Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz NandorHUN #25994 üzenetére

    Ezek a telefonok szoftveresen javítják fel a képeket főként. Ezt te is meg tudod csinálni utólag kedved/tudásod szerint egy RAW file-al. Néha megdöbbentő mennyi dolgot elő lehet hozni egy RAW file-ból még. Tudom lehet most már sok telefonnal is RAW ban fotózni, de nem ez a jellemző szerintem.
    Telefon előnye az, hogy legtöbb ember nem akar szöszölni a képekkel. Egy gombot lenyom, és már postolhatja is a facebookra.
    Sima utcai képekre napközben lehet megfelel egy mai felsőbb kategóriás mobil is, de nekem sose tetszett, hogy meg van kötve a kezem az által, hogy milyen látószögben tudok fotózni. Egy cserélhető objektíves gépre a számomra tetsző objektívet tudom felrakni. Persze lehet csíptetni a telefonokra is ilyen kis optikákat, de akkor azt se lehet már zsebre rakni, legtöbb ilyen cucc tovább rontja a képminőséget is. És akkor már az az előny is elveszik, hogy csak előhúzod a zsebedből és fotózol.

    Sokat utazom, és rengeteg ember nyakában látok továbbra is különböző kis méretű milc gépeket, vagy nikon/canon vázakat.

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

Új hozzászólás Aktív témák