Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibko8

    senior tag

    Sziasztok.
    Teljesen kezdő vagyok hang rendszerekkel kapcsolatban. Szóval ha valami tök alap dolog és valami hülyeséget írok akkor sorry :)

    Igazából a gyári rendszert szeretném teljesen cserélni a lehető legkisebb rongálással. Az autó majd december környékén kerül hozzám és szeretném ha addigra mindennel tisztába lennék. Nem akarok az utolsó pillanatban mindent megtanulni és utána olvasni :)

    Milyen autóba szeretnél építkezni ?
    Suzuki Swift 1.0 2002-es full gyári

    • Milyen zenét hallgatsz ?
    RnB, pop, + ehez hasonló [link]

    • Milyen rendszert hallottál eddig, ami tetszett (karakterben)?
    Kis koromban hallottam utoljára rendes hang rendszert kocsiban. 14 éve. Szóval semmi :)

    Igazából semmi nagyon nagyot szólót nem akarok a túl sok berezonálós basszus ért nem vagyok oda. Legyen benne basszus de közben szépen is szóljon.
    Egyáltalán nem akarok fel vágni vele. Nekem jó legyen és ennyi. (Tudom ti azt nem tudjátok mi a jó nekem...)

    • Mennyit szánsz a dologra?
    Lehet hogy rossz elképzelésem van. De 25 000 Ft max + a fejegység (Összefoglalóban írt Pioneer MVH-180UI eddig a kiszemelt.)
    Használt cuccok is jöhetnek nem zárkózok el tőlük.

    Mivel szerintem ti is tudjátok a gyári suzuki hangszóró egy nagy rakás 💩 . Azt teljes mértékben törölném.

    Mitit tudtok ajánlani?

    Remélem sikerült leírnom mindent...
    Köszi előre is a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    Sziasztok.
    Suzuki Swift 2002-es ferdehátú (nem a sedan). Előre szeretnék két kis hangszórót rakni, 10 cm-es férbe a gyári helyére előre. Vágni bontani semmit nem akarok. Komoly hangzás nem kell csak kell valami muzsika a kocsiba mert nincs. A keret ehez méltó ~12-13E Ft

    Majd később lenne hátulra valami kis mélyláda valami aktívat gondoltam hely takarékosság miatt. Ebből is tudnátok ajánlani valamit? Használt is simán szóba jöhet. 16E max 20E Ft. :R

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    válasz flegga92 #63093 üzenetére

    Elől milyen hangszóró van?
    Milyen autóba raktad?

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    Sziasztok. Egy teljesen alap hangzást akarok a kocsimba. Nagyon komoly hangzás nem cél.

    Suzuki Swift 2002-es (nem sedan). Az autóval nem tervezek hosszú távra max 1,5-2 év így nem akarom farigcsálni se sokat bele őlni. Úgy is a nyers 3 henger hangja az igazi ezt mindeki tudja :D ;]

    Egyenlőre elöl van a gyári helyen 2 db (gyári :F ) 10 cm-es hangszóró. Most csak a bal szól az előző tulaj szerint a kábellel van valahol valami gond ezt majd megnézem.
    Ezek maradnának egy ideig elől.
    A kérdésem az lenne hogy egy olcsóbb mélyláda segítene a hangzáson? Olcsó és kicsi! érdekelne. Használt is szóba jöhet sőt talán jobb is lenne mivel később kevesebb bukóval adhatnék túl rajta. Ár~18 000 Ft környéke. Mivel néha szükség lenne az amúgy is kicsi csomagtartóra az lenne a kérdésem hogy mennyire lehet ezeket ki-be pakolni a kocsiból? Aktív vagy passzív legyen?

    Most a fejegység egy LG LAC2800R (4x50W) de ezt úgygondoltam le cserélem egy Pioneer MVH-190UB.
    Vagy van esetleg jobb ezen az ár szinten? Megéri egyáltalán? :R

    [ Szerkesztve ]

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    válasz odipapa #63370 üzenetére

    Akkor igazából felesleges pénz kidobás lenne?
    Nagy hifi mágus egyáltalán nem vagyok. Zenét is általában nagy hangerőn ritkán hallgatok. Max 1-2 számot.

    Egyébként ha néha bizonyos helyeken recsegős vagy is nagyon gyenge a rádió jele (más autóval tökéletes) hol érdemes keresni a hibát?
    Maga az antenna gagyi vagy a fejegység vagy annak környékén lehet a hiba?

    (#63373) Chris82 Igen azt tudom. De ha aktív mélyládát vennék akkor nem kell igaz? Javítsatok ki ha rosszul tudom. Ismeretlen terület ez még a számomra. :B :U

    [ Szerkesztve ]

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    Pioneer
    Mi a véleményetek erről?
    Jónak számít? Androidos telefonról képes USB-n keresztül lejátszani?

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    válasz tope #64251 üzenetére

    Nekem ma fog megérkezni egy olyan Pioneer amit linkeltél csak én a piros gombosat rendeltem. [Pioneer MVH-S100UB]
    Nekem is pont ezek voltak a szempontok.

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    válasz tope #64269 üzenetére

    Nekem ma került be a kocsiba. De azt kell hogy mondjam ég és föld a különbség hangzásban. Nem hallgattam sokat kb 3-4 percig míg kipróbáltuk hogy müxik. Holnap lesz rá időm szórakozni vele. Előtte egy LG volt de most ez a Pioneer szinte csodát tett a gyári hangszórókkal. Bekerült mellé egyébként egy Pioneer 16 cm hangszóró a kalapba és sokat dobott az is.

    Blaupunkt: 14E Ft az új ára én egy kicsit alkudnék és úgy már megéri szvsz. Haver most rakot be az e36-ba egy ilyet ő azt mondja nem érez különbséget. Előtte nem tudom mivolt.

    [ Szerkesztve ]

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    Sziasztok.
    Dacia Dusterbe (2013) milyen hangszórót tudtok ajánlani ami szépen és tisztán szól?
    Ha jól tudom 4 db 13 cm hangszóró fér bele (ajtóba). :R

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

  • Tibko8

    senior tag

    válasz czanga #65076 üzenetére

    Szia én pár hónapja fejlesztettem fel a suzukimat. Nekem ezek lettek beszerelve [kép]
    A kalaptartóba lett betéve. Az első 2 db (10cm) hanszóró pedig maradt gyári. Ezt akarom majd még cserélni. Mert magasabb hangerőn a jobboldali nincs a helyzet magaslatán most kb az első kettő 40%-on szólnak a hátsókhoz képest.
    Egyébként ahoz képest hogy 23 000 Ft-ba fájt összesen nekem mindennel együtt, nagyon jó lett. Pl az új Vitara (ezzel van legnagyobb tapasztalatom) gyári hangrendszere egy kalap kaki ehez képest.
    Ha Vác környékén laksz vagy jársz szívesen megmutatom.

    Egyébként a Pioneer első 2 hangszóród 100% hogy nem gyári.
    Amióta nekem ez a fejegység van azóta jobb a rádió vétele is. Nekem előtte egy egyszerű LG fejes volt bent és beraktam a Pioneert már az sokat dobott a hangzáson.

    Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

Új hozzászólás Aktív témák