Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz inf3rno #89935 üzenetére

    Köszi!
    Hajaj, mindennel próbálkoztam már...BIOS legújabb, windows 10-et már kétszer újrahúztam! Driverek, bios reset, memtest, minden volt. Végülis a gép másfél éves, mindig voltak vele gondok. De mivel régen állandóan ment a torrent, nem ment alvó módba, így nem is volt ilyen hiba, max annyi, hogy a gép ment, de a jel nem ment ki a monitorra, sötét maradt. A végén már azért nem piszkáltam, mert közel volt a w10 megjelenése, mondom hátha megoldódik a probléma. Hát nem, sőt most már kékhalál is van!

    Na, jelen állapot: Gyerek gépéből áthoztam a 400w-os FSP tápot, beletettem, a rövidebb alaplapi tápcsatlakozó az alaplapon négy lyukkal több mint amilyen csatlakozó volt a tápon, de megy szépen.

    Szétszedés után találtam valami furcsát. Van a gépbe egy Radeon 7790 OC, szintén GB termék. Van egy olyan tápcsatija, mint az alaplapi kisebb tápcsati. Nem tudom a szervizbe ide milyen csatlakozót dugtak, de a tápon lévő 2 db egymáshoz közel van, nem érhetett el ide, Nem emlékezem milyen csatit húztam le a kártyáról, valószínűleg egy rövidebb, 4 lyukú csati lehetett, abból van pár darab a táp kábeljein. Ez lehetett probléma? :F A kártyához adott két molex-6 lyukú tápcsati érintetlenül megvan, szervizes nem használta fel mikor újan összerakták.

    Egyébként a kiszerelt tá Chieftek CTG-500-80p, rákerestem, csak jókat írnak róla.... Megnéztem a PCX-nél, 2 év garival adják, tehát ez is garis, meg az alaplap is. De most a végére járok ennek a hibának, mert már nagyon idegesít. Eddig szépen megy az FSP táppal.

Új hozzászólás Aktív témák