Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz Geller72 #49362 üzenetére

    Nekem azt hiszem volt 5 db szénkefés gépem, QX80, QX90, QX95, QX90C (vagy melyik a sárga?) Furibee F90 (a méhecske, ebből kettő is), és mindegyik mindenféle hibától szenvedett, MIELŐTT felszálltam volna vele.

    Csak néhány az idegesítőbbek közül:
    - állandóan lerugdosta a propellereket, már a dobozból kivéve is
    - konkrétan szarból voltak megépítve. Gumi tartotta valahogyan a kamerát, a kábelek össze-vissza, ferdén állt a motor a gumi perselyen ami tartotta, stb.
    - iszonyatosan hitvány, olcsó propeller volt mind (mondjuk a brushless ötágúak is borzalmasak, ez tény)
    - volt ami 50 cm-ről disarmoltam a laminált padlóra és beszart a motorja
    - belelógott a propellervédő műanyag a propellerbe (FB 90)
    - konkrétan alig bírt repülni az egyik QX80, mert olyan dög nehéz volt, és mellette gyengék voltak a motorok
    - a kamera kábel szarul volt beforrasztva
    - az ÖSSZESNEK rossz volt az akkumulátora, kevés C, dög nehéz, puffadós

    Igaz ezek abból az időből voltak (kb. 1 év) amikor ezek ilyen 20 körül kellették magukat.

    Attól, hogy valami brushless, még lehet kinti és benti is, itt nem arra kell asszociálni hogy levágja a fejed. Ha bent 1S-sel repülsz, akkor nem lesz olyan rettenetesen nagy teljesítmény mögötte, kb. súlyra ugyanazok már ezek is, mint a szénkefések. Cserébe normális lesz a minősége, nem fognak leesni a propok, nem szorul meg a motor, lesz a kamerának egy fészke, ahol legalább egy irányba tud állni, és nem össze-vissza rezeg, és még azt is el tudom képzelni, hogy jövőre is működni fog

    Az, hogy mennyire és hogyan reagál egy drón, az beállítás kérdése. Ott vannak a különböző expok, ratek, lapíthatod a görbét vagy meredekbe állíthatod, sőt kapcsolóra is teheted, hogy legyen egy kevésbé agresszív vagy sokkal pörgősebb módja. Ezeket mind meg lehet oldani szoftveresen.

    Nem azt mondom, hogy beltérben csak brushlessel lehet repülni, de nem is tiltja semmi. Az ár az egy dolog, de ezzel ne védekezzünk, hogy "amíg te egyet veszel a mikróhoz addig én veszek 20-at", jah és azt 5 adagban rendeled meg és azzal 5x annyit vársz és szerelsz, mert a másik meg nem csinál ilyet. Az időnél semmi sem drágább, ez teljesen biztos.

    Nem hasonlítottam össze a kinti repülésüket, én mindent egyben hasonlítottam össze, de ha a képből kiragadsz egy szeletet, és arra azt mondod, hogy ok, erre ez jobb, ez akár igaz is lehet. Csak az emberek, főleg a kezdők nem így vesznek gépet. Ha nekem kéne ajánlanom egy kezdőnek lépcsőfokokat, hogy hogyan haladjon, én azt mondanám:
    - vegyél egy Furibee F36-ot 2000-ért /nulla kockázat/
    - vegyél egy távirányítót és szimulátorozz. Ha nem tetszik egy Taranist el tudsz adni -10% bukóval és alapból csak 25-30 ropi /minimális kockázat az árveszteségen/
    - ha meguntad, menj ki valahova ahol repülnek FPV-vel, nézd meg, hogy tetszik-e. Van egy rakat verseny, évente vagy 8 és itt a fórum szerintem szívesen megmutatja az érdeklődőknek bárki, hogy milyen. /nulla kockázat/
    - És ha bejön a történet, akkor vegyél egy olyan gépet, ami nem túl pici de nem is túl nagy (120-130 mm) és 2S-sel kezdj el gyakorolni. Ha már megy, rakj rá egy 3S-t azok már 100 körül mennek, megvan az adrenalin, nem is drága, már a cuccok is beleférnek, kicsi a tömege nem is nagyon törik. Ráadásul a 2S akksikhoz nagyon okos töltő sem kell, az olcsó szutykok is feltöltik, az aksi harmadannyi mint a 4S-hez (mondjuk szerelni nehezebb)
    - ha ezt is meguntad, akkor meg 4S racer

    Biztos lehetsz benne, hogy csinálok videókat, hiszen tesztet kell írni:D Majd építünk bútorokból pályát meg ilyenek:D

    A lényeg, nem vitatkozni akarok, csak szerintem nézőpont kérdése, mi a pénzkidobás, és mi nem. Szerintem 15K egy szénkefésért meg annak mindenféle ketyeréjért, amit utána majd nem fogsz tudni eladni, az. Én inkább voksolnék egy pici brushlessre. De elfogadom, hogy neked a más a szemléleted, az is repül meg ez is.

    UI: nincs Lizardom, szóval ezt nem tudjuk kipróbálni, melyik a jobb beltérre:P

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák