Új hozzászólás Aktív témák

  • H.Ezredes

    őstag

    válasz MoP_FX 57 #49617 üzenetére

    Ez így nem igaz.... Általános felhasználást veszik alapul úgy,hogy használod az autót -20C-ba és használod +30C-ba is. Illetve nekik az a lényeg,hogy minél kevesebb legyen a fogyasztás / károsanyag kibocsátás..... Leszarják,hogy mi a jó a motornak amikor gyárilag magas üzemi hőmérsékletet csinálnak egy motornak nem a hosszú élettartam miatt teszik hanem mert ott alacsonyabb a károsanyag kibocsátás.... a motornak rohadtul nem az-az ideális de itt nem ez a szempont.... Pár szempont van. Minél alacsonyabb legyen a fogyasztás / károsanyag kibocsátás illetve a garanciális időszakot tudja abszolválni 5 év / 150E Km ,hogy utána minden műanyag szétporlad tönkremegy a motor az nem szempont.... Említetted a kopott motorokat.... Én számtalan ellenpéldát tudok mondani vadi új autókról amikben pár ezer Km-volt és ezeket a gyári hugy olajakat felzabálták mert egyszerűen kevés.... Vagy az összes új motor / kevés km-es motor kopott volt ???????? :D 335i felzabálta a hugy gyári olajat V8 750i felzabálta a hugy gyári olajat ezek minden pár ezer Km-es autók... Mi lesz ezekkel mikor 100-200E Km van bennük ?!?!? mondjuk a 750-ről tudom 3X cseréltek motort már.... Volt olyan V8 E65 egy jó 10 éve amivel a gyári olajjal mentek nyáron úgy elmelegedett,hogy kigyulladt az olajnyomás lámpa megkapta a 10W60-at és hibátlan lett nem zabálta fel nem melegedett el...... Ezek a gyári előírások nem feltétlen jók mindig...... Én látom / tapasztalom,hogy sok estben nem ideálisak ezek az előírások.... Annak ideális aki úgy vezet mint Miss Daisy lajhár sofőrje.... Az újabb autókban is amikben kevés a Km-és már akkor sportos használat mellett felzabálja a gyári hugy 5W30-as olajat és lecseréled mondjuk 10W60-ra és onnantól rendben van az önámítás ???? :U :C 30i-be is amire átváltottunk motul 10W60-ra drasztikusan lecsökkent az olajfogyasztás és makulátlan az autó.... télen nyáron jön megy évek óta azzal megy ( illetve sok sok sok sok másik autó is.... ) ez mind önámítás ?????? Ugyan kérlek....

    ►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Új hozzászólás Aktív témák