Új hozzászólás Aktív témák

  • popey37

    addikt

    válasz kuyarashi #885 üzenetére

    az én kezdő tubusom egy 70/350 lencsés volt, utána egy 90/900 lencsés, majd egy egyedileg direkt nekem készített Jaagers 107/900 lencsés, ezt sajna el kellett adnom, nagyon megbántam, hogy eladtam, utána egy 150/750 newton, 80/600 equinox ED akromát,.
    a jelenlegi tubus 127/1500 MC egy NEQ-5 kétmotoros mechanikán.

    közben volt két kisebb lencsésem, 80/400, eg egy 70/900. mindkettőt eladtam.

    a mostani cuccom kb. 25 kg. kocsival bármikor bárhova vihető.

    amiota csillagászkodom, csak a Leventéhez járok a makszutov boltba, a BTC -ben egyszer voltam, soha többet nem megyek oda.

    ha most kezdő cuccot kellne vennem, akkor egy 120/600 lencsés mélyegezni, egy 100/900 ED lencsés bolygászni.

    ha sok pénzem lenne távcsőre akkor meg egy 120-130-as triplet.
    Mádai Attila 160-as tripletjét volt szerencsém megismerni, brutális tubus, de az ára is az.

    egy komplett felszerelésben a tubus max 20% árban, a fennmaradó 80%-ot a kiegészítők teszik ki: egy jó barlow 40k, egy jó okulár 40-60k/ kell belőle legalább 3-4 db./ zenittükör 40k, szűrők. 10k/db. korrektorok minimum 40k darabja, kettő legalább kell.
    ha fotozni is akarsz akkor még egy jó vezetőtávcső, hozzá kamera, ami jó bolygozni is kb. 100k.

    a tubushoz mindig túlméretezett mechanikát kell venni, hogy később a távcsőcserénél ne kelljen vele szenvedni.
    egy jó mecha használtban 250k.

    tehát nagyon érdemes a használt cuccok között körülnézni, az amatőrcsillagászok 99,9%-a vigyáz a felszerelésére, én amit eddig vettem használt cuccot nem volt rosszabb mint a bolti új. pedig vettem tubust, mechanikát, okulárt, szürőket. mindent.

    a kiegészítőkkel nem érdemes sporolni, mert sokkal többet lehet rajtuk bukni ha cserélgetni kell őket 3-4-szer.

    barlow: Tele Vue 2x, 3x 44k a boltban, használatkor nm érzékeled, hogy a fényútban van, mintha ott sem lenne.

    okulár: Tele Vue plössl, nem kell sokat venni: 3-4 pont elég, a barlowwal megduplázódik a nagyitások száma.
    szürők csak fotozáshoz kellenek.
    kamera viszont kell ha bolygozni akarsz és meg is akarod örökíteni azt amit látsz, a legolcsóbb ASI 120MC color kamera 64k.

    szóval lehet pénzt költeni, de ha jól választasz akkor mindent csak egyszer kell megvenned és örök életre szól.

    a mostani cuccom pont olyan fogd és vidd gyorsan felszerelés, 2 perc felállítás, 2 perc a polusra állás és már lehet is kukkolni./ nem használok polustávcsövet, kamerával állok polusra. :) /

    nem bántam meg a 127/1500-at, 3x barlow meg 6 mm okulár a holdon még élvezhető képet adott!!!

    1500x3=4500, 4500/6= 750, ekkora nagyítással lestem a holdat.

    [ Szerkesztve ]

    Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

Új hozzászólás Aktív témák