Új hozzászólás Aktív témák

  • dippe

    tag

    válasz Imy #4148 üzenetére

    Akinek régebb óta meg van a nyomtató, annál időnként előjön, hogy az Z tengelyt meg kell zsírozni, és a karbon rudakat meg kell tisztítani? Azaz szól a gép, ha eljön az idő?
    Lásd hivatalos doksi - karbantartás rész. Tudtommal nem szól, csak ha a kalibrálásnál gond van.

    Az elején egy csomó filamentet elpocsékol, azt hol lehet állítani, hogy ne tegye?
    A nyomtató beállításoknál találod.
    Lehet hogy a beállításokban be kell kapcsolnod a developer módot, hogy lásd. (azt mindenképp ajánlom, ha eddig nem tetted)

    Én próbálkoztam vele netről letölthető hackekkel + belenyúlni, de nem csökkent szignifikánsan a start time, és a hulladék. Viszont 1. réteg tapadás gondjaim lettek utána.
    Igazából csak az első hónapban zavaró a sok hulladék xD Meg lehet szokni.
    A nyomtató tér közepén mozog ide oda, de a fej nem éri el az asztalt, akkor mit csinál, a lidarral pásztáz valamit?
    Nem, P1P-nél is csinálja. Szerintem egyrészt ellenőrzi a mozgásteret, és a filament megfelelő mozgását a teflon csőben + able chaint. Erre azért tippelek, mert filament befűzésnél is csinálja.

    Illetve az előkészületek alatt többször megrezegteti a tengelyeket, arra minek van szükség, ezt is ki lehet kapcsolni?
    Nincs rá kapcsoló tudtommal. (max a G-code) Megint csak tipp: stabil szintezés + Z teszt. szerintem van gyorsulásmérő benne.
    Élettartamot elvileg nem csökkent, nem láttam hogy bárki panaszkodott volna erre a neten. A nyomtató farmosok sem.

    Nekem úgy tűnt, ezeket nem viccből rakták be. Pl. ha lerövidíted a progit, akkor a bed hőmérséklet nem lesz elég stabil stb.
    De bevallom, csak pár órát játszottam a G kóddal a teljesség igénye nélkül. Biztosan lehet optimalizálni, viszont nekem (most épp) fontosabb a végeredmény.

    Ami még nekem furi volt kezdetben, hogy forróak a motorok. 50+ fok folyamatosan. Baromi nagy az előfeszítés. Talán 1.2A... A vicc kedvéért csökkentgettem, és még 300mA-al is működött. Nem teszteltem nyomtatással. Viszont elnémult a motor :)
    Sajna a venti túl hangos, nem oldotta meg a zaj problémámat.

Új hozzászólás Aktív témák