Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz PeterPH #28833 üzenetére

    ha ONT-ra kötik, lehet gigabites linket kap de ha a többi porton is meg van rántva az ONT akkor az ő portja már nem fogja azt a 940megabitet elérni ha jól tippelem.
    sosem járattam még 4porton maxra ilyen eszközt de gondolom van némi lassulás már csak azért is mert a GPON miatt 2,5/1,25gigabitből gazdálkodik az ONT és az sem 100% mivel pár ilyen lépcsőházat is össze kell fogniuk valami dobozban OLT-vel és kitudja hány gigabit jut gyakorlatban 1-1 tömbnél egy lépcsőházra.

    ugye ha van 7 tömb akkor tuti nem 17,5gigabitre teszik hanem mondjuk szintén 2,5gigabitre vagy mondjuk 2x2,5-re és egy egész lakótelepet simán rátolnak egy 10gigás linkre
    saját IP címemet online traceroute-olva 18. kerületre ezt adja utolsó még látható ugrásnak

    te-2-1.dr01.xviii.digicable.hu
    én az elején a "te"-ből arra tippelek hogy 10gigabit ethernet 18. kerület

    összegezve
    lehet hogy van 4 gigabites port az ONT-on ha valahol dugulás van feléjük és nem tudja kiszolgálni számára az 500megabites letöltést

    (#28844) allein
    nálatok sincs még switch csere az ONT meg már lehet tele van így hiába rendeltél 500-as csomagot amíg nem kerül sorra nálatok is az eszközcsere addig maradsz 100-as linken úgy meg 94megabit a max...

    (#28825) VOid
    nevében is benne van hogy Auto Negotation tehát automatikus egyeztetés...
    azért nincs sok gigabit LAN beállításai között az hogy fix gigabit mert akkor hálózati hiba lehetne
    nekem is Broadcom gigabit LAN van a laptopban és csak auto mód van, de ha gigabites routerre dugom akkor gigabitet ad, a DIGI-re dugom akkor 100-at
    ha lenne fix gigabit és rányomnám akkor lehet nem lenne LAN, és gondolom ezt kerülik el ezzel
    így auto módon hagyd és kész, ha mehet a gigabites link akkor úgyis arra csatlakozik, ha nem akkor bármit tehetsz akkor sem fog

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák