Új hozzászólás Aktív témák

  • kuyarashi

    őstag

    válasz szinimini #884 üzenetére

    A használt csillagászati cuccok ára elfogadhatóan alacsony szokott lenni. Megéri kicsit várni rájuk. Célszerű figyelni a BTC és a Makszutov apróhirdetéseit. Ráadásul egy kezdőnek a vásárlásban való 1-2 hetes csúszás aranyat érhet. Úgy értem, hogy ezalatt még nagyon sok újat tanulhat, sokat tájékozódhat a témában. Persze túl sokáig sem szabad húzni a döntést, mert a gyakorlat a legjobb tanító.

    Popey37 tanácsait tényleg érdemes fontolgatni. Igazából maga a távcső nem olyan nagy szelete az egész felszerelés árának. Bármikor lecserélheted, így érdemes lehet használtan venni egy lencsés távcsövet, majd betanulást követően, fél-1 év elteltével nagyobbra cserélni. Amihez eleve jutányos áron jutottál hozzá, azon kisebbet buksz.

    Én nem bántam meg, hogy 200/1000-es Newtont vettem kezdésnek (2 éve), de előtte legalább 2 évig tájékozódtam, ezért már viszonylag felkészültem a velejáróira. Gondoltam, hogy a nagyobb súly és terjedelem nem akkora gond, elbírom, ha cipelni is kell kitelepüléskor (~10 kg, plusz mechanika 23.5 kg, plusz ellensúlyok 10 kg, stb.). Ugyanakkor ennek köszönhetően jóval kevesebbszer települtem ki, mint azt előre sejtettem volna és éppen azért, mert mire összeállítom a cuccot, "lemegy a Nap", meg minden. Ha egy kisebb tubusom volna, mondjuk EQ3-al, akkor kb. 2 perc alatt leszaladnék vele az emeletről és felállítanám a kertben. Akár csak 1-2 órára (mert egyébként a fényszennymentes' terület kocsival 10 perc). Megérné! Viszont a jelenlegi cuccal úgy 6-szor gondolom meg, hogy akkor menni, vagy nem menni.
    Nem árt, ha az embernek van egy olyan haverja is, aki szintén érdekelt a témában. Ez is egy jó húzóerő. De szép is lenne, ha lenne! :)

    [ Szerkesztve ]

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Új hozzászólás Aktív témák