Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! Bocs, éjszakázás után vagyok, és marhára dühös, egyszerűen ott tartok hogy kib...m a gépet az ablakon. Adott egy Gigabyte B85 HD3 alaplap, I5440, Chieftec 550w-os táp. Energiagazdálkodással vannak problémák. Úgy voltam a w8.1 alatt, hátha szoftveres gond, már tisztán kétszer újrahúztam a w10-et is, semmi.
    Leggyakoribb gond: Elmegy a gép alvó módba. Indításkor visszajönne az alvó módból, de újraindul. Eseménynapló szerint nem állt le megfelelően.

    "A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.
    BugcheckCode 126
    BugcheckParameter1 0xffffffffc0000005
    BugcheckParameter2 0xfffff801c99110f0
    BugcheckParameter3 0xffffd001f26b9808
    BugcheckParameter4 0xffffd001f26b9020
    SleepInProgress 4
    PowerButtonTimestamp 0
    BootAppStatus 3221225473 "

    Ritkább hiba, amivel engem is most felébresztett: Váratlanul elindul az alvó állapotba került gép. Akár az éjszaka közepén. Ventillátorok felpörögnek, monitor bekapcsol, én meg fölriadok.

    Legritkább, (most ki...m az ablakon) hiba: Nem lehet a gépet sem alvó állapotba küldeni, sem kikapcsolni. Egyszerűen nem akar leállni. Másik lehetőség hogy leáll, de pár másodperc múlva elindul. Ritkán van.

    Amikkel próbálkoztam: Legújabb BIOS, mindenféle energiatakarékossággal kapcsolatos beállítás végigzongorázása. Összes USB eszköz egyenkénti lehúzása, cseréje. Egér cseréjekor azt hittem megvan a hiba, de nem, csak ritkább. Windows energia sémájában ébresztők kikapcsolása...stb.
    Az öt napja telepített windows10 naplója tele van kritikus hibákkal, minden napra jut, amit fönt bevágtam. Az alaplap még garis PCX-nél, de a táp valószínűleg nem. (Garipapír elveszett, de azt mondák PCX-nél nem gond, van másolatuk. Megkérdeztem)
    Előbb csináltam egy memóriatesztet is, 100%-os w10 tesztje szerint. Mit nézzek még meg, mit próbáljak ki? Mert ott tartok néha hogy kiviszem az udvarra, beleállítom először a csákányt aztán flex-el apró darabokra vágom az egészet, kb 1 éve állítgatom, próbálkozom.
    Ötlet..?

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz inf3rno #89893 üzenetére

    Köszi!
    Sajnos csökkentett módot nem bírtam indítani, nem reagált az F8-ra a Windows 10. Tápot nem mértem, 550w-os, tápos topikban ajánlották mikor vettem. Alaplapcserén már gondolkodtam, alaplap garis. Csak két probléma van vele:
    1. Mi van ha nem az alaplap hibás..?
    2. w10 hardverhez kötött, szóval alaplapcsere esetén az is szívás lenne....

    Moderátor úr: Köszönöm neked is...Régóta használok GB lapokat, volt P35-ös is ezelőtt, nem volt vele gond. Ami érdekes tapasztalat, Neked is ajánlom: Sorban lehúztam az USB eszközöket, amióta a nevenincs USB egeremet lecseréltem, alig van éjszakai elindulás. De van sajnos néha. Most próbálkozom azzal hogy lehúztam az USB-s kártyaolvasót, illetve van egy külső tápos USB2 hub, ezt is leszedtem. Egyszer már végigpróbáltam egyesével lehúzni, az egér volt az utólsó, de sajnos benne lehet a pakliban hogy több eszköz is hunyó lehet, pláne erről a kétezer forintos külön tápos hub-ról lennék képes feltételezni, hogy áramot küld az alaplap fele a kábelen keresztül.
    PCX-es gép, de nem akarom addig küldeni, amíg ki nem szűröm a hibát, illetve a táp már biztos nem garis, félek hogy a hibakeresés+táp+javítás sokba kerülne ha felküldeném futárral.
    Csak sajnos egy idő után az éjszaka közepén felpörgő, vagy ki nem kapcsolható (A bekapcsoló gomb folyamatos nyomásával sem lehetett lelőni!!) géptől eldurran az ember agya, fogy a türelem. :B

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz inf3rno #89928 üzenetére

    Köszi. Most reggel azt csinálta, hogy este magától elmenő alvó mód után egérrel ébresztem, ventillátorok felpörögnek, pittyen, de képernyő sötét marad. Reset-re reagál, elindul. Naplóban semmi nyom, mintha simán elindult volna....Felébresztési eszköz ismeretlen....
    Áthozom a lányom gépéből a 400w-os FSP tápot próbára. Ha nem lesz jó, alaplapot gariztatok, tegnap két kékhalál is volt. Már nagyon unom.
    Köszi a segítséget! :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz inf3rno #89935 üzenetére

    Köszi!
    Hajaj, mindennel próbálkoztam már...BIOS legújabb, windows 10-et már kétszer újrahúztam! Driverek, bios reset, memtest, minden volt. Végülis a gép másfél éves, mindig voltak vele gondok. De mivel régen állandóan ment a torrent, nem ment alvó módba, így nem is volt ilyen hiba, max annyi, hogy a gép ment, de a jel nem ment ki a monitorra, sötét maradt. A végén már azért nem piszkáltam, mert közel volt a w10 megjelenése, mondom hátha megoldódik a probléma. Hát nem, sőt most már kékhalál is van!

    Na, jelen állapot: Gyerek gépéből áthoztam a 400w-os FSP tápot, beletettem, a rövidebb alaplapi tápcsatlakozó az alaplapon négy lyukkal több mint amilyen csatlakozó volt a tápon, de megy szépen.

    Szétszedés után találtam valami furcsát. Van a gépbe egy Radeon 7790 OC, szintén GB termék. Van egy olyan tápcsatija, mint az alaplapi kisebb tápcsati. Nem tudom a szervizbe ide milyen csatlakozót dugtak, de a tápon lévő 2 db egymáshoz közel van, nem érhetett el ide, Nem emlékezem milyen csatit húztam le a kártyáról, valószínűleg egy rövidebb, 4 lyukú csati lehetett, abból van pár darab a táp kábeljein. Ez lehetett probléma? :F A kártyához adott két molex-6 lyukú tápcsati érintetlenül megvan, szervizes nem használta fel mikor újan összerakták.

    Egyébként a kiszerelt tá Chieftek CTG-500-80p, rákerestem, csak jókat írnak róla.... Megnéztem a PCX-nél, 2 év garival adják, tehát ez is garis, meg az alaplap is. De most a végére járok ennek a hibának, mert már nagyon idegesít. Eddig szépen megy az FSP táppal.

Új hozzászólás Aktív témák