Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz ZollR #5848 üzenetére

    Bevezetéskor minden (!) új pénznem igy működik: elhiszed, hogy lesz valaki, akinek valamiért cserébe majd te is odaadhatod, úgyhogy: elfogadod.

    Várjuk már ki, könyörgöm, hogy megérjen a cucc pár évet. Nem értem, miért kell efféléről mindenkinek rögtön valami polarizált vélemény?

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5848 üzenetére

    Mint pm-ben is sugalltam, a bitcoin nem befektetes. Ha ezen nem tudsz tul lepni....

  • ZollR

    tag

    válasz Rive #5851 üzenetére

    Az igaz lehet, de "egyéb pénzeknél" a "bevezetés alatt" mindig van/volt garancia. Az 1800-as években deklarálták az aranyfedezetet és egészen 1976-ig megvolt ez a kulcs szerepe. 120-150 év kellett ahhoz hogy a modern pénz alól az arany demonetizálódjon.
    Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy ennyi idő kellett, hogy a modern pénzt tényleg elhiggyék az emberek, a hitetlenek számára mindvégig ott volt a lehetőség, hogy aranyra váltsák. Az arany pedig egy elég fontos fém a Földön, és igen ritka is, nem mellesleg év-tízezredek óta az ember értékmérője. Ezzel szemben a BTC mögött a hashpower-en kívül semmi sincs (az is csak azt garantálja, hogy a tranzakció nem a jövő évszázadban megy végbe), talán a ritkasága az egyetlen amiben hasonlít az aranyra.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Rive

    veterán

    válasz ZollR #5853 üzenetére

    Mindenesetre mostanra elegendően szilárd a hit a klf. absztrakciókban, mint pénzben, hogy akár ez is működjön - fenntartom, hogy semmi szükség most azonnal sarkos véleményeket megfogalmazni a BTC jövőjével kapcsolatban.

    Aki hiszi, tegye: aki nem hiszi, figyelje. Majd kiforrja magát - oszt' vagy bor lesz belőle, vagy ecet, a partvonalról mindegy.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5853 üzenetére

    Az igaz lehet, de "egyéb pénzeknél" a "bevezetés alatt" mindig van/volt garancia.

    nincs 100%-os garancia. Meg egyebkent is akkor nem decentralizalt payment system-rol beszelnenk, ha lenne mogotte egy authority. :D

    Ezt nem egy ceg/allam viszi tuzon-vizen keresztul hanem olyan emberek mint te vagy en.

    talán a ritkasága az egyetlen amiben hasonlít az aranyra.

    Mi masban hasonlithatna az aranyra egy virtualis penz? :D

    A btc mogott a minerek es a felhalsznalok vannak (beleertve minden business-t ami btc-n bonyolitja a tranzakcioit)

    [ Szerkesztve ]

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5852 üzenetére

    Ha nem befektetés, akkor az előző cirka 5800 komment 85%-a miért arról szól, hogy hol és mikor mennyit lehet keresni vele?
    Üss fel egy tetszőleges topikot a neten mindenhol azt írják, hogy hol mennyiért váltják/~tották és ki, mikor mennyit keresett az eladással. Vagy az éppen aktuális top asic mennyi idő alatt hozza be a befektetését.

    Ahogy privátban is leírtam, én anno azért kezdtem bitcoinnal foglalkozni 2011 év elején, mert hittem benne, hogy lerázhatjuk a rabigát és szabadon költhetjük a pénzünket pld. ÁFA nélkül. Sajnos azonban rá kellett jönnöm, hogy pont az underground és szabályozatlan mivolta miatt nem lesz a BTC az aminek indították: stabil alternatív pénz. Alternatív maradhat, nem feltétlenül szükséges, hogy teljesen széles körben használható legyen, de hogy stabil sosem lesz abban teljesen biztos vagyok. Ráadásként nem is viselkedik pénzként, ám egy fizetőeszköznek illene úgy viselkednie.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5856 üzenetére

    Ha nem befektetés, akkor az előző cirka 5800 komment 85%-a miért arról szól, hogy hol és mikor mennyit lehet keresni vele?

    Valaki megtiltja neked hogy tobb mindent csinalj vele? szerintem nem. Azert mert neked nincs szukseged ra, v nem tudod/akarod kihasznalni a BTC adta lehetosegeket nem jelenti azt hogy mindenki igy van ezzel.

    Nalam pl a portfoliom egy resze btc (spekulativ - nem befektetes szinten tekintek ra), hasznalom gyakran vasarlasokra, adomanyozasra, gamblingra es hobby szinten mining es tradingre, nemzetkozi es baratok kozti utalasokhoz.

    Szerintem egyertelmu, hogy ha barminel uptrend tapasztalhato, akkor rakattannak a spekulansok ez nem jelenti azt hogy nem szol masrol.

    Amugy jo tudni hogy egyesek latnak a jovobe. Mivel nekem nincs ilyen szuper kepessegem igy csak kovetem hogy mi tortenik a protocollal es kivancsian varom hogy alakulnak a dolgok a jovoben.

    [ Szerkesztve ]

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #5848 üzenetére

    "Ez az amit a "hívek" nem értenek, hogy a valódi befektetéseket mögött gazdasági produktum zajlik"

    A btc mögött van gazdasági produktum, egy alternatív fizetési rendszer technológiai értéke.
    Mivel a btc rendszer ergonomikusabb a hagyományos bankrendszernél és kiküszöböli annak számos hátrányát, ezért jelentős innovációs értéket képvisel. Azonlehet vitatkozni, hogy a jelenlegi árfolyam mondjuk túlértékelt, de akik hoszzútávon gondolkodnak azok belekalkulálták az esetleges árfolyamzuhanásokat is.
    Ezzel egyben megválaszoltuk a befektetés mögötti garancia kérdését is, mert a hosszú távon befektetők garanciaként a bitcoin mögötti technológia értékét látják és annak felértékelődését várják.

    "talán a ritkasága az egyetlen amiben hasonlít az aranyra."

    Rendelkezik az arany összes tulajdonságaival ami az aranyat is alkalmas pénzeszközzé teszi.
    ezek a következők:
    -oszthatóság minőségromlás nélkül
    -korlátozott készlet
    -nem romlandó, időnek ellenáll (amíg lesz net addig btc is lehet)
    -anonim számlakezelésre alkalmas (aranyat eláshatta az user az volt az ő privát kulcsa)

    "de hogy stabil sosem lesz abban teljesen biztos vagyok. Ráadásként nem is viselkedik pénzként, ám egy fizetőeszköznek illene úgy viselkednie"

    Ahhoz, hogy stabilizálódjon, kell egy-két kiadós árfolyamzuhanás, ahol a népek rájönnek, hogy a spekuláció nem mindig jön össze, azon bukni is lehet.
    Ahogy kiábrándulnak belőle a spekulánsok és beáll az árfolyam egy viszonylag követheő értékre, úgy kezd terjedni a használata.
    Vegyük észre, hogy a mostani felfutásig április óta viszonylag stabil volt az árfolyam, ez tette lehetővé, hogy elkezdjen terjedni és ez a stabil időszak alapozta meg a mostani felfutást is.

  • ignorant

    senior tag

    válasz ninjacat #5858 üzenetére

    -oszthatóság minőségromlás nélkül
    -korlátozott készlet
    -nem romlandó, időnek ellenáll (amíg lesz net addig btc is lehet)
    -anonim számlakezelésre alkalmas (aranyat eláshatta az user az volt az ő privát kulcsa)

    Nagyon jo eszrevetelek, meg annyit hozzatennek, hogy millioszor egyszerubb megbizonyosodni egy BTC "eredetisegerol" mint arany eseteben, ami furassal/savazassal vagy draga analyzissel jarna :)

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5855 üzenetére

    De van. A monetáris arany pont ilyen volt. Fix összegen (vagy nagyon kicsit kilengő sávban) váltották az aranyat. Az, hogy fontos termékeink előállításához kell arany, továbbá hogy év-tízezredek óta ezt használjuk, és ráadásul egy közhiteles szerv pecséten igazolja, hogy visszaváltja az aranyamat fix rátán az szerintem 100%-os garancia.

    Tudom, hogy mi a különbség, és pontosan ezért nem hiszek - már - a BTC-ben. Amíg emberek kezelik, addig ahány ember annyi érdek. Bizalom pedig úgy alakul ki az emberekben ha fix dolgokkal vannak körülvéve. Addig amíg egy deviza értéke ilyen értékváltozásokon megy keresztül sosem fog szélesebb körben elterjedni, pld: anyám sosem használná.

    A btc mogott a minerek es a felhalsznalok vannak (beleertve minden business-t ami btc-n bonyolitja a tranzakcioit)

    Tévedés, a minerek csak hasznot akarnak húzni a miningból. A bizniszek pedig csak (ki)használják a BTC előnyeit egyáltalán nincsenek mögötte. Akkor lenne igaz az állításod, ha pld. bitmit-en egy csík Marlboro augusztusban 0.25 BTC ($30) volt most - zárás előtt - meg 0.025 BTC ($30). Ha a BTC mögött állna akkor az ár ugyanúgy fix 0.25 BTC lenne, ahogyan a termék augusztustól nem drágult és nem lett olcsóbb ($30). a bitmit pont annyira fogadta el a BTC-t, amennyire a magyar forintot, vagy a japán jent. BTC-n tranzakciót bonyolítani vagy BTC-t elfogadni nem ugyanaz a 2 dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • GuMipOkE

    senior tag

    válasz ZollR #5856 üzenetére

    Ennyi erővel ha forint, USD vagy euró tulaj vagy, akkor is befektetésről beszélünk, mert ezeknek is van árfolyama, és egyesek degeszre keresik magukat devizakereskedéssel. Van aki ezért, van aki azért veszi. Jelenleg a btc erősödik. Anno egy ideig a német márka és nem túl rég a japán jen is deflálódott. Ez erősen visszafogta a költést, mert minek, ha jövő hónapban több mindent kapok ugyanazért a pénzért...

    Szóval a btc jelenleg ebben a szakaszban van, és lehet hogy pár éven belül egyszerű netes fizetőeszköz lesz. Bár a volatilitását nem tudom, hogy mi tudná mérsékelni.

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5860 üzenetére

    Nem értem, hogy miért nem hiszed el, hogy vannak emberek akik kizárólag a technológia és az eszköz miatt foglalkoznak a BTC-vel. Igen, van egy nagyon szép mellékhatása számukra (számomra): lehet vele pénzt is keresni. Nem elhanyagolandó, és fontos dolog nyilván, az emberek szeretik a pénzt (ezért is van itt a befektetés vonzatáról annyi hozzászólás).

    De hidd el, hogy ha 0.000001 dollárt érne egy btc, akkor is lennének minerek, fejlesztők, stb.., és teljesen jól működne a hálózat. Én működtettek elhanyagolható fogyasztású (és még elhanyagolhatóbb teljesítményű) asic-ot, csak azért, hogy ennyit is hozzátegyek a közösséghez, illetve nem egy helyen futtatok pulblikusan elérhető klienst a blokklánc hostolása miatt. Ugyanígy hozzátettem ezt-azt az egyéb opensoruce projektekhez, egyszerűen csak azért, mert szerintem ezek jó dolgok, és hosszút távon sokat adnak az embereknek, köztük nekem is (és nem, nem arra gondolok adás alatt, hogy x-ért veszem/bányászom, és x*100000- ért adom el).

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5860 üzenetére

    Tudom, hogy mi a különbség, és pontosan ezért nem hiszek - már - a BTC-ben.

    Akkor minek vagy itt? :D

    Van rengeteg alternativad, ami mogott egy kozponti szervezet van. have fun with them.

  • Chal

    addikt

    válasz Chal #5862 üzenetére

    Mielőtt valaki azt gondolnál hogy szenté akarom avatni magam, azért két dolgot még hozzátennék:

    1 - nem hiszem hogy ez a királyi út, sőt, egyáltalán nem lennék meglepve ha holnap arra ébrednék hogy a BTC-nek annyi (pl egy feltárt technológiai probléma miatt)

    2- nem fogok leköpni senkit aki netán 10000 dollárt ad majd 1 BTC-mért, szeretem a pénzt, küldjön akinek nincs rá szükséges, bármennyit elköltök, berúgok helyetted, stb… :D

    Csak az nem mindegy szerintem hogy ülünk a lovon, ha folyton ebből a két pontból szemléljük a BTC-t, akkor elég torz képet kapunk, és max keseregni tudunk rajta, hogy na megint egy MLM/piramis/átbaszás/érdekcsoportok/megszállás/démon támadással van dolgunk.

    Talán azt hívják optimistának aki a másik oldalról nézi, de szerintem mindig ők járnak jobban :)

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5859 üzenetére

    Csak épp a 2 legfontosabb különbség maradt le (gondolom szándékosan): az értékállóság és a technológiai függetlenség
    1983-ban 1 kenyér $0.9 volt, egy uncia arany meg $500 (555 kenyér)
    2013-ban 1 kenyér $2.7, egy uncia arany pedig $1250 (462 kenyér)
    Így viselkedik egy stabil pénz 30 év alatt, még exponenciálisan növekedő felvevőpiac esetén is. Ne mondja nekem senki, hogy az aranyat nem spekulálták ez idő alatt. Pusztán arról van szó, hogy az arany állta a sarat és fix értéket tartott, ergó sokkal de sokkal többen voltak akik az aranyat kenyérvásárlásra használták (természetesen közvetett módon, $-ként materializálva). Ezért megbízható.... már ha valakinek eddig nem lett volna elég megbízható a történelem során. On the other hard: BTC ami nem nagyon állja a sarat a spekulációval szemben hanem komoly kilengései vannak még ultra-rövid távon is. Most akkor mondjátok azt, hogy nem sokan spekulálják a BTC-t hanem mindenki micropayment tranzakciókat bonyolít vele, fizetnek és a távoli rokonokat ezzel segítik. :D :Y

    Technológiai függetlenség: gondolom ez mindenkinek evidens.

    @ignorant #5863: nem szerencsés a nick választásod, inkább arrogant-ot kellet volna választanod. Nyilván én vagyok a tudattalan barom aki tévúton jár, csak mert nem szavazott elegendő bizalmat (illetve bizalmat vesztett)... Gondolom te még a WC papírt is BTC-ért veszed, sőt amikor fizetsz a boltban a vásárlók könyvét lobogtatod miután kiröhögtek a BTC-ddel.

    Gondolom nem fogod nekem megtiltani, hogy egy nyilvános fórumon elmondjam a véleményem, az érveimet, amire eddig egyébként érdemben egyszer sem reagáltál azon kívül, hogy elküldted a wikipediás cikkét annak, hogy mi a BTC. Arra viszont már nem futotta, hogy pld. a Ponzi-scheme-es wikis cikket elolvasd, mert pont abban utalnak a BTC-re.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5865 üzenetére

    Ez mar boven trollkodas. ;-)

    Olvastam a wiki-t, idezem a relevans reszt amit neked is kuldtem:

    Operators of Ponzi schemes usually entice new investors by offering higher returns than other investments, in the form of short-term returns that are either abnormally high or unusually consistent.

    Ez nem illik a BTC-re...

    abban a cikkben nem emlitik bitcoin-t, szerintem amire te gondolsz:

    In August, 2012, Trendon T. Shavers (aka “Pirate” and “pirateat40”),[96][97] the founder and operator of Bitcoin Savings and Trust (BTCST),[98] disappeared from the public scene.[99] Shavers raised at least 700,000 Bitcoin in BTCST investments by running it as a Ponzi scheme. The fact that BTCST was run using Bitcoin, makes this a unique instance of a Ponzi scheme. It allowed Shavers to initially stay completely anonymous, making it possible for him to just disappear with the money from his investors. Although some called it a Pyramid scheme,[100] BTCST is generally considered a Ponzi scheme. At the time he disappeared, somewhere around August 31,[101] the 700,000 BTC were valued at around 4,500,000 USD. However, since Bitcoin prices increased significantly since the time it happened, they could now be worth more than 60 million USD. The SEC has charged Shavers with fraud.[102]

    Ennek koze sincs a protokolhoz, ez a bunozo bitcoin-t gyujtott be a naiv userektol...

    Senkisem mondta (en sem) hogy nem spekulalnak sokan a bitcoin-ra egyebkent. Ez nem jelenti azt hogy ebbol all az egesz.

    [ Szerkesztve ]

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #5865 üzenetére

    Az arany sem technológiafüggetlen, csak éppen más technológia kell hozzá.
    Az ősember aki csak kőeszközökkel rendelkezett, nem tudta az aranyat felhasználni, ez később volt lehetséges megfelelő technológia birtokában.
    Namost feltesszük, hogy az emberiség sem fog annyira visszafejlődni, hogy elfelejtse a számítástechnikát, így a bitcoin a kor szinvonalának megfelelően technológiafüggetlennek mondható, mert gyakorlatilag mindenki számára elérhető valamiylen számítógép vagy okostelefon amivel tudja küldözgetni.

    Ugyanígy az arany értékállósága sem a kezdetektől való, különösebb keresgélés nélkül is belátható, hogy időben nagyon széles intervallumon mozgott az aranynak tulajdonított érték a különböző történelmi korokban.
    Az értékállandóság tehát az aranyra sem volt jellemző.
    A technológiai függetlenség hiányában pedig eleve nem is merülne fel még csak a lehetősége sem valamit pénznek használni, mint ahogy az ősember sem használhatott aranypénzeket, mert nem volt technológiája olvasztásra, megmunkálásra.

  • brd

    nagyúr

    válasz ZollR #5849 üzenetére

    Tehát az az 1.5% mégsem stimmel, kösz', hogy helyettem leírtad.

    The only real valuable thing is intuition.

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5866 üzenetére

    Ha te mondod akkor troll vagyok. :) Szerintem meg hülye vagyok, hogy az ilyen magadfajta kőfejű copypédiás arcokkal leállok vitatkozni.
    Nem nem erre gondolok.
    Ponzi scheme
    Similar schemes
    An economic bubble: A bubble is similar to a Ponzi scheme in that one participant gets paid by contributions from a subsequent participant (until inevitable collapse). A bubble involves ever-rising prices in an open market (for example stock, housing, or tulip bulbs) where prices rise because buyers bid more because prices are rising. Bubbles are often said to be based on the "greater fool" theory. As with the Ponzi scheme, the price exceeds the intrinsic value of the item, but unlike the Ponzi scheme, there is no single person misrepresenting the intrinsic value.

    klikk a Greater fool theorys linkre:
    The greater fool theory describes a situation where the price of an object is not being driven by intrinsic values, but by expectations that irrational bidders for limited assets or commodities, will set the price. A price can be justified by a rational buyer under the belief that another party is willing to pay an even higher price. Or one may rationally have the expectation that the item can be resold to a "greater fool" later.

    Ez sem illik a BTC-re?

    A spekuláció mértéke könnyen kiolvasható abból, hogy egy adott termék (vagy deviza mennyire stabil). Minél instabilabb egy termék vagy egy deviza annál többen spekulálnak rá. Ha ez az állítás igaz, akkor igazam van és a BTC-t túlnyomórészt spekulánsok használják, vagy mivel magyaráznád a BTC árának fél év alatt történő megtíszereződését? Ha tévedek akkor adj kérlek magyarázatot a 2009-2010-es OTP-s mizériára.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • LLam

    senior tag

    válasz ZollR #5865 üzenetére

    azt gondolom még sokat kellene dolgoznod azon, hogy pontosabban kitaláld mások mit gondolnak és tesznek dolgokkal, mert egyelőre erősen belemagyarázásnak és erős általánosításokat tartalmazó kinyilatkoztatásoknak tűnnek a hozzászólásaid.

    [ Szerkesztve ]

    Stay hungry!

  • #13260800

    törölt tag

    válasz LLam #5870 üzenetére

    Án úgy veszem észre, hogy igencsak megalapozott a véleménye amire érdemben nem nagyon megy válasz. Attól eltekintve, hogy jó akkor ne használd. Miközben ez egy fórum ami többek közt arról is szól, hogy miért igen és miért ne használjuk. Sajnálatos sokan ha nem tudnak válaszolni akkor rögvest személyeskedni kezdenek (képes vagyok én is ilyen mutatványokra).

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #5867 üzenetére

    Az arany technológiafüggetlen. Egy pénz technológiafüggetlenségén nem azt értjük, hogy kellett-e technológia a pénz materializálásához. Ennyi erővel csak a dunakavics az egyetlen olyan pénz amihez nem kell technológia. A pénz technológiafüggetlensége azt jelenti, hogy nem kell technológia a tranzakció lebonyolításához. Semmilyen technológia nem kell ahhoz hogy adjak neked egy aranytömböt, vagy egy érmét. A BTC jelenleg még igencsak technológiafüggő (ergó nincs materiális alakja... azon a szép próbálkozáson kívül aki pár $-ért 2013 év elején "veretett" BTC-t). Bár a modern pénznek is van digitális formája (számlapénz) de nem ez az egyetlen formája.

    Az arany értékállóság egy idős - ha nem idősebb - az első emberi civilizációkal az akkád vagy egyiptomi birodalommal. Kb. 5-6 ezer éves. Végülis ez tényleg nem a kezdetektől való... de azért nem rossz.
    Olvasd vissza az #5865-ös kommentemet ami az arany árát hivatott tükrözni az emberi szükségletekkel (étel). 30 évre visszamenőleg 17%-ot deflálódott az arany abban az esetben ha az emberek száma (akik esznek) fix, ellenben az USA lakossága 1983-hoz képest a jelen adatok szerint 40%-al nőtt, tehát akár ez is indokolhatja, hogy a jelenben 17%-al kevesebb kenyeret kapni ugyanannyi - 1 uncia - aranyért. Hasonlítsuk már ezt a 17%-ot 30 év alatt (0.14%/negyedév) a BTC előző negyedéves 1000%-os kilengéséhez (2013. 09: $125, jelenleg: $1200).

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Chal

    addikt

    válasz #13260800 #5872 üzenetére

    Bocs, de ha visszaolvasol, tengernyi választ kapsz, Ignoranttól is. Annyi hogy felesleges 20-szor leírni, nem szívesen győzködünk itt senkit.

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5873 üzenetére

    Akkor lenne releváns az összehasonlításod, ha az arany ingadozását és egyéb gazdasági paramétereit 5-6 ezer évvel ez előtti állapotban vizsgálnád, mikor az általad említett civilizációk elkezdték használni.

    Nyilván ezt nem lehet, tudom, de attól még egy 5-6 ezer éve létező eszközt nincs értelem egy béta állapotban leledző ötlethez hasonlítgatni (illetve az analógiáját igen, a mutatóit nem).

  • #13260800

    törölt tag

    válasz Chal #5874 üzenetére

    Gondolom ez nem neked meg néhány haverodnak a fóruma? Az egy évvel ezelőtt vagy akár a pár hónappal ezelőtti kommentek visszaolvasása biztosan jó, de én azért jobb szeretem az aktuális álláspontokat és nézeteket olvasni. Nem kell győzködni senkit sem. Beszélgetés folyik a témáról. Aztán majd mindenki csinál valamit vagy nem.

  • ZollR

    tag

    válasz LLam #5870 üzenetére

    Neked csak annyit kellene tenned, hogy leírod egy mondatban, hogy miért nincs igazam. E helyett kaptunk megint 4 sornyi szürkét (off topik) amiben megtudtam, hogy milyen is vagyok és min kéne dolgoznom. A véleményt kritizáld, ne a mögötte álló embert. Persze az mindig könnyebb, ha már az érvek elfogytak.

    Én egy mondatban össze tudom foglalni, hogy a BTC miért egy ponzi. Azért mert a most befektetők az eddigi kereskedések összes profitját finanszírozzák. 1 mondat.

    Ennek igazságtartalmát döntsd meg kérlek. Ha megdöntöd meghajlok előtted és meghívlak 1 rekesz sörre (~3000) vagy azzal egyenértékű bármilyen "jóléti szolgáltatásra" amennyiben nem vagy még 18. Ha vidéki vagy átutalom az árát a bankszámládra, vagy a paypal címedre.

    Edit: látom hogy kőszegi vagy. Akkor marad a pp vagy a bank transzfer. :)

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • butch3r

    senior tag

    Fyi akit érdekel.

    Ma este az RTLII Hiaradójában 23:00 illetve holnap reggel 8kor a magazinban Blummer Tamás (bits of proof) beszél a Bitcoinról.

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5869 üzenetére

    kőfejű copypédiás arcokkal leállok vitatkozni.

    Szemelyeskedes mi? ;-)

    Ez lufi tema / greater fool theory erdekes. meg sohasem hallotam ezt felhozni a bitcoinnal kapcsolatban. (vagyis de mert mindenhol ezt irja rola a media, es irta minden egyes ATH-nal) :D

    Mivel meg hasonlo dolog nem letezett, ezert en azt gondolom, hogy korai kovetkezteteseket levonni ilyen teren. Az ido ugyis eldonti hogy lesz-e jovoje vagy sem, meg amugy is relative kevesen hasznaljak, szerintem nem is lehet elvarni stabilitast ennel a market capnel.

    Minden egyes all time high-t korrekciok kovettek, a legmarkansabbak:

    $31 -----> ~$6

    $266 -----> ~$80

    $900 -----> ~$400

    Most 1200 korul van. Kidurranhat? persze. Szamit valamit? nekem (es akik realisan allnak hozza) nem. Mivel normalis ember nem tesz ebbe tobbet mint aminek a hianyat kepes elveszteni, ha spekulacio vonzza csak.

    Ha hasznalod akkor meg teljesen mind1 az aktualis ar...

    Ebben a topicban (meg btc forumok nagy reszen) azert mindig megvannak a hangok akik figyelmeztetik az erdeklodoket, hogy instabil dolog ez. Ahogy elottem is irtak, csak ugy erdemes ezzel foglalkozni, ha elfogadod hogy masnapra $0 lehet.

    Hasznalhatosagban eddig nem jelentett problemat a volatilitas es a rendszer is jol mukodik vagy gyorsan javitottak a hibait.

    Szoval van ertelme leirni most mar ponzi-rol modositva GFT-nek vagy lufinak? Szerintem nem es szuklatokorusegnek tartom a hozzaallasod. Az ido meg eldonti hogy kinek lesz igaza ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz #13260800 #5876 üzenetére

    Próbáld ki, hogy indítasz egy fórumot, és hetente lefutod a köröket az újonnan érkezetekkel 2 évig. Roppant kellemes érzés 200-szor leírni ugyanazt, hogy nem nem vagyok hülye, nem nem piramisjáték, nem nem *gondold ide tetszőleges nép vagy érdekcsoportot* működteti. Az meg szerintem teljesen természetes, hogy valaki picit feszültebben reagál az 201. esetben.

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5877 üzenetére

    Én egy mondatban össze tudom foglalni, hogy a BTC miért egy ponzi. Azért mert a most befektetők az eddigi kereskedések összes profitját finanszírozzák. 1 mondat.
    Ennek igazságtartalmát döntsd meg kérlek.

    Én írtam neked több okot is, de egyikre sem reagáltál. Ha neked csak a befektetést és a nyereséget jelenti a BTC, akkor igazad van. De nézz körül kicsit jobban, btctalkon, vagy itt, ezerszer leírtuk: vannak akiknek nem csak ezt jelenti. Nem kérem tőled hogy értsd meg, vagy hogy neked is jelentse ugyanezt, egyszerűen csak jó lenne látni hogy elhiszed hogy mások más miatt IS(!!!) használják, és/vagy érdeklődnek a BTC iránt.

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5879 üzenetére

    Most mondd azt, hogy nem vagy kőfejű. Én ésszerűen példákkal és érvekkel illusztráltam a mondandómat, te meg privátban odadobtad, hogy mi az a crypto currenty kb. ilyen stílusban: olvasgassál f*szkalap. Miután leírtam, hogy ez így lehet(ett valamikor) de nem így van most, akkor is újabb linkek jöttek, kommentek és érvek nélkül. Élnézést ha demotáltalak, de ez kőfejűség kérlek.

    Véleményem szerint: ez a defláció így elmehet kisebb-nagyobb visszaesésekkel $5-6k-ig de utána olyan crash lesz amiből nem áll fel a piac. Az meg egyenesen frusztráló - és bizalomvesztő - a szememben, hogy el akarom adni a BTC-met pld most azonnal $1220-ért elindítom a transzfert és 2 hét múlva kapom meg az $1220-t amikor eladhattam volna mondjuk $1400-ért. Ez ismételten nem erősíti a bizalmat és a szimpátiát az emberekben.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5882 üzenetére

    Látom nem bírsz elszakadni a befektetés témától :) Minden érvelésed és példád ide kanyarodik vissza. Ki a jó büdös francot érdekel ha "nem áll fel a piac". Milyen piac? A BTC p2p hálózat a spekulánsoktól, az MTGOX-tól, a kínaiaktól, tőled, Ignoranttól, tőlem, és akárkitől teljesen függetlenül fog működni addig, amíg egy retkes megbízható klliensben ott lesz a blokklánc egy példánya. Azt fogadd el, hogy mi ezen elemi szinten csodáljuk a dolgot, mert techbuzik vagyunk, és mert látjuk hogy ez akkorát durranHAT (szigorúan feltételes módban!!!) mint amekkorát a mobiltelefon, vagy mint az mp3, vagy mint az internet, stb… Ebből a szemszögből (és nekem pl ez a legfontosabb) marhára nem érdekel hogy éppen mennyit ér, és hogy ki mennyit nyer meg bukik rajta.
    Konyhakést is veszek, vágni. Pont le****m hogy egyesek meg embert ölnek vele.

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5882 üzenetére

    ilyen stílusban: olvasgassál f*szkalap

    Ez nem igaz, akar be is postolhatom hogy miket irtam/irtal. Szerintem szoveg ertelmezessel lehetnek nalad a gondok (vagy a szemuveggel ha azzal elsz) ;)

    akkor is újabb linkek jöttek, kommentek és érvek nélkül.

    Ne vard azt hogy a csak a te kedvedert irjak 10 oldalnyi kifejtest errol a temarol. Vannak forrasok amik eleg hatekonyan osszefoglaljak a fobb nezeteket. Minek irjam le ha mar 1000en osszefoglaltak elottem?

    Egyebkent eppen ezert dolgozunk egy jol atlathato forumon hogy ne egy chat szeru thread legyen csak.

    Véleményem szerint: ez a defláció így elmehet kisebb-nagyobb visszaesésekkel $5-6k-ig de utána olyan crash lesz amiből nem áll fel a piac.

    A velemenyed annyit er mint az enyem, azaz semmit sem. Amugy amit most latsz annak koze sincs a deflaciohoz. Ez pusztan rising demand/growing adopcio. Sot, akkor beszelhetunk deflacios hatasrol ha mar minden BTC ki lesz mine-olva addig inflationary.

    Ha annyi bitcoinom lenne amennyiszer hasonlokat hallottam...inkabb nem is gondolok bele. minden egyes szintnel jelentkeznek a hasonlo mentalitasu emberek, hogy szerintuk mi nem lehet vagy mi nem realis.

    Az en velemnyem roviden osszefoglalva: Senkisem tudhatja hogy mi lesz. A potencial is kurva nagy (meg mindig) es a riziko is.

    2 hét múlva kapom meg az $1220-t amikor eladhattam volna mondjuk $1400-ért.

    Irtad pm-ben is hogy kiszalltal kiabrandultal, most ugy erzem, hogy talan ez a fo problemad. Szerintem folosleges ezen idegeskedni. Rengeteg dolog van amit vehettel volna es gazdagga tett volna, de nem igy lett valami miatt.

    Nemcsak a jovot nem latja senki de sajnos idoutazni sem lehetseges, szoval erdemes elengedni :)

    Lett nemi profitod szerintem orulj annak. Ha vissza akarsz szallni, nem kevesebb es nem is tobb a kockazat.

  • ignorant

    senior tag

    válasz Chal #5883 üzenetére

    Azt fogadd el, hogy mi ezen elemi szinten csodáljuk a dolgot,

    :R

  • ignorant

    senior tag

    válasz ignorant #5884 üzenetére

    Korrekcio:

    Irtad pm-ben is hogy kiszalltal kiabrandultal, most ugy erzem, hogy talan ez a fo problemad.

    Ahogy nezem azt nem te irtad...sorry (sok pm-et kapok)

    Akkor meg vegkepp nem ertem hogy mi mozgat igazabol..."Megvaltani" minket nem kell sztem :)

    [ Szerkesztve ]

  • ZollR

    tag

    válasz Chal #5883 üzenetére

    Nem akarlak meglepni, de egy "pénz"-ről van szó. Gondolom nem kell definiálnom, hogy mi a pénz és mire való. Ne akarjuk már a BTC-t, egy "pénzt" a befektetésektől függetlenül kezelni. A befektetések egy idősek a pénzzel, illetve az első befektetők teremtették a pénzt. Szóval jelenleg, amint az adatok is alátámasztják a BTC igenis - hangsúlyozom jelenleg - a befektetésről szól. Biztosan vannak kivételek és - a te szavaiddal élve - techbuzik, csak nem ez a domináns.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5887 üzenetére

    első befektetők teremtették a pénzt.

    Szerintem inkabb kereskedok voltak azok...de javits ki ha tevedek bizonyara kijavitasz majd ha tevedek :D

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5886 üzenetére

    De én írtam.
    Igen kiszálltam, mert kiábrándultam, mert már akkor úgy tűnt, hogy nagyot fogok bukni. Eddig még nem buktam volna (mert még él a BTC).
    Kerestem annyit, hogy elengedő volt arra, hogy vállalkozást indítsak, szóval nem jártam rosszul. Alapvetően kapzsi embernek definiálnám magam, de most az egyszer beértem egy verébbel, nem kellett a túzok. Persze igen, lehetne most 1 cég helyett 10 cégem, de realista vagyok. Jelen piaci helyzetben és főleg ebben az országban, csak az a te pénzed amit már elköltöttél, szóval így is elégedett vagyok.

    Egyébként nem kell bele kötnöd, az első kereskedő egy befektető volt, hiszen kereskedett, nem azért vette meg a 23. marháját mert annyira szerette a marhahúst - egyébként sem tudott 2 marhánál többet megenni egy télen - hanem hogy eladja. Befektetési céllal kereskedett.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5887 üzenetére

    Akkor próbálom máshogy megközelíteni: az, hogy ezzel az eszközzel ki és hogy él, és mire használja, teljesen lényegtelen, ezt próbáltam a tehcbuzisággal, és az egyebekkel jellemezni. Ilyen ötlet eddig nem volt, az értéke és a zsenialitása szerintem arányban van pl. az internettel. Mint mondtam, nekem sem elhanyagolható az, ha pénzem realizálódik belőle így vagy úgy. Vagy hogy tudok e vele fizetni, sőt… De mikor ponzi sémát kiáltasz, gondolj arra, hogy ezt azok teszik bele, akik és ahogy használják, teljesen független az egész magától a BTC-től.

    Vagy máshogy fogalmazva: ha valaki 250-el feltekeredik a fára egy nagyon jó minőségű, és újszerű építéstechnológiai megoldással készített úton, az nem az út vagy a fa hibája.

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5889 üzenetére

    Most affele hajlok, hogy a btc ellenesseg affele onigazolasi probalkozasnak tunik ebben az esetben. Ha megbukik, akkor mondhatod hogy jo dontes volt all out-olni. Ha nem akkor meg ponzi/GFT/lufi amugy is. :D

    Mindenesetre sok sikert a ceghez.

    en nem etetem tovabb.. good night everyone :R

  • ZollR

    tag

    válasz Chal #5890 üzenetére

    Akkor próbálom máshogy megközelíteni: az, hogy ezzel az eszközzel ki és hogy él, és mire használja, teljesen lényegtelen, ezt próbáltam a tehcbuzisággal, és az egyebekkel jellemezni. Ilyen ötlet eddig nem volt, az értéke és a zsenialitása szerintem arányban van pl. az internettel. Mint mondtam, nekem sem elhanyagolható az, ha pénzem realizálódik belőle így vagy úgy. Vagy hogy tudok e vele fizetni, sőt… De mikor ponzi sémát kiáltasz, gondolj arra, hogy ezt azok teszik bele, akik és ahogy használják, teljesen független az egész magától a BTC-től.

    Ezzel maximálisan egyetértek. Riszpekt a csávónak aki kitalálta. Én annó azért kezdtem el vele foglalkozni, mert mindenféle fee és egyéb levonás nélkül tudtam a tengeren túlra pénzt kihelyezni. Itt megvettem a BTC-t kiküldtem és ott eladták.

    Vagy máshogy fogalmazva: ha valaki 250-el feltekeredik a fára egy nagyon jó minőségű, és újszerű építéstechnológiai megoldással készített úton, az nem az út vagy a fa hibája.

    Ez is igaz egészen addig amíg nem kezdenek az emberek tömegével sőt gigászi méretekben meghalni azon az úton. Maga a koncepció tökéletes, csak a megvalósítás szült olyan helyzetet, hogy az egész átváltott teljesen másba (negatív másba).

    @ignorant: nehogymárletrollozzál. :C
    A LLamnak tett ajánlatom neked is áll. Illetve kettőtök közül annak aki ebben a topikban előbb cáfol.

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #5873 üzenetére

    "Az arany technológiafüggetlen. Egy pénz technológiafüggetlenségén nem azt értjük, hogy kellett-e technológia a pénz materializálásához. ... A pénz technológiafüggetlensége azt jelenti, hogy nem kell technológia a tranzakció lebonyolításához. Semmilyen technológia nem kell ahhoz hogy adjak neked egy aranytömböt, vagy egy érmét. "

    Akkor adj át nekem egy aranyérmét technológiafüggetlenül, úgy hogy én Budapesten vagyok, te meg Londonban.

    A technológia függetlenség vizsgálata azért értelmetlen, mert valamilyen eszköz pénzként való alkalmazásának a lehetősége eleve csak akkor merülhet fel, ha a kor technológiai fejlettségi szintjén mindenki számára elérhető a tranzakciókhoz szükséges technológia.
    Egyébként az egy meglehetősen kényelmes álláspont ha te a technológiafüggetlenségbe a pénzeszköz létrehozásához szükséges technológiai hátteret nem számítod bele. :)

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5892 üzenetére

    Ezt nem birom megallni, de ez tenyleg az utolso lesz mara:

    Adok 1BTC-t ($1200 mai arfolyamon) ha bebizonyitod, hogy van, vagy h nincs isten. :D

    Kb ennyi ertelme van az "ajanlatodnak"...

  • ZollR

    tag

    válasz ninjacat #5893 üzenetére

    Istenem forgasd már ki a szavaimat. Úgy kell érteni a technológiafüggetlenséget, hogy itt állsz mellettem. Nyilvánvalóan ha Budapestről Londonba kell kiküldenem pénzt, akkor számlapénzt használók. De ez nem jelenti azt, hogy a BTC ettől technológiafüggetlen. Mert a pénznek az előbbi tranzakcióhoz egy technológiafüggő változatát használtam, mert van másik válfaja is a pénznek, nem csak a számlapénz. A technológiafüggetlen azt jelenti, hogy ha ott állsz mellettem oda tudom neked adni az $1-t vagy az 1g aranyat. Az 1 BTC-t nem tudom neked adni technológia nélkül.
    A te inerciarendszeredben ezek szerint az arany sem pénz, mert nem tudom átutalni Budapestről Londonba, sőt úgy önmagában a pénzt a modern kori bankrendszer hozta létre ezek szerint, a bankközi utalásokkal. 1500-ban Mátyás király idejében nem volt pénz mert nem volt GIRO rendszer? Jól értem ugye?

    [ Szerkesztve ]

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ZollR

    tag

    válasz ignorant #5894 üzenetére

    Értem, tehát akkor nem fogadod el a kihívásomat, és nem tudod megdönteni az állításomat, miszerint a BTC mára már nem más mint ponzi. Tehát akkor elismered, hogy igazam van, és csak trollkodtál eddig.
    Köszönöm, jó éjt. :)

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

  • ninjacat

    tag

    válasz ZollR #5895 üzenetére

    Lényegtelen, hogy nem tudod odaadni a btc-t számítógép nélkül, mert korunkban hétköznapi dolog a számítógép. És igen a fizikai pénzt is csak úgy tudod odaadni ha közelben vagyok, különben átutalhatsz egy ugyancsak virtuális összeget a számládról, szintén a számítógépeddel.
    Ezért nincs is értelme a technológiafüggetlenségen vitatkozni.

  • Chal

    addikt

    válasz ZollR #5895 üzenetére

    De nála is pénz, csak azt (is) próbálta elmagyarázni neked, hogy nem a fán terem a kert végében. Szóval ne feltételezzük már, hogy az arany az csak úgy van. Ha a technológiai, logisztikai, stb.. tényezőket kiveszed (és vegyük csak ki, úgy helyes a példa) a képletből, akkor bizony az arany a földben van.

    Namost sok sikert neked hozzá, hogy te itt Magyarországon véges időn belül aranyat szerezz ebben az elképzelt szituációban, amit aztán kimérve, érme formában (legyünk akkor már elegánsak, a BTC is az) átadsz Ninjacatnek személyesen.

    [ Szerkesztve ]

  • ignorant

    senior tag

    válasz ZollR #5896 üzenetére

    Ha ponzinak gondolod akkor szamodra bizonyara az. Szamomra egy forradalmi tech, a bukas lehetosegevel, de ez nem jelenti hogy ponzi, mert van utility-je es mukodik (a bukas lehetosege mindenben ott van btw, meg egy black hole se orokeletu)

    Lufi lehet, de ezt te is csak akkor tudod meg ha vegleg kidurran...szoval fals a logikad.

    GFT? hat nem tudom, de jo sok szakmailag elismert fool van akkor a vilagban, akik nem egy ceget vittek sikerre hanem ugymond cegbirodalmakat. Relativ az egesz, ezt is az ido donti el....szamomra nem GFT, es itt megint kozbe jon hogy van utility ami mukodik immaron 4 eve.

    Szamodra nincs [utility], es az egesz csak spekulacio....Ez szerinted ertelmes hozzaallas? Mit lehetne bizonyitani neked aki elhatarozta magat 100%-osan hogy tudja mi tortenik a bitcoin economy-ban.. :D

    Ahogy irtam, innen mar csak az onigazolasra tudok gondolni, mint a bitcoinnal kapcsolatos gondolataid forrasara.

    mas:
    Az arany, ahol en elek (a fold bolygo) mar joideje nem penz btw, de lehet feled mas szelek jarnak. Bitcoinert tobb dolgot lehet venni (azaz penzkent hasznalni) mint aranyert most. :D :D :D :D :D

    Tech nelkul is tudsz BTC-t kuldeni, paperwallet formajaban.

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz Chal #5898 üzenetére

    Ráadásul mára eljutottunk oda, hogy a technológia függőségnek köszönhetően, már csak ígérvényeket adnak-vesznek bizonyos helyeken, mikor aranyról van szó. Persze ennek spekulatív oka is van, de nem kevés technológiai is. Pont erre a problémára (is) ad választ a BTC, nem is akármilyet.

Új hozzászólás Aktív témák