Új hozzászólás Aktív témák

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Már régóta küszködöm egy problémával, egyszerűen nem jöttem rá a megoldásra (ha van olyan). Volna nekem egy Dell Inspiron N5110 Laptopom, amiben van egy integrált Intel HD 3000 és egy dedikált NVIDIA GeForce 525M videokártya. Azonban ha nincs áramforrásra csatlakoztatva a gép, akkor egyszerűen nem tudok teljesítmény kihozni a laptopból... Ez azt jelent hogy játszom valamilyen játékkal, szépen fut 60FPS, és amint kihúzom a töltőt és akkumulátorra vált, ez leesik 10FPS-re (tehát érződik a váltás a két videokártya között) - Ahogyan visszadugom töltőre ismét 60FPS

    Amivel próbálkoztam eddig

    - Intel HD 3000 letiltása (ekkor megzavarodott a gép)
    - Intel HD 3000 külön menüjében minden beállítási lehetőség
    - Laptop energiatakarékos üzemmód kikapcsolása (új sémát csináltam amiben minden maxon van)
    - NVIDIA vezérlő pulton kijelöltem minden alkalmazáshoz hogy a dedikált kártyával fusson
    - Total Commanderben mikor futtatom az alkalmazást, van egy külön menüpont hogy "futtatás ezzel" - ott is kiválasztottam az NVIDIA kártyát

    Egyik sem vált be sajnos, minden driver friss és jól van telepítve, a jelenség akkor is megvan ha 100%-ra van töltve az akku. Mert annak nem látom értelmét ha van egy erős videokártya a notebookban és nem lehet anélkül használni hogy nincs áramforráshoz kötve (így teljesen fölösleges lenne bele)

    Előre is köszönök bármiféle segítséget/tanácsot :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

Új hozzászólás Aktív témák