Hirdetés

2019. augusztus 17., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-23 15:56:32

GAMEPOD.hu

Gyakran ismételt kérdések:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#48001) TomAce válasza radi8tor (#48000) üzenetére

TomAce
(tag)

Hat mivel vagy a digivel van gond vagy a routerrel vagy a routerre kotott HDD-vel :D

(#48002) llacee válasza TomAce (#47991) üzenetére

llacee
(senior tag)

Maradjunk annyiban, hogy szolgáltató váltáskor, azonos router használatakor érdemes és ajánlott egy hard reset és újrakonfigurálás. Mentés sem jó. Próbáld ki.

(#48003) PeterPH válasza TomAce (#48001) üzenetére

PeterPH
(senior tag)

Húzd le a HDD-t, és ha úgy nem bontogat, akkor máris szűkült a kör. Lehet a router-nek már sok egyszerre a torrent és a PPPoE kezelés.

(#48004) bkiky01 válasza u996 (#47979) üzenetére

bkiky01
(senior tag)

Ilyen routerem nekem is volt, gondolt egyet és a portjait leszabályozta 100/100-ra az 1000 helyett, firmware frissítés sem segített, néha a reboot, de hamarosan megint levette 100-ra..Csere lett wdr4300ra, azóta okés..kopp..kopp..

(#48005) *miklos*

*miklos*
(csendes tag)

Miután úgy döntöttem, hogy mégsem kötöm be a digit a fizetős smtp miatt, beküldtem az asszonyt a telekomhoz, hogy alkudjon ki valami kedvező csomit a digi bekötésével fenyegetőzve. 6200 ft-ért 100 csatornás tévét, 120/10 mbps netet és telefont adtak két éves hűséggel.
Mindezt kizárólag a digi megjelenésének köszönhetem, nélküle 9 ezer alatt szóba sem állt volna velem a telekom.
:R

[ Szerkesztve ]

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#48006) leslieke válasza *miklos* (#48005) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Szép kedvezményt ért el az asszony!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#48007) bopeti98 válasza *miklos* (#48005) üzenetére

bopeti98
(őstag)

Ha van Digi akkor nem kell fenyegetőzni. Automatikusan sokkal olcsóbban adják a honlapon szereplő áraknál.

(#48008) TomAce válasza PeterPH (#48003) üzenetére

TomAce
(tag)

Ok, meg kozben nezegetem a logot is.
A PPPOE tobb eroforrast fogyaszt, mint amig "Auomatic IP"-n volt?

(#48009) adika4444 válasza TomAce (#48008) üzenetére

adika4444
(addikt)

Igen, PPPoE jelentősen több procit eszik mint amikor Dynamic IP-d volt...

üdv, adika4444

(#48010) N3gro

N3gro
(aktív tag)

Sziasztok!

Kb. év elejétől 100-al kezdődő IP címet kapok folyamatosan. NAT-oltak volna? Ha internetről nézem, akkor teljesen más IP címet ír ki, így a portforward se működik. Rájuk lehet borítani az asztalt?

(#48011) qqcqqc válasza N3gro (#48010) üzenetére

qqcqqc
(őstag)

Nem kell borítani, kérni kell, megoldják.

(#48012) N3gro válasza qqcqqc (#48011) üzenetére

N3gro
(aktív tag)

Hirtelen haragból írtam, de telefonban már szépen kértem. :) Azt mondták, hogy továbbítják az illetékeseknek.

(#48013) Klara_

Klara_
(őstag)

Zala megyeben mi tortent? Tegnap ota se net se semmi, ugyfelszolgalat elerhetetlen - ugyintezot nem kapcsol.
Bemondja, hogy Zalaegerszeg, Nagykanizsa hibajavitas folyamatban de semmi tobb...

(#48014) Blackmate

Blackmate
(senior tag)

Budapest, 17. ker-ben FTTH környezetben 3,5 hónapja várok a bekötésre. Annyi infót tudok, hogy az optika évek óta az utcában figyel, csak most elfogyott a csatlakozási pont az oszlopon, így "anyagra" várnak. Nincs valakinek belső infója, hogy meddig? Ha hónapokról van szó, akkor meghosszabbítom a jelenlegi szolgáltatónál az előfizetést, mert listaáron nem mókás az élet...

(#48015) Flashget válasza *miklos* (#48005) üzenetére

Flashget
(félisten)

3289 db csatorna korlátlan számú tv-n kötelező szolgáltatói neszköz nélkül!, 500/200 net, 200Ft-os telefonért fizetek 8100-at januártól. Ugyanezt hűségben a teljes 2 év alatt, 6080Ft/hó kapnám.
Tényleg jó boltot csináltál. :D

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#48016) TomAce válasza N3gro (#48010) üzenetére

TomAce
(tag)

Bocs, mit jelent, hogy NATolnak?
Es hogyan tudod leellenorizni?

(#48017) DS39 válasza TomAce (#48016) üzenetére

DS39
(veterán)

ha 100.-al kezdődik a rourterben látott ip címed. (WAN adatoknál)
illetve az nem egyezik meg pl. az itt látottal.

[ Szerkesztve ]

(#48018) TomAce válasza DS39 (#48017) üzenetére

TomAce
(tag)

Es akkor innetol kezdve ugyanugy nem mukodik a port forward es nem erem el azokat az eszkozoket kintrol, miknek kozvetlen internetes IP kell, ugye?

(#48019) rento válasza TomAce (#48018) üzenetére

rento
(senior tag)

Így van.

(#48020) Gézengúz válasza DS39 (#48017) üzenetére

Gézengúz
(addikt)

Huhhh, nem kéne itt IP4-es címet is látnom? Nekem már csak IP6-ost mutat... :U

A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod miért!

(#48021) g0dl válasza TomAce (#48016) üzenetére

g0dl
(őstag)

Szerintem, ha nem tudod mi az a NAT, akkor nincs is rá szükséged.

(#48022) TomAce válasza g0dl (#48021) üzenetére

TomAce
(tag)

Azert mert nem ertek hozza meg szuksegem van ra :) Foleg ha jol ertettem :P

PS3-hoz kell, Routerre kotott dnla elereshez, kulso HDD elereshez.

(#48023) csucsreg válasza Blackmate (#48014) üzenetére

csucsreg
(tag)

Én 4 hónapot vártam a XX. kerben ugyanezen okokból, múlt héten kötötték be. Kéthetente járkáltam be ÜFSZre, hogy mi ujság, "le van adva bővítésre". Egyszer sikerült elkapni egy normális ügyintézőt, aki megígérte, utánanéz, nem-e mondta le valaki. Valaki visszamondta, felszabadult egy pozíció, így kötötték be. Bővítés azóta sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#48024) TomAce válasza csucsreg (#48023) üzenetére

TomAce
(tag)

En a belvarosban vartam 6 evet...

(#48025) DS39 válasza Gézengúz (#48020) üzenetére

DS39
(veterán)

azt írja ki, aminek publikusban látszol. (gondolom, akkor nálad engedélyezve van az ipv6)

(#48026) Gézengúz válasza DS39 (#48025) üzenetére

Gézengúz
(addikt)

Router módban megy a HG8247H, egy éve kértem át modem módból, azóta a többi router switch módban csatlakozik hozzá, hibátlan a hálózat.

Itt már írja az IPV 4est is..

[link]

A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod miért!

(#48027) DS39 válasza Gézengúz (#48026) üzenetére

DS39
(veterán)

passz, az általam linkelt oldal ikonjában benne van a 6-os, szóval lehet az kompatibilis vele, a másik meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#48032) Szpilu__25 válasza N3gro (#48010) üzenetére

Szpilu__25
(tag)

Nekem fél nap alatt át rakták... :)

(#48033) N3gro válasza Szpilu__25 (#48032) üzenetére

N3gro
(aktív tag)

Nekem 3 óra volt. :)

(#48034) gabro0

gabro0
(senior tag)

Szegeden rajtam kívül vár valaki bekötésre? Eléggé el vannak úszva :(

Nexus 5 D821 alaplapot keresek

(#48035) sfdrakex válasza gabro0 (#48034) üzenetére

sfdrakex
(veterán)

Ilyen jeges utakon ne csodálkozz ha csúsznak ;)

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#48037) the.odzsy válasza gabro0 (#48034) üzenetére

the.odzsy
(tag)

Merre vagy Szegeden?
Nekem ősszel kötötték be (Tarján városrész, emeletes ház) úgy, hogy bementem az ügyfélszolgálatra, és ott adtak mindjárt jövő hétre időpontot. Azóta ennyire elcsúsztak volna? :((

ÓÓÓÓ b@....meg

(#48038) gabro0 válasza the.odzsy (#48037) üzenetére

gabro0
(senior tag)

Nagytecsó mögötti részben (októberben húzták ki az optikát).
Most szombaton lesz 2 hónapja, hogy szerződést kötöttünk. Kábel az ablak előtt, papírok rendben, szerződés van...

Fura egyébként. A szerződéskötést csak úgy vállalták, hogy az utca felől a falon keresztül húzzák be, csak a mi lakásunkba. Már akkor is tudtam az nem lesz jó, mivel a kábelt nem lehetne elvezetni normálisan. Vagyis de, csak ahhoz szét kellene fúrni az egész lakást.

Abban maradtunk azzal, aki kijött szerződéskötés után 2 héttel (december közepén), hogy lépcsőházon keresztül húzzák majd be. Ahhoz nem kell fúrni semmit a lakásban, lépcsőházban se nagyon (vannak kábelvezetők a falban). Na itt állt meg az egész.

(#48039) dchard válasza gabro0 (#48038) üzenetére

dchard
(veterán)

Na várjál, ha ez társasház akkor ott közös képviselő --> közgyűlés --> szavazás, majd a közös képviselő kitölti a társasházi nyilatkozatot és majd utána építik ki a lépcsőházi felszállót (betelepülnek), és majd utána lesz nálatok esély a szolgáltatásra. Ha ablak felől be tudod köttetni, akkor megkerülheted ezt az egész cirkuszt, persze ha a Digi vállalja így, mert ez simán kikezdhető magatartás, ha van egy-két g*ci a társasházban (feljelentgető öregasszonyok, hogy mást ne mondjak).

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48040) TomAce válasza dchard (#48039) üzenetére

TomAce
(tag)

Igy sincs esely. Nalunk a kozoskepviselo, meg en is megkerestem a Digit, hogy a 36 lakasos tarsashazbol 20-an legalabb szeretnenk szelessavot, de mondtak, hogy nem lehet, varni kell...
6. kerulet. 2 hazzal arebb es szemben is volt 6 evig.

(#48041) dchard válasza TomAce (#48040) üzenetére

dchard
(veterán)

A 6. ker speciális eset sajnos...

Nálunk II. kerületben november óta fent az optika, de eddig a környéken senkit sem kötöttek, mert még nem indult el rajta a szolgáltatás, bár ezt az ügyfélszolgálat nem meri bevallani. Papíron 2016. vége szerepelt mint átadás. Ebben a hidegben nem nagyon lehet optikát szerelni, gondolom ha enyhül az idő, folytatják.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#48042) gabro0 válasza dchard (#48039) üzenetére

gabro0
(senior tag)

Társasházról van szó, igen. Mindenki beleegyezett, közös képviselő aláírta. A hozzájárulással a kezemben mentem oda szerződést kötni november végén. A Digi vonala él, köthető. Tudtommal egyelőre csak mi fizettünk elő, másokat is érdekel, viszont őket köti még a hűség.

Az ablak felőli bekötés nem jó, mert szét kéne fúrni a lakást és nem is lehetne szépen megcsinálni. A lépcsőházas megoldás meg tökéletes lenne. Kb. ugyanannyi munkaóra mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#48043) adika4444 válasza gabro0 (#48038) üzenetére

adika4444
(addikt)

Bp XVII. kerületbe tavaly előtt augusztus elején kötöttünk szerződést, tavaly januárban sikerült bekötni mert hogy eszközhiány volt, aztán mint kiderült elvileg sikerült a januárban elindított szolgáltatást már augusztusban köthetővé tenniük:)
De eszközhiány is volt, szerintem idén is van, a kínai újév az nagyon nem a DIGI barátja. Pont ez volt tavaly januárban is meg 2015 év vége felé hogy lassúskodtak mert alig-alig volt eszköz. Én el tudom képzelni hogy most is ez lehet ha nem is olyan mértékben mint legutóbb...

üdv, adika4444

(#48044) gabro0 válasza adika4444 (#48043) üzenetére

gabro0
(senior tag)

Én úgy tudom most munkaerőhiány van, elég durván. Remélem nem kell még fél évet várnom (vagy többet :((( ).

Egyszer kijöttek, hogy bekössék az utca felől. Azzal a mozdulattal megcsinálhatták volna a lépcsőházban is. Az idő ugyanúgy elment a szemrevételezéssel.

(#48045) DS39 válasza gabro0 (#48044) üzenetére

DS39
(veterán)

A többi lakó mit használ ez idő alatt?

(#48046) gabro0 válasza DS39 (#48045) üzenetére

gabro0
(senior tag)

Főleg Telekomot, de van Invitel is. Egyébként senki nincs megelégedve vele a T-vel.

[ Szerkesztve ]

(#48047) *miklos* válasza gabro0 (#48046) üzenetére

*miklos*
(csendes tag)

Az invitellel igen? :))

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#48048) DS39 válasza gabro0 (#48046) üzenetére

DS39
(veterán)

Hát akkor két fos közül választhatsz jelenleg, ha legalább UPC lenne 1 év hűségre bevállalhatnád.

(#48049) gabro0 válasza DS39 (#48048) üzenetére

gabro0
(senior tag)

Azért reménykedek, hátha megcsinálják 1 hónapon belül. A T-s hűségidő is pont december végén járt le, szóval minden klappolt volna.

A Digi ügyfélszolgálaton tudnak segíteni, vagy valami prioritást adni? Ha más nincs, hűség nélkül hosszabítunk a Telekomnál.

[ Szerkesztve ]

(#48050) adika4444 válasza gabro0 (#48049) üzenetére

adika4444
(addikt)

van valami express bekötés 5000 Huf-ért, akkor elvileg gyorsabban megcsinálják...

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.