Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • diablo1984

    veterán

    válasz Zola007 #86760 üzenetére

    persze, de ha nem fizetésnél ha letiltja a szolgáltató a mobilt, nem azt kéri vissza, hogy akkor add ide, azért tiltottam le, ergó nem magára a tárgyra van szüksége, ilyenkor maga a birtoklás is bűncselekmény? mert úgy tűnik!

    azt, hogy valaki imeit cserél, vagy alaplapot rajta, az teljesen mind1, a végső állapot az az, hogy újra használják a telefon alkatrészeit egy működő példányban, amiről még a szolgáltató sem tudja megmondani, hogy ez az a készülék-e! félre értés ne essék, nem lopott adatokról, ikertelefonokról van szó, csak 2 telefonból ami mindkettő legális(mert a letiltott tulajdontárgy is legálisan birtokolható, ugyanis nem tart senki más igényt rá) csinálnak 1-et, kb olyan bonyorultsággal, mintha akkut cserélnének benne......

    itt az a kérdés, hogy az legális-e, ha valaki alkatrésznek használja a letiltott mobilt!

    (#86761) sto1911 : igen a főzött romok sem illegálisak, meg azok házi telepítése sem, csak a gyári garija szűnik meg, ha észreveszi a gyártó!

    [ Szerkesztve ]

  • Fricu

    tag

    válasz Zola007 #86760 üzenetére

    "Szürke zóna"

    (Elöljáróban annyit, hogy nem keresem se a szürke, se a fekete zónát ügyeim intézése során)

    Igazad is lehetne, ha az élet olyan egyszerű lenne.

    A telefonra: A hűségidő lejártáig jogilag nem az enyém a telefon, ok.
    De utána sem az? Ha pedig az enyém, milyen jogon korlátoz a szolgáltató engem bármiben a használatában?
    Milyen jogon marad korlátozott a telefon? Miért kell további 15 ezret perkálnom, hogy tényleg az enyém legyen?
    A válasz: Csak.
    Szó sincs kölcsönös előnyök alapján kötött szerződésről, mert ő az erősebb, ő diktálja a szerződési feltételeket, engem a kutya sem kérdez, csak fejőstehénnek kellek.
    És ne jöjjön senki azzal, hogy vehettem volna független készüléket a szolgáltatótól vagy máshol, mert a függő készülékem csak kicsit volt drágább, mint pár határral arrébb a független lehetett volna...
    (érte kell menni, vagy szállíttatás, garancia..)
    Nem, ez visszaélés az erőfölénnyel.

    Más: mai hír:
    Megszűnik az öt perces türelmi idő a parkolásnál. Megállsz, azonnal ketyeg az óra. Mire visszaérsz az automatától (bepötyögöd az sms-t) már meg is büntettek. Apelláta nincs.
    Mondjuk engem már büntettek meg úgy, hogy mikor visszaértem az órától (max 1 perc), akkor tette rá a zacsit.
    Mutatta a fényképet, 10 perccel vissza volt állítva az idő a kamerán, csak röhögött, mikor szóltam.
    Nem is értettem, hogy tudta olyan gyorsan megírni.

    Szóval akkor ki is van a szürke zónában?

    Gondolom más is tudna hasonló "élményeket" megosztani.

    Van persze aki sportot űz az ügyeskedésből, őket én sem szeretem, de nagyon sokan önhibájukon kívül sodródnak "szürke" helyzetekbe.

    Fricu

Új hozzászólás Aktív témák