Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    SOJ vs Litany vs Wailing Host teszt, a trade topikban felmerült diskurzust méréssel is igazolni/falzifikálni

    ghom mp5ön
    Soj [6(cold) / 10discipline / 28vs elite / 9spike trap] - ingame dps 238.653,5; unbuffed dps 209,9k
    26,5sec

    Wailing host [158dex / 8AS / 9-18dam / 4% vs elite / 4.5chc / 189 regen] - ingame dps 273.184,3
    29,5 sec

    Litany of the undaunted [152dex / 70AR / 7AS / 202regen / 4,5 chc / 7% damred vs elite] - ingame dps 268.026,3
    31 sec

    Ghomnak 24,818,832 hpje van [forrás], amiből kijön, hogy SoJjal 936,5k dpst ad le a kari, míg ugyanez wailing hosttal 841,3k dps, litanyval pedig 800,6k.

    a litany és a wailing között kb 5% különbség van, ez a picit magasabb dps és a bonus vs elite alapján teljesen reális. viszont a SoJ 10%ot ver a hostra damban. ha levonjuk a bonus vs eliteket, akkor a SoJ 731,6k dpst tud, a WH 808,9kt, a litany pedig 800,6kt.

    a metódus az volt, hogy amint a kép visszaváltott a karira indítottam a stoppert, ami ghom halálának pillanatában leállt. skill setup a standard offenzív mp10es, azaz:
    companion/bat
    shadow power/gloom
    spike trap/echoing blast
    preparation/battle scars
    bola shot/thunder ball
    marked for death/valley
    passzívok: vengenance, night stalker, archery
    mp5ön ezzel a setuppal ghomot gond nélkül tudom tankolni (805,3k EHP), tehát nem mozogtam el közben.

    limitációk: a három gyűrű nem reprezentatív a többi hasonló nevű unique tekintetében. árban lehet némi eltérés közöttük, a litany pedig alapvetően egy nagyon jó defenzív megoldás, ami extra defenzívára nem volt szükség, tehát adott esetben ha wailinggel ott már eleshet a kari, ahol litanyval még bőven bírja (korábbi tapasztalat). a karakter szintén nem reprezentatív a többi karakterre nézve.

    konklúzió:
    SoJ egy érdekes darab. jelen esetben elitek ellen 10%ot ver a hostra és 15%ot a litanyra, viszont trashmob esetén megfordul a lista és a hosttól hasonló mértékben ki is kap (litany és host között ott alacsony a különbség).

    ami miatt DHknak érdekes, az az, hogy ugyan a night stalker miatt kevesebb discipline töltődik vissza, nagyobb a discipline pool, ami a preparation miatt érdekes. disciplinet még lehetne hozni 1kezes fegyveren (jellemzően nem szokás), tegezen (kérdés, hogy ér-e 200-250-300 statpontot, szerintem nem) és vérten (150-200 stat vagy AR helyett, de csak cloakon). gyakorlatban magas mpn kell a folyamatosan fenntartott gloom, az pedig SoJjal sokkal egyszerűbb az eddigi tapasztalataim alapján. ezzel ötvözi a WH és a litany előnyeit (offenzíva elitek ellen és jó védelem). viszont magas disc töltésnek (olyan 50%) SoJjal is meg kell lennie.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák