Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz twine #390 üzenetére

    Ok, lehet rosszul fogalmaztam, bontsuk szét a folyamatot, plusz a Sparkon egyetlen kis szenzor van elöl, ami véd, szóval nálatok, ahol kb. minden irányban mindenféle védelmi megoldás van, ott más a szitu.

    Kizárólag a Sparkra vetítve:
    - normál, P módos repülésben van tárgyelkerülés elől, máshol nincs
    - S módban biztosan kikapcsolja, DE, például a földfelszínt ekkor is követi, mivel van magasságtartás, de vajon mekkora szögig? Tehát egy 45 fokos dombnak nekimegy, vagy "felmegy" rajta?
    - ha benyomom az RTH-t és P módban voltam, akkor visszajön 30 méter magasan (vagy amire beállítod), ekkor előre működik a tárgyelkerülés. Ugyanez igaz S módra is, mert az RTH felülírja
    - ha az RTH közben tárgy kerül elé, akkor megáll (elvileg, még nem mertem kipróbálni)
    - ha az RTH végén LAND módba kerül, akkor kikapcsolja a szenzorokat, de ez a Spark esetében nem számít, mert lefele egyébként sem tárgyelkerül, de írja is, hogy leszálláskor lekapcsolja, legalábbis ha kézzel indítod Az egy jó kérdés, hogy ha lenne lefele szenzor és RTH-ban szállnék le, akkor mi történne? Na ezt mondja meg az, akinek van olyan gépe, amin van ilyen szenzor.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák