Új hozzászólás Aktív témák

  • bul07

    nagyúr

    válasz Dtomka #17674 üzenetére

    Hát tudod falu mindig le volt maradva, nem csak régen most is, de régen azért jobban
    Én csak szakmunkásban 1995 őszén láttam először PC-t, jó kis 286-os gépek voltak monochrome zöld monitorral, pár hónap múlva kapott az iskola színes monitoros 386 vagy 486 gépeket vagy kettőt, akkor a falumba senkinek nem volt gépe, de tényleg még a hivatalokba se, a falusi Iskolába se volt, fú a falusi iskolában nagyon soká lett

    Amúgy én a játékgépek vonalán voltam inkább, mivel édesapámék ezeket üzemeltették, így 11-12 évesen 1991 után a műhelyben annyit játszottunk amennyit akartunk
    A póker gépeket mi teszteltük hogy hogy adnak vissza, nehogy olyan programot sikerüljön venniük ami sokat add vissza
    És volt ilyen :) , volt olyan forgótárcsás nyerőgép aminél ha a start gombot leragasztották 1000Ft-ból pár óra múlva lett 20e Ft, és ez 96-ban azért nagy pénz volt
    És később is volt ilyen gép 5000Ft-os tétes gép, teljesen új gépbe beletett a 40e Ft-ot a játékos és 5e Ft-os téten nyomot 4-et és leadta a főnyereményt 500e Ft-ot, na de mikkor egy héttel később ugyan ez történt úgy hogy a gépbe nem dobtak összesen 400e Ft-ot a főnök mosolya nem volt természetes, hát igen hibás volt a programozása sokat adott vissza, ment is vissza a gyártónak

    És mivel gyerekoromba szinte mindig úton voltam édesapámmal nekem ezzel telt el a szabadidőm, nem Pc és társai
    Iskola után be a kocsiba és kocsmáról kocsmára jártunk, 97-ben 17 évesen leraktam a jogsit öcsém elhozta Debrecenből a jogsimat másnap indultunk Ózd környékére, első saját jogsis napomon vezettem olyan 600Km
    Kis se lehetett robbantani a kocsiból nekem az volt az élet akkor, bejártam az egész alföldet abban az időben, Ózdtól, Szolnok, Elek/Lökösháza, és ezek között mindenhol
    Olyan roma kocsmákba hogy rendőr nem jött oda be :D
    90évek leje azért még kemény volt, édesapámnak muszáj volt fegyvert hordani hogy lássák hogy van, ne próbálkozzanak, néha a Körös partján engedte hogy konzervere lőjünk párat, akkor 12-13 évesen, jó kis 22-es forgótáras de nagy élmény volt

    Szakközép mellet is ez ment délután, na meg mentünk romába benzinért cigiért, bár a cigit csak kicsiben, fejenként egy csíkkal alkalmanként, azt megmondtuk a vámosnak is nem szóltak érte, csak akkor mondta hogy menjünk papírozni ha valami ellenőrzés volt épen, de papír kitölt lepecsételték és már volt is papírunk arról hogy van nálunk zárjegy nélküli cigi ha vittük
    Benzin eladást akkor hagytuk abba mikkor a falubeli vámos jött hozzánk venni, mert hallotta hogy áruljuk, kellet iskola mellet egy kis zsebpénz kiegészítés, heti pár száz litert adtunk el kicsiben csináltuk azt is, de akkor döntöttünk hogy az a kis bevétel nem éri meg mert ha produkálnia kell fogást tudja hova kell menni mivel ő is vett :DDD

    Első Pc-m úgy lett hogy a általunk üzemeltettet zenegépekből mentettem ki memóriát, merevlemezt, így csak processzort meg alaplapot kellet venni :D
    SD memóriás gép volt jó későn talán 2002környékén

    Amúgy azokat a merevlemezek milyen nehéz volt tönkretenni, mikkor a zenei jogvédők és a rendőrök razziáztak az egyik főnök ép cserélte ki legális tartalmas merevlemezt a zenegépbe és látta hogy jönnek be az ajtón háromszor vagy négyszer földhöz vágta, a nem hivatalos merevlemezt, és nem ment tönkre, lefoglalták és ki is olvasták róla az adatokat
    Ugye azt volt a gond hogy fizettek a jogvédőknek mondjuk 150szám után de a zenegépbe merevlemezén meg volt 300-400 szám
    Na nekem nem szóltak ilyenről, hogy ők nem fizetnek ilyeneket, így volt olyan zenegép amit én felügyeltem hogy 500szám is volt rajta :DDD

    Fúú jönnek fel az emlékek, bocs hogy ilyen hosszút válaszoltam

    Visszatérve én csak akkor váltok ha a régi nem működik úgy ahogy előtte, így új programokat se rakok csak úgy fel, volt ilyen hogy ó jó lesz aztán instabil lett a gép, bár ez még XP idejében volt akkor szoktam le a mindenfajta programok teszteléséről

    [ Szerkesztve ]

    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Új hozzászólás Aktív témák