Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz helgi #152030 üzenetére

    Pofátlanul olcsón lehet már építeni egy AM4 konfigot (pl. B450 + 2x8GB DDR4 @3600CL16 vagy akár CL14), ellenben az AM5 + DDR5 még egy darabig erősen feláras lesz. Még szerintem nem is forrta ki magát a generáció, ahogy az 1-2 év múlva megjelenő DDR5 RAM-ok árban és teljesítményben is fel fogják mosni a padlót a mostani bármilyen modulokkal.

    Ha semmi újabb, gép kínzó játék nincs tervben, akkor én maradnék az AM4 mellett.

    A G-s proci szerintem nem jó irány akkor, ha már van egy VGA-d, amit át tudsz ide hozni. Az IGP meg lesz fojtva a - GDDR-hez képest - lassú memóriával, és akkor elindulsz majd a nyúl üregébe, hogy hogyan lehetne még +3-5%-ot kicsalni belőle a memória tuninggal - aminek nyilván nem sok értelme.
    Az RX570 teljesítményét tudtommal nem is hozza ez az 5700G, szóval egy visszalépés is lenne.

    A 45W korlátozás manapság felesleges. Az AMD procik jól tudják a terheléshez igazítani az aktív magokat és az órajelet, úgyhogy akár mehet az "összeszereled és elfelejted a létezését" téma is. Én így tettem az 5600X-el, és most az 5800X3D-t is így használtam egy ideig.

    Ha bele akarsz menni a finomhangolásba, akkor a fix órajel + fix fesz már nem téma, mert a gyári algoritmus ott fogja hagyni a magonkénti boost vezérlés miatt.
    A beépített tuning lehetőségre ott a PBO, de itt a teljesítmény oltárán a hőfokokat áldozod fel.
    Szerintem a "teljesítményt növelő tuning" helyett több értelme van finomhangolásnak a Curve Optimizer (="CO") használatával. Itt a fesz görbét tudod eltolni, azaz negatív irányba tolással az azonos teljesítmény mellett jobb hőfokok érthetőek el.
    Az AM4 topikot olvasva, kb minden nemrégiben gyártott proci elbír egy "-15" beállítást, de mehetsz "-5" lépcsőkkel, ameddig el nem kezd esni a teljesítmény (pl. CineBench pontszám).

    Röviden és tömören ennyi ág AM4. :R

Új hozzászólás Aktív témák