Új hozzászólás Aktív témák

  • qnadam

    veterán

    válasz dchard #53905 üzenetére

    szerintem nem protokoll alapján lassulnak a dolgok, hanem ellenoldal szerint. a p2p kapcsolatok valahogy sohasem közelítik meg a végsebességet, rendszeresen belefutok abba, hogy akár upc-vel, akár telenorral próbálkozva a saját nasomról letöltve 15-20 mbps fölé sose tudok menni, miközben máshonnan simán megvan a sebesség, és a nas is tud pl google felé feltölteni jóval gyorsabban. de torrentnél is hasonló, ha mondjuk 1 seeder van, aki akár digis, sohasem gyorsul 50 megabitre sem, éjszaka közepén sem. egyébként nem rossz megoldás ez, mert ha sok seed van, akkor meglesz a nagy sebesség, és a hálózat sem dugul be tőle, mert nem tart sokáig, cserébe a seed nem veri agyon a feltöltést. így a digi oldaláról megértem a dolgot, mert a p2p forgalom 99%-a valószínűleg torrent, cserébe baszhatom a 200 megabitemet, ha valami otthonról kell :)
    de nem vagyok hálózati szakember, és nem látok bele a digi hálózatába sem :) szóval ez csak spekuláció.

    szerk: ez így persze nagyon nem tudományos, némi iperf mérés lehet többet érne.

    [ Szerkesztve ]

    istálló? gazemberség? hupákolás?

Új hozzászólás Aktív témák