Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz ekkold #64583 üzenetére

    Nocsak, a figyelmeztető mail után hamar eljutottunk a NAT szerint szétvágott internetcsomagokig :DDD
    Nem kell sorolnod miben korlátoz a NAT, de még mindig figyelmen kívül hagyod, hogy milyen szolgáltatásra szerződtél.
    A kevés IPv4 cím valóban a szolgáltató problémája, és ahogy a mellékelt ábra mutatja, kezeli is a dolgot, csak ez Neked nem tetszik. A DIGI nem szeretetszolgálat, nem is kell részletes költségbecslést végezni (de Te is végiggondoltad...), hogy kiderüljön megérné-e egy ilyen csomag diverzifikálás :) (valaki tud ISP-ről, ahol külön opció ez?)
    Ez van, belekerültél a szórásba, ezek szerint korábban jól tippeltem melyik csoportba tartozol, most már tudod, ha legközelebb távolról routert frissítesz (attól eltekintve, hogy ez mennyire jó ötlet), erre is figyelned kell.

    (#64584) TeeJay: ó, az end userek ONT-je/routere csak egy icike picike szelete a problémának :) Volt, hogy kipróbáltam IPv4 nélkül milyen az élet, hát elég sivár. Illetve Chrome alatt beraktam az IPvFoo extensiont, elég sokszor látok egy kövér bordó 4-est az url mellett a zöld 6-os helyett... A DIGI-vel legalább a saját címeim működnek, néha még torrenten peerek között is beesik 1-2 v6-os cím.

Új hozzászólás Aktív témák