Új hozzászólás Aktív témák

  • killerjohn

    addikt

    válasz Wolverine #16458 üzenetére

    csak hogy tisztázzuk: a tárgyak nem a kliensben kelettkeznek (sőt, nem is gondolnátok, hogy milyen dúrván vékonykliens a D3 ami a gépeteken fut), hanem a szerveren. Ott sorsol a rendszer egy egyszerű signed integer számot, amit úgy hívnak hogy SEED, majd ebből inicializál egy random generátort, és az aktuális disztibúciós tábla alapján ez a random generátor "sorsolja" az itemeken a rollokat. A kliens nem kéri, és nem kérheti a szervert, hogy hozzon létre egy itemet, sőt a kliensedben még csak annyi információ sincs, hogy te mennyit sebzel egy szörnyre. Annyi van hogy castolsz valamit, és minden, az utolsó szögig, a sebzésektől a DOT-okon keresztül minden a szerveren számítódik. Amikor egy mob meghal, a szerver eldönti, hogy lesz-e drop, és ha igen, akkor jönnek a SEED számok és az item generálás. Mégegyszer: nincsen mód arra hogy a kliens item generálást kérjen. Arról sincs szó, hogy "ott van az, de titkosított", hanem egyszerűen nincs ilyen a protokollban. Annyira vékony a D3 kliens hogy 99%-ban kizárólag megjelenítést végez, és a kamerán illetve castolásokon/egyéb user-kezdeményezett műveleteken kívül semmilyen információ nem megy a szerver felé, onnan pedig blokkokban acd, actor és UI element listák jönnek lefelé, ráadásul azok is csak a karaktered közvetlen környezetéből. NINCSEN DUPE. A sok kiskölyök rage-elhet, de hála az égnek akkor sincs dupe :)

    Hozzáteszem, hogy több SEED számból lehetséges ugyanazt az itemet "kikeverni", viszont egy disztribúciós tábla alapján egy SEED számból mindig ugyanaz az item lesz, innen tudja a Blizzard, hogy a szerveren mely itemek a dupe-ok. Tenni nem tesz semmit, mondjuk Ázsiában a rollback után ha jól tudom már account bound lesz minden. Ezt bevezethetnék mindenhol, és akkor egy csapásra megoldódna a probléma, remélhetőleg minél hamarabb. Nem mintha olyan nagy reccs lenne az economynak az a pár barom aki hetente rollback dupeol 200M értékben egy mempo-t...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák