Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zhit86

    csendes tag

    válasz CARNIVAL #14 üzenetére

    Nem mindenki csak gaming célra vesz gamer notebook-ot. Én munkahelyen is láttam ilyen gépeket pl. fejlesztőknek is. Viszonylag erős, aránylag bővíthető, aránylag nem drága gépek. Többnyire otthon vagy irodában használják őket, de azért néha megesik, hogy hordozni is kell. Tehát időként a fogyasztás is számíthat (akkus idő stb.).

    A másik meg, hogy azért pl. egy 6800H Ryzen-ben az integrált 680m maga is egy 3-4 TFLOPS teljesítményű hardver. Nem is olyan rég ez még egy high-end GPU lett volna, vagy kicsit még jobban visszamenve (kb. 1999-2000) meg egy világrekorder szuperszámítógép. Valahol elszomorít az, ha ez csak "potyára" van a gépben... főleg, hogy az IT hulladék a fél bolygót betemeti már.

    De akár fordított irányba is lehet probléma. Nekem volt egy olyan 11-es szériás Inteles gépem, ahol minden külső monitor csatlakozás (HDMI és Thunderbolt/DP) az iGPU-ra volt kötve és nem volt mux switch sem. Egy (de pláne két) 4k monitor esetén már a filmezés/netezés sem ment... mondjuk 100%-ra nem tudom megmondani, hogy driver problémák miatt volt döcögés, vagy tényleg az iGPU ennyit bírt csak.

    Összességében a lényeg az, hogy korántsem mindegy, hogy az iGPU + dGPU páros hogyan van megoldva akár hardveres (mux stb.), akár szoftveres szempontból. Főleg a kispénzű magyarnak nem mindegy, aki a neki horribilis 300-400-500 ezer Forintos árért legalább azt várja, hogy ami a gépben van az működik használhatóan.

Új hozzászólás Aktív témák