Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Bár már elolvastam néhány cikket (több nyelven is, és használtam a topic keresőjét is, és megnéztem az akku topicot is) de kíváncsi lennék hozzáértő véleményére akkumulátorral kapcsolatban

    Most jött ki a PC World cikke és úgy hirdetik hogy ők most mindent lelepleznek a laptop akkukkal kapcsolatban, ismerni ismerem az akkumulátorok működését, szimplán csak már nem tudom kinek higgyek, a következő idézet az Acer 5920G laptopom hivatalos gépkönyvéből való:

    "Az akkumulátor élettartamának hosszát az alábbi használati körülmények is hátrányosan befolyásolják:
    - A számítógép hálózati tápellátással való használata úgy, hogy közben
    az akkumulátor a gépben található. Ha folyamatosan hálózati
    tápellátásról használja a számítógépet, akkor javasoljuk, hogy a teljes
    feltöltését követően távolítsa el az akkumulátort"

    Ennek az ellenkezőjét állítja a PC World új cikke (bár én nem igazán kedvelem a PC World cikket az "iskolakezdésre 150 000 Ft-ért Office talán elfut rajta számítógépet rakunk neked össze" zavaros cikkek után)

    Bocsánat ha rosszat kérdezek, vagy ha már sokszor volt, csak szimplán kíváncsi vagyok most már hogy melyik a igaz :)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Lenne egy Sony Vaio VPCEH1S1E típusú laptopom, és az lenne a problémám hogy ha Windows 8-at teszek fel a gépre akkor minden teljesen rendben van (természetesen a drivereket is felteszem), de ha Windows 7-et próbálok feltenni (64bit) akkor egyszerűen a vezetékes netet nem látja (Eszközkezelő: Ismeretlen eszköz: Ethernet) Pedig hivatalos oldalról töltött 64 bites ethernet drivert teszek fel. Tehát Windows 7 alatt nincsen vezetékes internetem, csak Windows 8-nál :F

    Mi lehet a probléma ? Találkozott már valaki hasonlóval ?

    Próbáltam már külön leszedni a net driver, meg eszközkezelőből eltávolítani is de semmi sem segített

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Már régóta küszködöm egy problémával, egyszerűen nem jöttem rá a megoldásra (ha van olyan). Volna nekem egy Dell Inspiron N5110 Laptopom, amiben van egy integrált Intel HD 3000 és egy dedikált NVIDIA GeForce 525M videokártya. Azonban ha nincs áramforrásra csatlakoztatva a gép, akkor egyszerűen nem tudok teljesítmény kihozni a laptopból... Ez azt jelent hogy játszom valamilyen játékkal, szépen fut 60FPS, és amint kihúzom a töltőt és akkumulátorra vált, ez leesik 10FPS-re (tehát érződik a váltás a két videokártya között) - Ahogyan visszadugom töltőre ismét 60FPS

    Amivel próbálkoztam eddig

    - Intel HD 3000 letiltása (ekkor megzavarodott a gép)
    - Intel HD 3000 külön menüjében minden beállítási lehetőség
    - Laptop energiatakarékos üzemmód kikapcsolása (új sémát csináltam amiben minden maxon van)
    - NVIDIA vezérlő pulton kijelöltem minden alkalmazáshoz hogy a dedikált kártyával fusson
    - Total Commanderben mikor futtatom az alkalmazást, van egy külön menüpont hogy "futtatás ezzel" - ott is kiválasztottam az NVIDIA kártyát

    Egyik sem vált be sajnos, minden driver friss és jól van telepítve, a jelenség akkor is megvan ha 100%-ra van töltve az akku. Mert annak nem látom értelmét ha van egy erős videokártya a notebookban és nem lehet anélkül használni hogy nincs áramforráshoz kötve (így teljesen fölösleges lenne bele)

    Előre is köszönök bármiféle segítséget/tanácsot :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz MurdR #23309 üzenetére

    Ezt pontosan hol találom meg ? (mert tényleg mindent átnéztem és amit tudtam aktiváltam)

    2. képen látszik hogy a játék nem is látja nagy teljesítményű videokártyát még akkor sem ha az 1. képen látható módszerrel indítom

    (#23310) Csapo83: Létrehoztam egy új energiasémát, ahol minden maximális teljesítményre állítottam, közte a CPU használatot is :)

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz megema #23311 üzenetére

    Ha jól értem 1-2 hónapja csak kitakarítva lett, és csak 1 éve volt pasztázva ? Mert akkor lehet segítene egy újrapasztázás. ilyen melegben egy laptophűtő sem hátrány. 90 fok felett már a "kritikus" kategóriába szokták sorolni a CPU-t (105 foknál automatikusan kikapcsol a gép) a VGA még úgy ahogy elmegy. Érdemes elvinned egy laptopszervizbe ahol 6k környékén teljesen szétszedik, pasztázzák takarítják stb. aztán pedig terheléses teszttel megnézik hogy minden rendben van-e a hűtéssel (én a laptokszakihoz hordom Bp-n. - mivel annyira nem vagyok tapasztalt hogy egyedül nekiálljak)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Most vettem egy Acer Aspire E5-572G laptopot operációs rendszer nélkül és a hivatalos oldalon (és nagyon máshol sem) nem találok drivereket Windows 7 alá. Ilyen módon kényszerítenének rá hogy Windows 8 vagy Windows 10 kerüljön a gépemre ? (eredetileg Windows 7 64 bitet szerettem volna feltenni)

    Esetleg valaki van bármi ötlete hogy ráhegeszthető-e Windows 7 a gépre, vagy esélyem sincs drivereket találni ?

    Előre is köszönöm a segítséget :R

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz Duree #25115 üzenetére

    Sikerült megoldani, köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    sziasztok !

    Egy olyan kérdésem lenne hogy érdemes-e az 1920x1080 (FullHD) felbontás 15,6" laptophoz ? Játszanék is rajta ezért kérdezem.
    Ami fő oka a kérdésemnek hogy még 200 körül sincs olyan nagyon bitang videochip laptopokban így nem hinném hogy a gép örülne egy nagyobb gépigényű játéknak 1080p-ben (fps szám stb.)

    De ugye lejjebb tudom venni a felbontás játékon belül, ekkor nagyon láthatóan romlik a képminőség ? Életlenebb lesz annyival mint mondjuk ha az otthoni 23" monitoron leveszem a felbontás ?
    Vagy pedig érdemes az 1366x768 felbontásnál kijelzőknél maradni teljesítmény és láthatóság miatt ?

    Tehát a fő kérdésem az hogy ha egy 15,6" laptop kijelzőnek nativ 1920x1080-as felbontása van és azt leveszem (a játékon belül) 1366x768-ra az ugyanolyan minőségű képet ad-e mint egy natív 1366x768-as kijelzőjű laptop :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

Új hozzászólás Aktív témák