Új hozzászólás Aktív témák

  • Borosz

    senior tag

    Vezetés témához:
    Én ma reggel láttam egy balesetet. Előttem történt 50m-el. Jó kis adrenalintúra volt. Józsa felől mentem a külsőben, Debrecen tábla előtt 100 méterrel le lehet fordulni a belső sávból balra az elektromos állomás vagy mifene közelében/után. Nincs forduló sáv, közvetlen a belsőből. Egy ideje már figyeltem egy mozgékony kombit, aki jobbra-balra előzgetett és maradt a belsőben. De nem ez a lényeg, visszatérek rá...
    Na szóval annyit látok, hogy ez a kombi hirtelen a belsőből kiugrik a külsőbe, mondom mivan? Előtte lévő piros Yaris meg épp akkor pukkant bele az előtte lévő fekete Seatba sárga füst kíséretében, aki azért fékezett hirtelen, mert nem vette észre, hogy előtte a Renault Thalia szabályosan megáll, majd befordul, mert neki meg jöttek szembe. A Thalia lefordult, de a Yaris és a Seat ott maradt.
    Konklúzióm: ha az úton vagy és vezetsz akkor kurvára figyelj oda, mert nem egy körhintába ültél be és tartsd be a BIZTONSÁGOS követési távolságot. Ha ezek megvannak akkor sanszos, hogy nem ér balaset - saját hibádból legalábbis.
    A kombisnak meg jó volt a reflexe és időben félrerántotta a kormányt. Az más kérdés, hogy mi lett volna, ha a külsőben éppen vannak - talán éppen én... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák