Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    válasz gsc73 #68574 üzenetére

    Ötlet lehet még a wifi-s termosztát távoli IPv6-on történő elérése. Persze ez csak akkor lehetséges, ha a termosztát támogatja az IPv6-ot. Nem tudom, hogy a digi ZTE támogatja-e az IPv6 tűzfal konfigurálását. Ha igen, akkor az érintett portokat átengedését engedélyezni kell. Továbbá kell egy ddns szolgáltató. Én IPv6-ra a dynv6-ot használom az otthoni műholdvevőm IPv6-on történő távoli elérésére. Persze ehhez az kellett, hogy az eszközömön (műholdvevőmön) fusson egy általam megírt kis shell szkript, ami befrissíti az IPv6-os címet a dynv6-nál. Ha linuxos a termosztát, akkor lehet futtatni ütemezetten rajta shell szkriptet. Úgy tudom, hogy ha nem szakad meg a netkapcsolat, azaz nem kapcsolja le az ember a routert, akkor időnként az IPv4-es cím ugyan változik, de az IPv6-os nem. Netkapcsolat bontás esetében az IPv6-os cím negyedik értéke mindig megváltozik (az első három és az utolsó négy fix).
    Összefoglalva érdemes megpróbálni IPv6-on, ami teljesen független attól, hogy az IPv4 NAT-olva van vagy sem. Én már nem bjlódom IPv4-el, otthon belső hálózaton is minden IPv6-on kommunikál, távolról is minden IPv6-on érhető el.

Új hozzászólás Aktív témák