Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz TeeJay #62611 üzenetére

    Nehéz helyzet ez. Szerintem ha mérhető módon rosszabb a vételi szint, mint az eszközök működési tartománya, azért egyértelműen a szolgáltató a felelős, hogy hogyan oldja meg, az legyen a szolgáltató gondja. Például normálisan kell hálózatot tervezni. Ha 64 osztással számolok ami elég sok, akkor is -18dB-t buktunk az osztókon, a lézer +5dBm-mel tud adni, de ha arra játszunk, hogy ne maxoljuk ki, akkor számoljunk 0dBm-mel, ez azt jelenti, hogy a 64-es osztással, kis osztási veszteséggel -20dBm-nél vagyunk, a kábelen még buknak 3-5dB-t, akkor is csak -25dBm-nél, és itt vastagon fogott a ceruzám, és még maradt 3dB tartalék, ami optikán rendben van. De ha a maximummal számolok akkor meg -20dBm-nél vagyunk és 8dB tartalék van. Szóval el nem tudom képzelni, hogy hogyan sikerült -28-as vagy annál is rosszabb szinteket összehozni egy új hálózaton.

    Csak hogy lássátok, hogy nem kamuztam:

    https://nordencommunication.com/images/product_item_downloadables/5239-Plc_Splitter.pdf

    1X64-es osztó, maximum insertion loss: 20.5dB :)

    De ha csak 32-es osztással számolok, közel 3.5dB-vel jobb a helyzet, ami tekintve hogy mindenkinek gigát adnak, reálisabb osztási aránynak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák