Aktív témák

  • Kvelstadt

    veterán

    válasz Šolaire #618 üzenetére

    Akkor jól gondoltam.
    nem tudom hogy valami itemmel fel lehet e tartani míg odaszaladsz a puskához ha jó helyen van de perry-vel azért veszéjes mert ha meg nem sikerül szerintem azzal az ütéssel le is vág.

    Ja hogy ps4-en tolod. Hogy sajnállak. ;]
    Am a parry az egy jó támadás kontrából csak nehéz kivitelezni.
    A pajzsoddal ugye ütni is tudsz (great shield-ekkel nem lehet parry-zni.) és azt ara használod hogy akkor ütsz vele mikor az ellenfeled támad. Az a nehézsége hogy elkapd a pillanatot hogy pont akkor csapja a pajzsoddal mikor az ellenfeled fegyvere már csap. Ha sikerül akkor félreütöd a fegyverét és ezzel rövid időre védtelenné teszed. Szóval ezután nyomsz egy támadás gombot és sokkal nagyobbat sebzel be mint egyébként szoktál azzal a támadás gombbal. Na kb ez a parry.
    Van viszont egy könnyebb változata a backstab. Ott annyi a lényeg hogy kerülj az ellen háta mögé és nyomd meg a támdás gombot (neked R1 szerintem) de úgy hogy mikor megnyomod semmi más gombot nem tartasz nyomva. Ez könyebben megtanulható és nincs akkora veszéj akkor sem ha nem sikerül elvgre az ellenfeled mögött vagy.
    Ja azt még hozzátenném hogy nem minden ellenfelet lehet parry/backstab-elni. Pl a nagyokat általában nem lehet persze van kivétel.
    Röviden azokat lehet akik emberszabásóak és nem sokkal nagyobbak vagy veled egyforma máretűek.
    Én nem régóta tudom pl hogy bossokon is működik ez a két figura.

    "Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Aktív témák