Új hozzászólás Aktív témák

  • failed

    tag

    válasz Psych0 #7350 üzenetére

    Ezzel az a probléma, hogy: tegyük fel én azt mondom, hogy elvesztettem a jelszavam. Így kivontam a forgalomból mondjuk 1.000.000 bitcoint - csak, hogy jelentős mennyiségről beszéljünk, ami akár jelentheti azt is ugye, hogy 1.000.000 ember hagyott el 1-1 bitcoint.
    1. Amíg a világ nem tud arról, hogy ezek a bitcoinok már nincsenek forgalomban, addig nem befolyásolja az 1 milla btc hiánya az árfolyamot - pusztán annyira, hogy nem forog a pénz, nem generál forgalmat -> valamivel kevesebb adok-veszek -> valamivel alacsonyabb árfolyam.
    2. Tegyük fel, a világ megtudja, hogy 1 milla btc elúszott. Mondanád, hogy hoppá az árfolyam meg fog indul felfele. A bökkenő ott van, hogy mi van akkor, ha az emberek hozzáférnek a bitcoinjaikhoz, csak azt hazudják, hogy nem - így "csökkentve" a forgalomban lévő btc mennyiségét, az árát meg növelve. Ebben az esetben, ha elkezdenénk újra kibányászni 1 milla btc, akkor ugyanoda lyukadunk ki, mint a pénznyomtatós verziónál.

    Főleg ha ne adj' isten, még a blokkok tartalmazzák azt is, hogy összesen mennyi bitcoin létezik az adott pillanatban. Mert az oké, hogy nyilván az elhagyott btc-okat kivonjuk az összes btc-ból, de amint valaki újra forgalomba hoz egy "elhagyott" elhazudott btc-t, és ez kiderül mondjuk egy blokkból... Onnantól mindenkiben az a kérdés fog felmerülni, hogy vajon mennyi lehet még "elhazudva". Asszem ez lenne az a pont, amikor sokan a 130. emeletről hirtelen az aluljáróban találnák magukat ;]

    Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

Új hozzászólás Aktív témák