok!

    Egyenlőre ennyi... Próbállak minél kevesebbet zaklatni Titeket, de valamihez muszáj segítséget kérnem.

    Ezt az irományt pedig már úgy készítettem, hogy több napos google keresőzés, ill. fórum keresőzés volt! (Csak mielőtt valaki nekem esne, hogy miért nem olvasok utána a dolgoknak :K )

    Köszönöm a segítséget! :)

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz Kirrr #3487 üzenetére

    Szeretném megkérdezni, hogy te hol találtad azt az infót, miszerint az EC Gen.1 ből Gen. 2 lesz? Te személyesen csináltad már vagy csak a leírásra hivatkozol? És valóban sikerült elérned a Gen. 2-es jelet (valami progi kimutatt, vagy ilyesmi?)

    Egyébként ez, hogy Te az EC-t ajánlod, nem ütközik Williamgrand válaszával?

    Ő írta:
    "Hát valóban támogatja, de jó ha tudod hogy én egy ilyen laptoppal megszívtam mert az EC csatlakozója hektikusan működött. Azaz nem volt meg stabilan a Gen2"

    Én viszont mindenképpen szeretnék stabil Gen. 2-es jelet elérni!

    Neked sikerült elérned a stabil Gen. 2-t?

    És még egy fontos kérdésem lenne: ha mPCI-e foglalatot használok, az Optimus ott is működhet?

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz Precorus #3490 üzenetére

    Semmi gond, nincs harag ;)
    Csak annyit szerettem volna ezzel mondani, hogy én is utána szoktam járni a dolgoknak, sőt leginkább magam szeretem megtalálni a megoldást. De mint mondtam, szerintem nem szégyen az, ha valaki segítséget kér, elvégre mindenki ember, valahol pedig el kell kezdeni. :)

    Én egyáltalán nem haragszom, csak jeleztem, hogy nem "kihasználni" akarom a segítőkészségeteket, mert igenis utánnajárok én a dolgoknak, de néha tényleg kell a segítség.

    Béke :D

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    Üdv!

    Még így a következő nagy "témám" előtt szeretnék egy rövid kérdést feltenni!

    Dell Latitude E6420 laposomon elkezdtem tesztelgetni, hogy áll a bios a whitelist funkcióval. Mpci-e foglalatból kiszedtem a Wi-Fi kártyát, helyére pedig betettem egy elviekben NEM támogatott wifi kártyát egy ugyancsak Dell, de Latitude E4300 gépből. Az eredmény pozitív élményt hozott, ugyanis a BIOS minden probléma nélkül elfogadta a kártyát, gépet bekapcsolva a Windows egyből elkezdte a drivert keresni.

    Következtetés: A BIOS-om nem whitelist-es. :C

    Mindezt jól gondolom?

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    Heló!

    Szeretném megkérdezni, hogy Ti milyen tápegységeket ajánlanátok eGPU alá?

    A cél elsősorban az lenne, hogy:

    - Stabil +12V feszültségi szint
    - Elsősorban passzív hűtés (bár ha muszáj, lehet ventis is)
    - Kis méret (mert adapter, táp, vga majd később mind egy kis házikóba menne)
    - Viszonylag olcsó legyen (5000-7000 Ft-t szánnék rá...)
    - Teljesítmény: 100-150 Watt (egy GTX 750 Ti-t hajtana meg (nem OC változatot!))

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz Williamgrant #3544 üzenetére

    Azt elfelejtettem említeni, hogy ne ATX tápot! :D

    Írtam, hogy minél kisebb méretűnek kéne lennie. :)

    De azt tényleg nem írtam, hogy majd vmi mini-atx szerű házba szeretném berakni a cuccokat, ezért lenne lényeges, hogy a táp mérete akkora legyen, mint mondjuk egy xbox táp.

    Codegen... Hmmm. Az nem a "bele ne rakd, vagy kinyírja a gépedet" kategória? Nem lennék nyugodt, ha ő táplálná a rendszeremet...

    De azért köszi a segítséget, várom a további ötleteket ;)

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    Üdv!

    Kicsit elmélkedtem a lehetséges csatlakozókon, hogy melyik mit tud kihozni egy külső VGA-ból. Tekintve, hogy nekem se TB-m, se NGFF-em nincs (ami eléggé ideális lenne ilyen jellegű célra), maradt az EC és az mPCI-e.

    Ami az EC-t illeti, főként azért nem alkalmaznám, mert eléggé szar helyen van (pont ott van az egér is, ami nagyon zavaró lenne így), ha a másik oldalon lenne... :K Meg még mindig kételyeim vannak a stabilitást tekintve, hisz papíron gen 1.0 -t tud csak. Ok, van a Kirrr által leírt válasz, de nyilván ez lapostól is függ. Tehát kockáztatni meg nem szeretnék, nehogy instabilan legyen meg a gen 2.

    Marad az mPCI-e. És akkor itt jön a lényeg!

    Ez a csati támogatja a Gen 2-t, tehát már ott járunk, hogy a laptop ki tudja használni a VGA 70-80 %-át.

    A kérdés az, hogy ezen az értéken lehet még valahogyan növelni?

    Olvasgattam "tuning" tippeket, pl: kizárólag az nVidia illesztőprogit kell telepíteni, minden mást (pl: hang) le kell tiltani, mert egyrészt ezek a tulajdonságok amúgy sem lesznek kihasználva, másrészt ezzel nő a grafikai számításokra használható sávszélesség. Illetve olvastam még azt is, hogy a PhysX-et a CPU-ra kell átállítani, mert ezzel tovább nő a sávszélesség, nem kell a kártyának külön azzal is foglalkoznia.

    Létezik még valami egyéb megoldás, amivel növelhető a teljesítmény (sávszélesség/kihasználhatóság)?

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nem tudom, ki emlékszik még rám, de nem is ez a lényeg. :N

    Elöljáróban annyit, hogy már régóta (nagyooon) tervezem ezt az eGPU-s rendszert, sok kérdésre már kaptam itt tőletek választ, de sajnos akadnak még itt mások is :D . Sajnos mostanában nem voltam ezzel kapcsolatban aktív, mert más foglalt le, ráadásul, úgy egy hónapja az eGPU-t kiszolgáló laptopom tropára ment, vélhetően az alaplap elromlott, amit cserélni kellene.

    Szóval most speciel még laptopom sincs, de azért csak pozitívan :)) , majd csak lesz valami...

    Közbe viszont, hogy magával az eGPU projekttel is haladjak, 2 rövidke kérdésem lenne, hűen maradva azon elhatározásomhoz, miszerint minden lehetséges hidegzuhany-opciót szeretnék elkerülni:

    1. Mi ez az új, "7,5$-os adapter (mPCIe)" adapter? Ez mennyire életképes? Mennyivel másabb, mint a jó öreg EXP GDC, vagy a Bplus? Nekem túl szépnek tűnik az ára, félek, hogy tényleg csak ennyit tud, de ha mégse, akkor nagyon nyitott vagyok felé. :C

    2. Végül a Sandy Bridge "éppen határeset az eGPU szempontjából" architectúra miatt letettem a belső kijelzős megoldásról, szóval maradok a külső monitoros lehetőségnél. Így a kártya teljesítményének hány százaléka nyerhető ki? Továbbá, tekintve, hogy most már nem köt a belső kijelző, van egyéb ok is amiért még jó választás lehet az nVidia az AMD helyett? (Bár én mélyen nVidia fan vagyok, szóval mindenképpen olyat szeretnék, már csak a fogyasztás miatt is, de mégis érdekelne, hogy így ez jár-e további előnyökkel...)

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz ∂яσнυη #4960 üzenetére

    1. Értem, köszi. Érdekes, nagyon tetszik ez esetben. Ami nagyon furcsa nekem, hogy mi miatt tudják ilyen olcsón megcsinálni, ha jobb, mint a riválisok?

    2. Persze, teljesítménybeli gondok is vannak, nekem egy i7-2640M van benne, ami egy AMD FX 4300-as procival vetekszik, volt vele szerencsém, tesóm gépében ez van, ehhez tudok viszonyítani. Amit az elbír, azt ez az i7 is bírni fogja. A belső kijelzőről azért mondtam le, mert így nagyobb sávszélessége lesz a kártyának (csak egyirányú kommunikáció) és így nagyobb teljesítmény érhető el. Erre lennék kíváncsi, hogy így mit tudok elérni vele. Úgy emlékszem, hogy belső kijelzőnél egy 70-80% érhető el, de mindenki mondta, hogy külsővel ez tovább növekszik. Kérdés az, hogy meddig...

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz ∂яσнυη #4963 üzenetére

    Szerintem ez lesz az az EC változat, amit kérdeztél:

    https://egpu.io/forums/expresscard-mpcie-m-2-adapters/us7-50-generic-mpcie-egpu-adapter/#

    Úgy látom, eléggé pepecselős munka, mert sajnos EC változat nem létezik, de itt DIY módra megoldották.

    Viszont szerintem a végeredmény miatt abszolúte megéri :D :D :D

    Én egyébként személy szerint még mindig az mPCI-E foglalatot részesítem előnyben, sajnos olvastam, hogy a Dell Latitude E6420 EC csatlakozója nem tudja stabilan a Gen2.0-t, bár vannak, akik szerint ez hotpluggal megoldható. Ilyet még nem csinááltam, hotplughoz nem értek, és ha mégis rossz lesz, akkor felesleges volt az egész hajcihő, és marad az mPCI-E... De ha valaki esetleg mégis érvelne nekem az EC mellett, azt szívesen meghallgatom, mindenre nyitott vagyok. :K

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz Doink #4965 üzenetére

    Már összeállítottam egy tervet, amivel megoldató lesz az univerzális dokkolás (bedugás/kihúzás), szóval ez már nem szempont ;)

    A kérdés már csak az, hogy vajon mennyire lesz úgy stabil. Hamarosan küldök egy rajzot az elképzelésemről.

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz Doink #4968 üzenetére

    Hála istennek én nem ilyen ember vagyok :R

    Nekem, ha valami túl könnyen megy, már gyanús, ilyen például a Windows újratelepítése is, lehet rajta nyomkodni a visszaállítás gombot, aztán pikk-pakk és kész is, de nekem mégis megnyugtatóbb az, ha én teljesen újrarakom a rendszert. Ráadásul, ha kézhez kapok valamit, mindig szeretem megkukkantani, hogy mi van benne, hogy működik, mert szeretek ezekről tudni. Gépet se szerettem soha "készen" venni, mindig magamnak rakom össze.

    Amúgy igen, nagy vonalakban olyat szeretnék, amit írtál, hogy beiktassak egy +csatlakozót, viszont cserébe a dokkolónál + a laptopba menő USB - mPCI-e átalakítónál meg akarom szüntetni a rádugós módszert, és rá akarom forrasztani a kimenetekre az USB kábelt, így végül is 2 csatlakozás lenne, az egyik az alaplapi mPCI-e foglalatnál, a másik pedig az általam kreált csatlakozónál. Továbbá persze némileg növelni akarom az USB kábel hosszát, mert az a 60 cm gyárilag kicsit kevés nekem. Itt pedig lehet, hogy egy vastagabb, kisebb ellenállású kábelt vennék, kompenzálva ezzel a nagyobb hosszúságot.

    Kérdés továbbra is az, hogy így mennyire lesz így stabil a jel... :F

    [ Szerkesztve ]

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tegnap kicsit agyaltam ezen a dolgon, hogy eGPU-hoz mégis melyik interfész lenne a jobb: EC vagy mPCI-e.
    Mint tegnap írtam, az EC könnyű csatlakoztatása (kihúzod, bedugod, ennyi) már nekem nem szempont, tehát most a két a lehetőség ugyan ott van.

    Kicsit a rendszer kialakításáról:

    Tekintve, hogy a laptop nem csak játékra lenne használva, hanem gyengébb dolgokra is (irodai munka, youtubeozás, netezés), az eGPU-ra akarok egy kapcsolót iktatni, amivel lehet váltani az eGPU és az iGPU között, méghozzá üzem közben, (ne kérdezzétek hogyan, a fejemben már megvan, de egy fél nap lenne leírni :) ) tehát nem úgy, hogy leállítom a gépet és újraindítom, mert az elég hosszadalmas procedúra Tegnap rájöttem, hogy ennek az alapfeltétele az, hogy a laptop támogassa a hotplugot.

    Na most olvastam, hogy EC natívan támogatja ezt a funkciót. Az mPCI-e viszont eléggé problémás, bár nem egyértelmű a NEM válasz, ugyanis vannak rá lehetőségek, amivel rá lehet bírni a hotplug támogatására és van néhány olyan laptop is, ami kapásból támogatja.

    EC-t továbbra is kerülném a bizonytalan Gen2.0 miatt, ráadásul nem tudom, hogy a sávszélességből mennyit veszítenék, hisz abból a bizonyos olcsó dokkolóból nincs EC változat, de persze a DIY megoldás mindenre :D . Írta, hogy működik, de nem tudom, hogy ezzel az átalakítással mennyi teljesítmény veszne el.

    Szóval a kérdésem az, hogy meg lehet oldani az mPCI-e hotplug támogatását?
    Továbbá az, hogy aki ezt a laptopot (Dell Latitude E6420) EC-vel használja, neki stabil a Gen2.0 jel?

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz Williamgrant #4972 üzenetére

    Értettem, kapitány :DD

    Az agyalós rész, mint mondtam, csak azért kell, hogy az előtt legyek tájékozott, mielőtt belevágok. Óvatos ember vagyok, szeretek mindent előre eltervezni, nyilván nem lehet szimulációkat futtatni, hogy miképpen fog a (még képzeletbeli) eGPU reagálni bizonyos hatásokra, illetve mennyire lesz működőképes, hatékony. Ez mindig akkor dől el, amikor a valóságban is létrejön a mű, egy Windows telepítés is 100000000000 féleképpen végződhet, nem lehet mindegyik forgatókönyvet elképzelni, hogy épp mi lesz a hiba. Az életben annyi szerencse van, hogy a hiba mindig adja magát. :K , amit majd meg kell javítani. Lesz egy bizonyos (vagy több) hiba, amit valahogy meg kell oldani.

    Viszont szerintem jó bizonyos hibákkal itt tisztában lenni.
    Gondolj csak bele, ha egy ember tudatlanul vágna bele, az első kérdés az lenne, hogy melyik USB portba dugja bele az eGPU-t... Vagy az, hogy vesz egy AMD-s kártyát, persze ő belső kijelzőn szeretne majd játszani...

    Bár ezek szélsőséges esetek, mindenkinek szinte kötelező előre utánajárni bizonyos dolgoknak, hogy mi is az a mPCI-e, EC, DSDT override, Whitelist BIOS, Optimus és társaik. Vélhetően én kicsit már túlagyalom, de ez személyes probléma ;)

    De igazat adok neked, mostmár tényleg ideje a tettek mezejére lépni (miután megjavítottam az alaplaphibás laptopomat) :P

    Egyébként:
    - Laptop adott (Dell Latitude E6420). Nem tudom, hogy itt arra utaltál, hogy váltsak, mert alkalmatlan eGPU-hoz, vagy csak úgy látatlanban adtad, mint általános tanácsot.
    - Táp terén mindenképpen a kis méretű tápokat preferálom, sírógörcsöt kapnék, ha egy ATX táp vigyorogna az asztalomon, de ez mindenkinek máshogy van. Xbox táp, Dell DA-2, vagy márkás (pl: Chieftec, FSP) külső tápok, stb. jönnek szóba nálam.
    - A belső kijelzőről már régen lemondtam, egyszerűen túl nagy lenne a teljesítményveszteség, nem érné meg (sejtem, hogy az eGPU / iGPU közti váltás miatt gondolsz arra, hogy én belsőn akarom tolni, de nem. Külső monitornak van 2 portja, egy DVI (eGPU-nak) és egy D-Sub (iGPU-nak). Tehát az iGPU is külső monitorról menne.)
    - Combos VGA, mi? Na ez egy jó kérdés. Mindenképpen GTX 9xx szériás kártyát akartam, de tekintve, hogy ma már nem kapni, használtan pedig nem akarok, így marad a GTX 1050, amiről mondtátok, hogy nem javallott, mert nem eGPU barát. Tényleg nem lehet használni eGPU-ra?

    saby97: Tökéletesen megértesz engem, te vagy az én emberem! :R Pontosan egy ilyen mechanikájú rendszert szeretnék, pontosan ezek az okok miatt. Kérdés amúgy, hogyha nem dolgozik az eGPU, úgy mennyit fogyaszt, mert ha csak egy pár wattot, akkor azért tényleg felesleges lehet az átkapcsolgatás, de igen, nagy vonalakban, a felesleges fogyasztás és zaj miatt akarom irodai munkáknál kikapcsolni a komplett rendszert...

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz Williamgrant #4977 üzenetére

    Processzor egy második generációs i7 (Intel Core i7 2640M)

    Összehasonlítások szerint egy AMD FX 4300-as proci szintjét hozza.

    A vezérlőhiba kifejezetten jól hangzik... :(((

    Kezd elszomorítani ez a csúnya DELL :(

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    Jajj, nagyon szépen köszönöm a felajánlásokat, igazán kedves gesztus :))

    Mindenképpen élnék a lehetőséggel, ha nem 270 km-re laknék Budapesttől. :DD

    Meg merem kockáztatni, hogy szerény kis városomban rajtam kívül nem sok elmebetegember ismeri az eGPU kifejezést. Gondolom még Pesten sincs olyan irdatlan nagy közönsége az eGPU-nak, hát még itt :N

    De azért köszönöm szépen a lehetőséget mindenkinek!

    Ami viszont még érdekelne, az az, hogy akkor szerintetek GTX 1050 mehet? Nem lesz baj a rendszer kiépítésével?

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

  • #LittleG

    csendes tag

    válasz Williamgrant #4985 üzenetére

    Hajdúnánás

    Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

Új hozzászólás Aktív témák