Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz BBéci #10032 üzenetére

    "(#10026) Joshi
    Annyira azért nem vagyunk ostobák, hogy a bemenetek, kábelek, merevlemezek, CD-k megcserélését kihagyjuk a tesztelés során."

    Pont az a lényege egy splitternek/switchnek, hogy ne kelljen cserélgetni semmit, gyakorlatilag azonnal tudsz váltani egyikről a másikra. Az a gond, hogy ha sok idő kimarad a két eszköz hallgatása között, az már nem annyira jó. Nem egyszerű történet a hiteles és pártatlan tesztelés. De ahogy rajtam kívül mások is állítják, a bitsreamek között nem nagyon lehet különbség. Ha mégis, akkor az valami mástól van. Hozzáteszem linkeltem is bitstream analyzer eszközt, ha az nem mutat számottevő különbséget, akkor kétséges azt állítani hogy hallani a különbséget.

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz BBéci #10032 üzenetére

    Mikor, hol állítottam azt, hogy a CXUHD és az OPPO 203 nem minőség?

    Indirekt módon itt:

    A CXUHD semmilyen verzióban nem tudott olyan hangot kiadni magából. Ezért valami mást fog venni, feltehetően OPPO-t vagy Arcamot. Sajnos mindkettő drágább, de a minőséget meg kell fizetni.

    Ergo a CXUHD nem minőség.

    Mikor és hol említettem OPPO 205-öt?

    A fenti mondatodból szűrtem ezt le, mivel az Oppo 203 gyakorlatilag azonos a CXUHD-val, azt így nem sok értelme volna választania, ha a CXUHD hangja nem tetszett, afölött pedig ugye az Oppo 205 van, mint következő lépcső.

    Miért nem hiszel a végrehajtott vaktesztben?

    Mert nem tudhatom, mennyire volt ténylegesen vak és érzelemmentes. Az igazi vakteszt az, ahol a résztvevők azt sem tudják, mik a tesztalanyok és tényleg vakon kell megmondani, hogy melyik sorszámú versenyzőt hallják jobbnak/kevésbé jónak. Na, az ilyen vakteszteken szoktak a legváratlanabb és legkaotikusabb eredmények kijönni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák