Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Zoli bácsi #89884 üzenetére

    Nekem Giga lappal mindig problémás volt az alvó mód...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Zoli bácsi #89884 üzenetére

    Indítsd el csökkentett módban, és menjél rá, hogy leállítás. Várd szépen végig, aztán indítsd el normálisan. Nekem ettől megjavult valami hasonló probléma win7 alatt, szóval talán neked is bejön. Egyéb ötlet nincs, max alaplap vagy táp csere.

    Mérted, hogy mennyit eszik a táp? Lehet kapni 5k körül ilyen fogyasztásmérőket... Az enyém pl monitorral együtt 150W-ot vagy annyit se fogyaszt, szóval a 450W-os táp gond nélkül viszi. Bár itt van valami keverés, hogy nem mindegy váltóáramnál, hogy VA vagy W, de nem follyunk most ebbe bele.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Zoli bácsi #89898 üzenetére

    Azért lenne jó mérned a tápot, hogy megtudd, hogy tényleg az van e határon fogyasztásban, és az okozza a gondot, vagy valami más. Ha nincs fogyasztásmérőd, akkor anélkül ez nem fog menni. Lehet akkor jönnél ki a legolcsóbban, ha elvinnéd egy szervízbe, hogy állapítsák meg, hogy a táppal vagy az alaplappal van e a gond, már ha tényleg gond van velük. Ehhez én sajna nem tudok szervízt ajánlani, de hátha más igen. Új hardver vásárlása szerintem nem jó megoldás, mert lehet, hogy nem is azzal van a baj. Eladni még mindig el tudod utána, de csak a macera van vele, meg veszítesz pénzt is vele, mert használt lesz.

    Ja, nem hülyeség, hogy valamelyik usb eszköz a ludas, és azért ébred fel. De ez még nem magyarázná, hogy azt írtad, hogy rosszul állt le a windows, vagy mi a szösz. Azt a részt a csökkentett mód talán helyrehozza. Nem tudom egyébként hogyan működik ez a windows leállítás, nem látok bele a lelkébe, de ha egyszer rosszul áll le, akkor van, hogy utána már mindig, és csak a csökkentett módú leállítás, ami kitörli a hibás részt és hozza helyre. Én legalábbis már ezt tapasztaltam több gépen is, pc-n és laptopon. Win8-al és 10-el még nem láttam ilyet, csak xp-vel és win7-el, de gyanítom, hogy az újabb rendszereken is ugyanúgy működik a varázslat. Próbálgassad ezeket a csökkentett módhoz: [link] az f8-ra azt mondják nem megy már.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Zoli bácsi #89931 üzenetére

    A többi komponenst tesztelted már a gépben?

    CPU-ra, SSD-re, RAM-ra vannak jó programok, amik megmondják, hogy biztosan rendben vannak e. Videokártyára meg alaplapra még nem találtam ilyet.

    Ha esetleg tudsz kölcsönkérni ugyanolyan slot-os alaplapot, akkor nézd meg azzal is, aztán csak kiderül, hogy mivel van a gond. Mindenesetre ezek alapján sokkal többnek tűnik, mint egy szimpla leállítással kapcsolatos probléma, amire javasoltam a csökkentett módot. BIOS frissítés, videokártya, alaplap driver csere, ami még szóba jöhet, de ezek közül talán csak a BIOS frissítés, amire komoly esély van, hogy használ. A másik kettőre talán 1%.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Zoli bácsi #89931 üzenetére

    Még az jutott eszembe, hogy ha tudod, akkor próbáld újrarakni a rendszert. Ha nem megy, akkor pendrive-ra vagy másik meghajtóra tegyél fel egy Linux-ot, és bootolj be arról, hogy azzal rendesen működik e. Ha nem működik ott se, akkor valszeg hardveres a gond, ha viszont működik a Linux-al, akkor valszeg szoftveres. Azért csak valszeg, mert a hardver hibákra kicsit máshogy reagál a Linux, mások a driverei, stb... Én Linux Mint-et javaslom, legalábbis nekem most az van fent 1 hónapja, és jobban tetszik, mint a Windows 7. Annyi, hogy Driver Manager-ben az elején be kell állítani rajta, hogy ne az opensource videokártya drivert használja, mert az fagyogat. Nekem ezen kívül nagyjából rendben van drivereket illetően. Néha akad valamiért, annak most nyomozok utána, de ez egyedi eset, elég f...s az alaplapom, már cserére érett. Mint-nél nálam nem ébred fel billentyűre vagy egérre, csak power gombra, de gondolom ezt is be lehet lőni valahol.

    Ha kiderült, hogy hardveres a hiba, akkor meg szoftveres tesztekkel, meg a hardver elemek egyenkénti kicserélésével meg lehet állapítani, hogy mivel van a baj. Ilyenkor egy már működő gépből kell elindulni, mert a rosszból indulva nem jutsz el a jóig, ha egyszerre több hardver elem is hibás. Ezek a Taguchi módszerek :P

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák