Új hozzászólás Aktív témák

  • pacuha10

    csendes tag

    Van egy ASUS M3N78 Pro alaplapom integrált GPU-val, amivel kezdettől használom a gépet. Vana rajta PCI-e foglalat és bővítés gyanánt vettem bele PCI-e videokártyát. Valamiért a videokártyával nem indul el csak csökkentett módban. Ha nem csökkentett módban indítom, akkor állandóan újraindul a gép, még a win7 betöltődése kezdetén. Próbáltam újratelepíteni a rendszert, de furcsállom hogy telepítés közben a megszokott fekete-fehér képen van amelyik betű piros, van amelyik szokásos fehér. Továbbá telepítés közben amikor már színesre vált a telepítő, néhol szabályos csíkokban piros rizsák láthatók a karaktereken. Szóval megszakítottam a telepítést és GHOST-tal fisszaraktam egy korábban mentett rendszeremet. Vajon a PCI-e foglalat, vagy a videokártya rossz, netán valamilyen BIOS beállítás szükséges? Mivel a videokártyát más gépben már láttam működni, így feltételezem hogy a foglalatom rossz. Viszont korábban volt már rövid ideig PCI-e kártyám és többé-kevésbé rendben működött. Azzal annyi probléma volt néha, hogy mindjárt indításkor rizsás, szellemképes látványt produkált. Ilyenkor reseteltem és néhány reset után mindig rendesen indult. Innentől nem volt gond. Akkor arra gondoltam hogy az a régebbi videokari a hibás, ezért kivettem. Most viszont az alaplapi foglalatra gyanakszom. Van valakinek tapasztalata ilyesmiben? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák