Hirdetés
- PlayStation 5
- Xbox Series X|S
- Call of Duty: Black Ops 6
- iRacing.com - a legélethűbb -online- autós szimulátor bajnokság
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Star Wars: The Old Republic - MMORPG
- Úgy tűnik, hogy elkészült a S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl
- Bestbuy játékok
- Assetto Corsa Competizione
- Már jövőre befuthat a Stellar Blade PC-s kiadása
-
GAMEPOD.hu
I. Általános tudnivalók
1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
titán
válasz Dexar007 #11700 üzenetére
Azok a tranzakciók amik nehézséget okoznak, nem 100 dolláros szinten mozognak. Nagyon sok nagyságrenddel nagyobbról beszélek.
(#11699) shortcutme
10000 forint nagyon pici aprópénz tranzakciós költség szinten. De nem szokott még annyi sem lenni.A nemzeti valutákat teljesen sosem válthatja ki. Ez csak egy plusz felületet adhat. Az altcoinok nem jók semmire, mert nincs minden fontos szereplő kezében egyszerre.
[ Szerkesztve ]
evDirect villanyautós töltőhálózat
-
titán
válasz shortcutme #11702 üzenetére
Az automatikus átváltás két plusz költséges és időigényes lépést iktat a rendszerbe. Annál mindig jobbak és olcsónak lesznek a nemzeti (elsősorban kiemelt) valutákkal üzemeltetett elosztott főkönyvi fintech rendszerek.
[ Szerkesztve ]
evDirect villanyautós töltőhálózat
-
shortcutme
tag
-
Reggie0
félisten
válasz shortcutme #11704 üzenetére
Ezen az elven a nemzeti valutakat se hasznalnak, a kibocsajtott USD tobb mint 4.5%-a drogkereskedelemben van.
[ Szerkesztve ]
-
titán
válasz KilgoreTrout #11706 üzenetére
Amíg árfolyama van a kriptónak, addig ez az előny nem jelent semmit.
evDirect villanyautós töltőhálózat
-
KilgoreTrout
senior tag
válasz schawo #11698 üzenetére
És ez alapján te mernéd állítani: reális, hogy pár hónap alatt háromszorosára nő az árfolyam?
Amennyiben minden így történik majd, ehhez akkor is jóval több idő kell szerintem.
szerk: Azt csak arra írtam, hogy miért használják a dollárt annak ellenére, hogy 4,5 %-a a drogkereskedelemben van. A Bitcoinra nincs senki se rászorulva, nem kötelező használni sehol, épp ezért simán lehet, hogy amiatt pártolnak el tőle sokan, mert egy kézben összpontosul a teljes állomány 7%-a.
[ Szerkesztve ]
-
Patry0t
tag
https://www.coindesk.com/bank-russia-time-develop-national-cryptocurrencies/
Az oroszok is terveznek egy kriptopénzt csinálni, instant bespájzolok belőle, ha megtudom melyik lesz az
-
meili
tag
Sziasztok!
1 BTC nagyságrendben szeretnék bitcoint vásárolni. Hol érdemes ezt megtenni? A hozzászólások között olvastam több oldalról jót is és rosszat is.
A MrCoin-on kicsit drágállom az árat, találtam olyan oldalt, ahol olcsóbbat ír, csak nem tudom, hogy meg merjem-e venni, nagyon nem akarom elbukni így a pénzt. -
butch3r
senior tag
én bitstampet ajánlom. beregisztrálsz, verifikálsz és mehet is a vásárlás akár kártyával is. persze nem instant, mire ez meglesz az 1-2 nap (inkább 2-3). ami alatt ugye mehet pluszba és minuszba is az árfolyam. ha "instant akarsz akkor mrcoin / atm / localbitcoins (utobit sem használtam)
-
butch3r
senior tag
válasz subset #11719 üzenetére
igen, én még elég rég csináltam nem tudom manapság mit várnak el de általában fényképes igazolvány, közüzemi számla ilyesmik kellenek.
Van ahol scannelve/fényképezve kérik, van ahol selfivel változó a metódus de nagyjából ez az átlag..cex.io esetében itt van egy jó összefoglaló ők mit kérnek.
[link][ Szerkesztve ]
-
KilgoreTrout
senior tag
Nézz utána a bankodnál, mennyi lenne a váltás-utalás/kártyás fizetés, illetve a kinézett exchange-en milyen költségek vannak. Lehet, hogy ugyanolyan áron meg tudod venni localbitcoinson is, HUF utalással, illetve ahhoz képest a MrBitcoin árai sem annyira magasak. Én localbitcoinson vettem, ki van találva a rendszer, a lehetőségekhez képest biztonságos. Olyantól kell venni, aki verifikált és sok értékelése van.
Arra készülj fel, hogy a különböző exchange-eken nem azonnali a verifikáció, van hogy hetekbe telik, mire ellenőrzik az adataidat és addig pl. nem tudsz kártyáról utalni.
[ Szerkesztve ]
-
subset
senior tag
válasz butch3r #11720 üzenetére
THX
A másik kérdés ami felmerül bennem, ha "nagyban" (persze ez relatív kinek mi a nagy összeg) ad-vesz, bányászik az ember, akkor a banki kontrollok miatt ez az infó a nav felé is eljut(hat).....
600 ezer forint/év + bevétele lehet munkabéren felül a kispolgárnak ha jól tudom ami még nem adóköteles.
Az azon felül "megkeresett" (mining/árfolyam-ból származó) forintokat be kell vallani és a 16%-os szja-t megfizetni utána, aztán lehet nyugodtan aludni ?
Ezen a téren mi a meglátásotok, tapasztalatotok ?Használj Te is szabad szoftvert !
-
Patry0t
tag
válasz subset #11722 üzenetére
nah találtam egy ilyet, egészen friss topic friss infókkal
https://bitcoin.hu/forum/index.php?topic=355.60E szerint:
Árfolyamnyereségből származó jövedelem 15% + 14% EHO (max 450k HUF évente).Ha rendes polgári állásod van, akkor azután is fizetnek be utánad EHO-t. A 450.000Ft-ból tehát le kell vonni a rendes munkahelyedről származó EHO befizetést az adott évre, és a bitcoin nyereségedből csak a 450.000-ig hiányzó részt kell leadózni, valamint a 15% SZJA-t, ez meg így már nem olyan vészes.
-
vismaior04
tag
válasz Patry0t #11724 üzenetére
Egyrészről ez kérdéses hogy megállja-e a helyét egy NAV vizsgálat során (szerintem nem és én írtam a hosszólást amire hivatkozol), mert a törvény az árfolyamnyereség ilyenkénti adózását egyértelműen értékpapír vonatkozásában említi, másrészről a kibányászott coinokra pedig tutira nem ez vonatkozik.
Javaslom:
https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=14.0[ Szerkesztve ]
-
butch3r
senior tag
Es segwit lock in megtortent
-
Patry0t
tag
válasz vismaior04 #11725 üzenetére
és ennyi év Bitcoinozás után még senki se vallotta be a jövedelmét aki itt válaszolhatna? Ahelyett hogy itt elméletekkel és találgatásokkal dobálózunk, jó volna ha felszólalna valaki aki már adózott ilyesmi után, és elárulhatá, hogy a NAV mit reagált rá.
-
subset
senior tag
válasz vismaior04 #11725 üzenetére
THX a linkeket Patry0t-nak is, látom máshol már folyt ilyen témában diskurzus...olvasgatom
Használj Te is szabad szoftvert !
-
vismaior04
tag
válasz Patry0t #11727 üzenetére
Az a baj, hogy nem ilyen egyszerű a szituáció.
Mivel konkrét törvényi szabályozás nincs az ezzel kapcsolódó tevékenységekre (és nem is lesz egyhamar) ezért csak a bizonytalanság van, ha megkérdezel három különböző adószakértőt három különbözőt fog mondani attól függően, hogy pontosan milyen infókkal láttad el illetve milyen alaposan néztek utána a témának.
(Meg azért benne van, hogy a bányászat és a kereskedés közötti árfolyamnyereség két teljesen más téma.)Maga a NAV is csak ennyit csinál, mivel egyértelmű törvénykezés hiányában ő is csak értelmez (a különbség csak ugye annyi, hogy az ő értelmezésük a mérvadó, hacsak nem akarod azt bíróság előtt megtámadni).
Viszont ez nem következik be csak úgy mert valaki adózik ilyesmi után. Max akkor kerülhetne ilyenre sor, ha vizsgálnának valakit aki adózott (vagy nem adózott) ilyen után és ennek keretében alaposabb vizsgálatra kerülne a téma, adott esetben a bíróság előtt is lejátszaná valaki ezt a meccset. Tegye fel a kezét aki önként jelentkezik erre.
További érdekesség, hogy vajon hasonló megítélés alá esett-e (volna) mindez még mielőtt egy EU bíróság devizának mondta ki a bitcoint (és áttételesen minden crypto pénzt) amiből következett, hogy használatakor nem kell áfát fizetni utána, valószínű, hogy nem.
Ez az ítélet viszont csak 2016-tól lett jogerős, így olyan nagyon sok idő azóta nem volt adózási gyakorlatot kialakítani.[ Szerkesztve ]
-
meili
tag
Sziasztok!
Technikai kérdésem lenne bitcoin tárcával kapcsolatban. Legfőképpen az a bajom, hogy még soha nem használtam tárcát. Telepítettem a gépemre a Bitcoin Core-t, és a blokkláncot is letöltöttem már. Korábban említettem, hogy szeretnék bitcoint vásárolni, de nem szeretném semmilyen weboldalon tárolni, jobban megbízok abban, ha nálam van a privát kulcs, és csak én ismerem.
(Ha nem értetek egyet, szívesen várom az ellenérveiteket.)Kicsit utánaolvastam az utalásoknak, és ha jól értem, akkor egy utalásnál az alábbi dolog történik:
Rendelkezem egy 'A' public key-jel, melyen a bitcoinjaim vannak. Ha innét utalok 'B' public key-re, akkor először is az átutalt összeg átkerül 'B' public key-re, a maradék viszont nem marad meg az eredeti 'A' public key-emen, hanem keletkezik egy új, random 'C' public key, a maradék arra kerül rá, tehát a maradék bitcoint csak ehhez a 'C'-hez tartozó private key birtokában tudnám elérni. Azaz a korábban kinyomtatott és jó helyre eldugott 'A'-hoz tartozó private key-yel semmire nem mennék már, ha ebben a pillanatban valamilyen adatvesztés miatt nem tudnám elérni a 'C'-t tartalmazó wallet.dat file-t.1. kérdés:
Van egy wallet.dat file-om, melyben van mondjuk 5 db public key-em (és a hozzá tartozó private key-ek persze), mindegyiken 0.2 BTC-vel. Ha erről a wallet.dat-ról készítenék egy biztonsági mentést wallet2.dat néven, majd az eredeti wallet.dat-ról elutalnék 0.1 BTC-t, akkor jól sejtem, hogy az eredeti wallet.dat-on 0.9 BTC-t látnék, míg ha a wallet2.dat-ot töltöm be, akkor csak 0.8 BTC-t?2. kérdés:
Az előző kérdést megcsavarva kicsit, honnét lehetek abban biztos, hogy utaláskor csak az egyik címről fog leszedni 0.1 BTC-t, és nem mondjuk mind az ötről 0.02-t, így 5 új cím keletkezik, és a wallet2.dat-tal már 0 BTC-hez férnék hozzá.3. kérdés:
Tegyük fel, hogy a wallet.dat-omban van 4 db public key, melyeken az alábbi összegek vannak:
A: 0.05 BTC
B: 0.1 BTC
C: 0.15 BTC
D: 0.7 BTC
Csinálok egy biztonsági mentést wallet2.dat néven, majd az eredeti wallet.dat-ról elutalok 0.15 BTC-t. Honnét fogja levenni a pénzt? A C-ről? Vagy az A-ról és a B-ről együtt? Vagy tök random az egész, és nem tudjuk megjósolni, hogy a wallet2.dat betöltése esetén [0 ; 0.85] BTC tartományban mennyi összeget fogok látni?A fenti példák lehetnek ellenérvek az "offline" wallet ellen, hogy könnyű véletlenül megszabadulnom a pénzemtől, tehát hiába csinálok 10 db biztonsági mentést és tárolom őket 10 különböző helyen, ha egyszer utalok az eredeti wallet.dat-ról, akkor kezdhetem elölről a biztonsági mentéseket.
A fenti esetek kimenetele ismert lehet? Vagy ez is wallet függő? Aki használ offline wallet-et az légyszi válaszolja meg a kérdéseimet!
-
Chal
addikt
Telepítettem a gépemre a Bitcoin Core-t, és a blokkláncot is letöltöttem már.
Jobban járnál valamilyen light klienssel. Ajánlom az Electrumot, régi motoros, megbízható, aktívan fejlesztik.
a maradék viszont nem marad meg az eredeti 'A' public key-emen, hanem keletkezik egy új, random 'C' public key, a maradék arra kerül rá, tehát a maradék bitcoint csak ehhez a 'C'-hez tartozó private key birtokában tudnám elérni.
Ez így van, "change address" a neve funkciónak. Nagyjából úgy működik a dolog, hogy egy utalás esetén az un. "unspend transaction output"-okból (UTXO) kell összeraknod egy új inputot. Ha mondjuk 1db címed van csak, amire kaptál egyszer 1 BTC-t, majd később 2 BTC-t, akkor van összesen 2db UTXO-d a blockchainben 3 BTC-vel (1 címhez). Ha 2.5 BTC-t akarsz küldeni valakinek ezek után, akkor ezek az UTXO-k fogják adni az új tranzakció inputját. Mindkettőt fel kell ugye használnod, mert a 2.5 BTC-re egyik sem elegendő önmagában. Ilyenkor létrejön egy teljesen új output is, ami a visszajárót kell hogy tartalmazza (0.5 BTC). Ez kézenfekvő módon az eredeti címedre kéne hogy érkezzen, viszont a Core kliens (meg kb. az összes többi) a követhetőség szándékos bonyolítása miatt inkább létrehozz egy új címet (change address). Külső szemlélő számára (pl. harmadik fél, aki tudta hogy a küldő te vagy, és a forráscím a te címed) így csak annyi látszik, hogy indítottál 2db utalást, és nem maradt egy kanyid sem, holott valójában csak 2.5 BTC-t költöttél.
Nem tudom mennyire jött le az eddigiekből, de fontos tudni: ez egy kliens oldali feature, a blockchinben nincs "normál" és "change" address, illetve nem értelmezhető, ez csak egy sima obfuszkálási próbálkozás kliens oldalon.Hogy mennyire hatékony, arról kilométeres vita threadek vannak itt-ottJa, és egyébként Electrumban biztosan kikapcsolható (a Core-t rég használtam, nem rémlik, de lehet hogy ott is). Én egyébként az általad vázolt okok és problémák miatt fixen kikapcsolva tartom a change address funkciót a hosszú távú megtakarításaimnál (már amik nem teljesen offline alapúak, értsd: nem papír vagy hasonló megoldás), egyszerűbb, és kisebb a "baleset" kockázata
1. kérdés: HA létrehoz egy új change addresst a kliensd a visszajáró 0.1 BTC-nek akkor igen, pontosan ez történne. Hogy létrehozza e, vagy egy meglevő change címre utalja, ezt nem tudom, ennyire nem ismerem a Core kliens address pool kezelését, de aki tudja az majd leírja pontosan.
2. kérdés: minél kevesebb UTXO-ból próbálja meg összerakni
3. kérdés: szerintem a C lesz a nyerő, mert azzal 1db UTXO felhasználásával le lehet tudni a dolgot HA feltételezzük, hogy a rajta levő egyenleg tényleg 1db UTXO-ból áll
[ Szerkesztve ]
-
meili
tag
Köszönöm a gyors választ, de további kérdések merültek fel bennem.
1. Hogyan van jelölve, hogy egy adott key-en lévő bitcoin az UTXO, vagy nem? Tehát hogy le tudja kezelni a dolgot, hogy a kliens először az UTXO-kat használja fel, ahhoz meg kellene jelölni őket valahogy. Ha pedig meg vannak jelölve, akkor nincs semmi értelme az egésznek, mert lekövethető, hogy ez igazából egy nem elköltött pénz. Vagy csak lokálisan, a wallet.dat-ban vannak ezek megjelölve, és a blockchainen nem látszódik ebből semmi?
2. Az azért eléggé gyanús, hogy ha másodpercre pontosan két utalás történik egy adott címről, akkor a kettő közül az egyik egy nem elköltött összeget jelent, persze azt nem lehet tudni, hogy a kettő közül melyik.
3. Mi értelme van az UTXO-kat priorizálni, hogy a következő költésnél azokból költsön először? (Azon kívül, hogy persze ha van egy biztonsági mentésem a wallet.dat-ról, és az eredetin volt 5 db kulcson bitcoin, és ebből elkezdek költeni, akkor a maradék négyet mindig érintetlenül hagyja (amíg fedezi a költést az eredeti), így azok mindig láthatóak lesznek a wallet2.dat-ban is. Ez így működik?)
4. Ha van egy wallet-emen mondjuk 3 db UTXO key-em, mindegyiken 0.1 BTC-vel, és egy darab normál key-em 0.3 BTC-vel (vagy többel), és ebből el akarok költeni 0.3 BTC-t, akkor az UTXO-kat fogja felhasználni, vagy a normál key-t, mert abból elég csak egyet használni? (Ha az UTXO-kat priorizálja, akkor feltételezem, hogy azokat fogja használni.)
5. Egy esetleges költés esetén csak az UTXO-kból próbál úgy költeni, hogy minél kevesebbet kelljen felhasználni, vagy normál key-ek esetén is? Tehát ha csak normál key-eim vannak, akkor azokat sem akarja megbontani?
6. Tegyük fel, hogy van egy walletemen 1 BTC, méghozzá úgy, hogy fel van osztva 1000 egyenlő részre, azaz mindegyik key-en 0.001 BTC van. Ha ebből csinálok egy wallet2.dat biztonsági mentést, és az eredeti walletról elkezdek költeni BTC-t úgy, hogy az elköltött összeg mindig maradék nélkül osztható 0.001-gyel, akkor ugye nem bontja meg egyik key-en lévő BTC-t sem (hogy mondjuk kettőről költene 0.0005 BTC-t)? Azaz a wallet2.dat betöltése esetén mindig ugyanannyi BTC-t fogok látni, mintha az eredeti wallet.dat-ot nézném.
Tehát ez egy jó megoldás lenne biztonsági mentésre, ha soha nem költök olyan összeget, ami nem osztható maradék nélkül 0.001-gyel. Az más kérdés, hogy mennyire macerás a kulcsok ilyen módon történő felbontása.7. Kicsit más kérdés: Vannak weboldalak, ahol követni lehet az aktuális bitcoin tranzakciókat. Itt mutatja azt is, hogy lokálisan hol történt az utalás. Ezek szerint a blockchainbe bekerülnek az IP címek is?
-
Chal
addikt
Hogyan van jelölve, hogy egy adott key-en lévő bitcoin az UTXO, vagy nem?
Nem teljesen értem hogy mire gondolsz. A blokkláncban lévő unspent out-ok összessége adja az egyenleged. Nincs olyan hogy UTXO key meg normál key, illetve UTXO bitcoin. A "key-en levő bitcoin" amire gondolsz csupán a keyhez tartozó UTXO-k összege.
Sehol nincs tárolva direktben hogy XY címhez mennyi BTC tartozik. Ha van egy publikus kulcsod amihez megvan a privát kulcs, akkor a kliens fogja a blokkláncot, és megnézi, hogy mely UTXO-k kapcsolódnak ehhez a kulcshoz (címhez), majd az eredményt összeadja és kiírja neked a GUI-ra. Természetesen lehet több címed, és egy címhez tartozhat több utxo. Az egyenleged tehát a blokkláncban található információk alapján csak egy absztrakció. A privát kulcs ismeretében rendelkezhetsz ezen utxo-k felett, és inputként használhatod fel őket egy tranzakcióhoz. Ekkor a bemenetben levő coinok megsemmisülnek, és teljesen új utxo-k jönnek létre (ezért is tartalmazza a kifejezés az "output" szót, mert egy előző TX kimenetéből jön létre mindegyik).
Ez alapján a többi kérdésbe nem is mennék bele, mert teljesen hibás értelmezésre alapultak.
[ Szerkesztve ]
-
evko
aktív tag
Sziasztok!
Szükségem lenne 0,45 BTC-re.. Kb...
Honnan tudok venni leggyorsabban?Esetleg van olyan, aki adna el?
Ha igen, pü..Budapesten, személyesen, kp...
--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---
-
meili
tag
Ok, én úgy értettem a leírásod alapján, hogy ha van 1 BTC-m egy key-en, és abból elköltök 0.3-at, akkor a maradék 0.7-et tekintjük UTXO-nak, a direktbe küldött 0.3-at pedig nem. Mondjuk a rövidítése is ezt jeleni: unspent, azaz nem elköltött, mert igazából az nálam marad.
Az alábbi kérdések (kis módosítással) még továbbra is validak:
1. Ha van egy wallet-emen mondjuk 4 db key-em, hármon (A, B, C) 0.1 BTC-vel, a maradék egyen (D) pedig 0.7 BTC. Ha ebből el akarok költeni 0.3 BTC-t, akkor D-ről fog költeni, mivel akkor elég csak egy címet használnia, vagy a másik hármat, mert azok pontosan kiadják?
2. Tegyük fel, hogy van egy walletemen 1 BTC, méghozzá úgy, hogy fel van osztva 1000 egyenlő részre, azaz mindegyik key-en 0.001 BTC van. Ha ebből csinálok egy wallet2.dat biztonsági mentést, és az eredeti walletról elkezdek költeni BTC-t úgy, hogy az elköltött összeg mindig maradék nélkül osztható 0.001-gyel, akkor ugye nem bontja meg egyik key-en lévő BTC-t sem (hogy mondjuk kettőről költene 0.0005 BTC-t)? Azaz a wallet2.dat betöltése esetén mindig ugyanannyi BTC-t fogok látni, mintha az eredeti wallet.dat-ot nézném.
Tehát ez egy jó megoldás lenne biztonsági mentésre, ha soha nem költök olyan összeget, ami nem osztható maradék nélkül 0.001-gyel. Az más kérdés, hogy mennyire macerás a kulcsok ilyen módon történő felbontása.3. Kicsit más kérdés: Vannak weboldalak, ahol követni lehet az aktuális bitcoin tranzakciókat (például ez). Itt mutatja azt is, hogy lokálisan hol történt az utalás. Ezek szerint a blockchainbe bekerülnek az IP címek is?
-
Chal
addikt
unspent, azaz nem elköltött, mert igazából az nálam marad
Nem marad nálad, az a btc megsemmisül. A visszajáró egy új output lesz a blockchainben aminek te határozhatod meg a címzettjét. Ha ki van kapcsolva a change address pl. az Electrumban, akkor ez mindig a forráscím lesz, ellenkező esetben meg egy change address. Egyébként máshogy nézve: adott időpillanatban az eddig kibányászott összes BTC unspent, csak az UTXO-k és a kulcsok összekapcsolása változik folyamatosan.
1. mint már mondtam, nem ismerem részletekbe menően a Core kliens address pool managemenetjét, főképp mert nem használom. Viszont biztosan van róla egy tonna doksi a neten, keress rá ha érdekel.
2. : Lásd 1-es kérdésre írt problémám, másrészt: nem értem miért akarod bonyolítani... Miért nem kapcsolod ki a change address funkciót inkább? Egyébként javaslom a "coin control" feature tanulmányozását is, ha még mélyebben érdekel a téma.
3: nem, a blockchain nem tartalmaz IP címeket. Viszont mivel az alapja egy p2p hálózat, ezért annak a tagjainak látható a benne levő forgalom, broadcastok. A blockchain.info jellegű szolgáltatók simán csak figyelik a p2p forgalmat, és ezeket az infókat látod a weblapjukon (mint ahogy a torrent tracker is tudja hogy ki seedel/leechel, és honnét, de a letöltött linux iso-ban mégsem lesznek IP címek ).
[ Szerkesztve ]
-
P3Dr0
senior tag
Hogy is kezdodott ez az egesz story?!
Sajnalatos,hogy nem egeszen jo iranyba haladnak a dolgok. Jelenlegi formajaban hatalmas energiat emeszt fel a rendszer mukodese es a decentralizalt halozat is egyre inkabb centralizaltta valik
Kar,hogy a halozat biztonsagos mukodesenek erdekeben a nehezzsegi foknak folyamatosan magasnak kell lennie...
Erre jelentene megoldast a fix halozati nehezseg es a halozatba regisztralt mondjuk (RSA) kulccsal bejelentkezo wallet es egyedi halozati azonositoval ellatott full NODE. Igy gyakorlatilag mindenfele tulterheleses tamadas minimalizalhato lenne sajnos az anonimitas rovasara..... -
LLam
senior tag
ignorant itt vagy? remelem..
"Ráadásul a bigger block modell végtelenül szűklátókörű, hiszen lehet a block akár 100Mb-os is, akkor is csak 10 percenként fog létrejönni egy-egy újabb block, így a tranzakció átfutási ideje továbbra is 10 perc körül lesz, amire továbbra is ajánlott lesz a hat confirmation kivárása. Ezzel szemben a lightning network instant payment-et ígér, hiszen a trazakció nulladik pillanatától egy olyan smart contract születik a felek között, ami garantálja az összes szükséges óvintézkedést."
forräs: http://variance.hu/2017/08/10/bitcoin-a-pokolba-vezeto-ut-is-joszendekkal-van-kikovezve/
Stay hungry!
-
Yany
addikt
Építs kötélhidat - https://u3d.as/3078
-
P3Dr0
senior tag
Ma hatalmas arconvagas ert bitcoin teren. Gondoltam vasarlok a neten es 1 oram volt arra,hogy oda erjen a penz kulonben EXPIRED statust kapok. 0.5 BTC-t kellett kuldenem es gondoltam,hogy valoban oda erjen nem biztam a veletlenre a max. sending fee-vel kuldtem. Sikerult 1 conf.-t kapni 51 perc utan es termeszetesen lejart a befizetes igy most rohanhatok a BTC utan hogy vissza szerezzem. Mar ha vissza tudom.
Szoval ez igy tobb mint sz@r! En mostmar tapasztalatbol tudom javasolni ha valaki vasarolna valamit es hataridos a befizetes akkor lehetoleg mas kriptopenzzel fizessen ha van ra lehetoseg ne BTC-vel.
A BTC erre tokeletesen alkalmatlan fizetoeszkoz...........
0.0048000 BTC volt a sending fee es ezt produkalta a rendszer.........gyalazatos es egyben siralmas.......... -
LLam
senior tag
P3Dr0! Basszus ne keltsd a feszkot. Tegnap utaltam egy ismerosomnek bittrexre krakenrol (BTC-t), tehat a fee-t sem tudtam beallitani es az egesz 38 perc alatt megvolt. Tehat a kijelentesed "A BTC erre tokeletesen alkalmatlan fizetoeszkoz..........." nem igaz. 1 esetbol kiindulva leszarozni valamit nem okos dolog.
Tovabba a helyzet csak most ilyen mert a segwit lock in meg nem teljesult, es a kocsog bch erdekkorok spammelik a mempool-t. Tehat normalis felhasznalas eseten nem lett volna gond.
Az en meglatasom tehat az, hogy nem a BTC alkalmatlan fizetoeszkoznek, hanem jihan whu-ek tul kapzsik.
Errol szol az egesz nyomorult bch fork!!!
Stay hungry!
-
titán
Az nem alkalmas fizetőeszköz, ami 10-ből kilencezer alkalmas. Alkalmas az, ami 5 kilences pontosságig alkalmas. A bajom a btc-vel, hogy rendkívül lomhák. Évek óta megy a nyavalygás, és még mindig csak beszéd van, nem eredmény. De már legalább valami részeredmény időpontja ki van tűzve. De a 2X a jövő homályába veszik.
Van valami pontosabb infó arról, hogy szándékosan tömnék el a mempoolt? Mert ennél volt már rosszabb is, nem kellett tömni, eldugult az magától is.
Persze úgyis csak fél év múlva derül ki, hogy mit érnek a mostani változások, hova jut a btc és a bcc. Nekem mindegy, melyik kerül ki győztesként, a lényeg, hogy valamelyik megoldás működjön.
evDirect villanyautós töltőhálózat
-
vismaior04
tag
válasz schawo #11748 üzenetére
Egyetértek, hogy az ami 10ből csak 9-szer működik az nem alkalmas fizetőeszköznek.
Az, hogy ilyen feevel nem gyorsabb az enyhén szólva is fura, a legrosszabb időszakhoz képest tizedannyi van a mempoolban. Valami irgalmatlan mennyiségű inputról jöhetett a fizetés, alacsonnyá téve a byteonkénti feet.
(Viszont halkan megjegyzem, hogy korábban sem magától dugult el, mindig is a spam volt az oka amikor televan a hálózat unconfirmed tranzakciókkal.)Amit viszont egyáltalán nem értek: P3Dr0 áruld már el melyik fizetés feldolgozó (vagy annak hiányában weboldal/eladó rendszere produkálta ezt. Rengetegszer fizettem már bitcoinnal és az én tapasztalatom, hogy ha egy tranzakció megjelenik onnantól a fizetés már nem lesz expired max nem teljesítik a rendelést addig amig nem kapott x confirmationt.
Állatira érdekelne, hogy ki állított fel egy ettől eltérő fizetési rendszert, vagy nagyon hülye vagy nagyon lehúzos csaló. -
Yany
addikt
Én tegnap pont ilyen megfontolásból Etherben toltam át Krakenről Bittrexre a dellát, erre a köv. másodpercben kiírja a Bittrex, hogy Ether wallet is offline due to maintenance. LOL. De jól jártam, mert pont egy átmeneti tüskét úsztam meg a Neonál a fél órás kiesés miatt.
[ Szerkesztve ]
Építs kötélhidat - https://u3d.as/3078
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Asszociációs játék. :)
- Mini PC
- Milyen légkondit a lakásba?
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Társasjáték topic
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Samsung LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest