Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Jackal2 #49365 üzenetére

    "Csak néhány az idegesítőbbek közül:

    - állandóan lerugdosta a propellereket, már a dobozból kivéve is
    -Nálam alap, hogy eleve letesztelek 3-4 a gyáritól eltérő propot minden gépemen. Már akkor volt hármas propom ezekhez itthon, amikor a dón még meg sem jött.

    - konkrétan szarból voltak megépítve. Gumi tartotta valahogyan a kamerát, a kábelek össze-vissza, ferdén állt a motor a gumi perselyen ami tartotta, stb.
    -Kameratartó. Ugyanúgy filléres dolog, mint a másfajta prop. Kábelből nagyságrendekkel kevesebb van, mint egy brushless raceren. ;) 100 euró alatt ott is fostalicska szinte mind alapból, mókolnod kell, mire ok lesz.

    - iszonyatosan hitvány, olcsó propeller volt mind (mondjuk a brushless ötágúak is borzalmasak, ez tény)
    -Erre már válaszoltam fentebb

    - volt ami 50 cm-ről disarmoltam a laminált padlóra és beszart a motorja
    -Ugyanaz, mintha egy raceren két méterről "elejted" a sima kemény földre és elfüstölt a motorod, esc-ed. Csak jobban fáj a zsebednek. :D.

    - belelógott a propellervédő műanyag a propellerbe (FB 90)
    -Olyanom nincs egyiken sem. Amilyen olcsó a prop, soha nem fogy el így. :D.

    - konkrétan alig bírt repülni az egyik QX80, mert olyan dög nehéz volt, és mellette gyengék voltak a motorok
    Vagy amit alul is írtál, szar volt az akkud is. 80-am nem vol, a 90 ugrik rendesen.

    - a kamera kábel szarul volt beforrasztva
    -Egynél - gondolom itt is több volt a pálesz. :D. Mert azért nem jellemző. Nálam még egynél sem jött elő. A főbb forr pontokat amúgy is átnézem, mielőtt megreptetem.

    - az ÖSSZESNEK rossz volt az akkumulátora, kevés C, dög nehéz, puffadós"
    - Nekem más gépek miatt is az 50C-s sokkal jobb akkuból egy kisebb diszperzites vödörrel van itthon.
    600mAh-ak, eddig mind ok volt, viszont egy gyárit én is kidobtam.

    -Nem azért vettem, hogy eladjam. ;), Mennek, amíg mennek. ;)
    Szal várom a beltéri vidiket. :)

  • Peaceliker

    addikt

    válasz Jackal2 #49365 üzenetére

    Na de mondj egy olyan 1s gépet ami bl és nem egy kalap szar. :DDD mert ahogy nézem kb mindben ugyan az a cucc van, motor meg más nem is lehet (07xx) csak ugyan az, mert más nem létezik még. :) És hát alig repülnek nagy C akkuval. Van előnye, hogy 2 repülés közben nem kell hülni hagyni, meg erősebb egy 1s kefés gépnél, ami kell bentre, de gyengébb, mint egy racerstar motoros "marha nehéz" 1s gép. És teszem hozzá, ezek 25g körüliek, míg egy kefés 45-55. Szal egyelőre az 1s bl gép, amit én nem ajánlok senkinek sem.

    Viszont azt aláírom, hogy egy 2s bl gép simán lehet jó bentre....na ilyenkor nekem támadnak, hogy minek olyan erős. valóban legtöbb esetben tök fölös és annyi kihasználatlan erőtartalék lesz benne, hogy csak na, de van hogy kell. főleg amikor még béna az ember, akkor kell menteni a power. Én is tök láma ként repültem bent babyhawk al és jobban ment mint 150 starttal később a gyengébb keféssel :)
    És most már néha 20-25 között vannak 2s bl gépek, amihez bentre az 1200ft os akku is elég lehet.
    De ha mindenképp gynge gép kell, akkor még 1x nem vennék (még nem) 1s bl gépet ezekkel a semmire való mocikkal :)

    Én most azt javasolnám, hogy nézni kell ilyen 5-8e ftos (akciós) racert és venni kell bele racerstart tuning moci és jó aksi. Vagy akkor egy 2s bl gép az meg kertbe is jó (bárt kertbe a gyenge 1s kefés is jó, csak bentre harmat). Persze ott vannak f36 hekkelések, de nekem acro az alap, persze kezdőnek mondjuk nyilván nem :) amúgy lehet vennék is egy ilyen kis f36ot ha tudna acrot, de annyit meg nem ér, hogy fc t cserélgessek :)

    Illetve azt látom, hogy te az arf tökéletes gépeket hajtod. Szerintem nincs, de én sosme vártam el. Autós modellezők is mindig azt mondják, hogy nincs rtr gép, ha össze van rakva akkor szét kell szedni és újra össze kell rakni...és tök igaz, vmi hiba úgyis van benne. Jogg gépek nem véletlen csak darabokban kaphatóak (de ez drónra is igaz igazából). Ez a hobby nem arról szól sztem, hogy gomb bekapcs és minden tökély, az a játék kategória sztem. A modellezés mindig is arról szólt, hogy megveszek valamit (mindegy hogy egyben vagy darabokban) és mnegcsinálom úgy, hogy nekem jó legyen...ami nem biztos, hogy másnak is ugyn úgy lenne jó. Sosem tudnám felróni hibának azt, ha vmi könnyen javítható. A hulladé minőségű moci vagy elektronika nyilván baj, ha egy vmilyen felfogatást kell megoldani vagy vmit beállítani csak akkor az sztem tök alap.

    "Oh my Goa'uld!"

Új hozzászólás Aktív témák