Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • d4d

    tag

    Sziasztok,

    Beleolvasgattam a fórumba, de főleg polírozás, wax és fényezéssel kapcsolatos dolgokat találtam. Engem konkrétan az autóápolásnak a takarítás része érdekel.

    Normális autómosó vödröket keresek, Gamma Seal fedéllel, Grit Guard betéttel (+ görgők ha lehetséges). Jelenleg kintről nem tudok rendelni (segítségem sincs). A Zaino itthoni oldalán láttam egy szettet 9100 Ft-ért görgők nélkül, viszont elvileg a fedél és a betét is jár hozzá. Ettől csak sokkal drágább ajánlatom volt eddig. Vélemény erről a cuccról? A Swissvax oldalán van teljes komplett szett, görgőkkel mindennel együtt. Tőlük vagy a Zainotól rendelt már valaki? (szállítási időkre lennék kíváncsi)

    A mosáshoz szivacsból mit ajánlotok? lehetőleg olyat ami elérhető a nagyobb áruházakban vagy a Homasitában. Vagy vannak azok a kesztyűs cuccok, az is érdekes lehet (melyik a jobb?).

    Korábban ezt linkelte valaki, ez szimpatikus
    http://www.szilkerauto.hu/spd/428100/SONAX-Mikroszalas-Autoapolo-Szivacs-Sonax

    Az Autoglym kicsit húzós áron kínált ecsetjével van valakinek tapasztalata? (elsősorban felnihez kellene) mennyire lehet tartós? Eddig kb 10-11 különböző AG tisztító/ápoló szert próbáltam ki és összességében nagyon bírom ezt a márkát, nem is tervezek váltani.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz runner 125 #18534 üzenetére

    Sajnos itthon még a slagot se nagyon tudom megoldani. Ezért is fontos pl. a zárható fedél, mert így el tudnám vinni a vödröket az önkiszolgáló mosóba. Van jó néhány a környéken. Nem messze van egy Agip kút annál pl nagyon ritkán látok bárkit is, szerintem meg lehet velük beszélni a vödörből mosást.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    A Sonax termékekről általában mi a vélemény? Felnitisztító, beltér tisztítók, gumi-műanyag ápolók érdekelnének. A fentebb linkelt oldalon van 5L-es kiszerelésben is savmentes felnitisztító, Autoglymnél csak 25L-es vagy nagyobb lenne itthon.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz DZs #18582 üzenetére

    Kicsit macerás lenne, meg ezek a vödrök amiket nézek majdnem 20 literesek. Egyébként a Zainotól nem is válaszoltak, pedig már kb egy hét eltelt. Mindegy jelenleg nem sürgős a dolog, majd ha megyünk kifele a télből. Addig gyűjtögetem a többi hozzávalót.
    Meg is osztanám a legfrissebb tapasztalatom. Eddig a Homasitában vettem az AG cuccokat, de van ami ott sem elérhető, az ipariakból meg pláne nincs semmi, úgyhogy irány a hazai forgalmazó. Ipari kiszerelést nem lehet közvetlen az oldalról rendelni, de emailben meglehetett oldani.

    Rendeléstől számítva két nap alatt megjött a csomag, benne Super Interior Clean (full szlovák nyelvű címkével) 5L, Window Clean 5L, két AG mikroszálas és három AG szórófejes palack (a palack és a szórófej külön rendelési tétel). A Super Interior Clean gyakorlatilag az Interior Shampoo ipari, koncentrált változata, 1:10 arányban kell hígítani (gépekhez 1:20 ajánlott). A mikroszálas kendők jóval nagyobb méretűek és sokkal sűrűbb szövésűnek tűnnek, mint az eddig használt Viledáim (Müllerben lehet kapni 4db-os XXL csomagban 1500ftért, Intersparban 1000ft/db(!) ugyanaz.. az AG kendők 8xx ft db áron jöttek.

    Kérdés. Van az AG-nek egy Multiwash TFR nevű előmosó szere, ez többet érne mint az önkiszolgáló mosók samponos áztatásai? Van a közelben egy Nilfisk önkiszolgáló mosó, nem tudom milyen sampont stb-t használnak, de 60mp-es behatási időt adnak meg (utána megyek rá magasnyomású samponossal és végül "cseppmentes öblítés". Szóval mi a legjobb megoldás, ha csak a magasnyomású mosó adott és nincs lehetőség/idő normális kézi mosásra?

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz runner 125 #18617 üzenetére

    A háttérben Edward Norton az elemlámpával teljesen véletlen került a képre, csak utólag vettem észre :)

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz d4d #18614 üzenetére

    Ehhez még annyit, hogy a postaköltség többféleképpen változhat, függ attól is hogy utalva lett az összeg vagy utánvét stb, nekem ez a kb 11 kg-os csomag volt 1850 Ft (utánvétes MPL üzleti).

    h1mpi ennyi kell itthonra is :)) de pl felnikhez, kerekekhez még nincs semmim.. nem kell mindegyikből ipari mennyiség, a motortisztítóból alig fogyott, de a műanyag/gumiápoló is sokáig elég lehet. A beltér samponból viszonylag hamar elhasználtam egy fél literes flakont. Ez a töményebb változat egy jó darabig elég lesz, a Window Clean (Fast Glass) ugyancsak rendszeres használatra van, abból is azért húzós lenne mindig a kisker változatot venni, így sokkal gazdaságosabb, nem egészen 9e ft egy-egy ilyen 5L-es flakon. A Super Sheen (vinyl & rubber care), Tyre Dressing, Express Wax (Aqua wax) 14e körül van, vagy pl a savas felnitisztító 9-10e körül. Savmentesből sajnos csak 25L-es vagy ettől nagyobb kiszerelés van itthon, az már tényleg túl sok. Savas felnitisztítónál mire érdemes figyelni? azon kívül hogy száraz v meleg felületre nem fújjuk, lehetőleg időben le kell öblíteni hideg vízzel, krómozott és hasonló "egyedi" felnikhez nem használjuk. Normál lakkozott könnyűfém felnihez, fekete lemez felnihez és műanyag dísztárcsához használnám. (rendszeres használathoz 1:1 arányban lehet hígítani is az AG tisztítóját)

    Egy szórófejes flakont már feltöltöttem ablaktisztítóval, nagyon szépen porlaszt, de állítható is, sugárban is tudja tolni az anyagot. Ahogy az AG-s videóban is látható gyakorlatilag egy fújás is elég, hogy kellő mennyiségben teljesen beterítsen egy oldalablakot. Van rajta egy szintmérő is 100ml-től 400ml-ig 50es lépésekben. A szórófej márkája/típusa Canyon CHS-3AN

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Az Autoglym Super Resin Polish felviteléhez megfelel egy puhább autós szivacs is (tescos kb 350-400ft) + ha megszáradt, a szürke autoglym-es mikroszálas kendő a fényesítéshez? kicsit karcos (főleg mosások miatt) fekete fényezésre kerülne

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz MunezXBK #18692 üzenetére

    mit jelent a nem sokáig? azért nem pár nap ugye? :D nekem most ez a max, amit tenni tudok a fényezés ápolásával kapcsolatban 8(

    Az önkiszolgáló mosóknál a kefékkel mi a tapasztalat? Most nyílik egy három beállásos mosó itt a közelben, valami MTM olasz gépeket használnak ha jól láttam, és szerencsém volt mert amikor odamentem érdeklődni, éppen zajlott a "tesztüzem", úgyhogy ingyen moshattam az autót.. minden programon végigmentünk. Más mosókhoz képest érezhetően nagyobb nyomással dolgozott a lándzsa, el is fáradt a karom a végére, de azt mondták még ez is beállítás alatt van. Mindegy, visszatérve a kérdésre, szerintük nyugodtam használhatom a kefét, nem maradnak meg benne a szemcsék stb. Amit láttam, hogy folyamatosan valami löttyben van tárolva plusz használat közben is vmi aktív habos, vizes akármi jön belőle, nem tudom pontosan, de, ami a lényeg, hogy megfogdostam és valami iszonyatosan puha, finom anyagból voltak a sörtéi, persze most még új volt..

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz MunezXBK #18694 üzenetére

    Jól van nem baj, nekem eddig a legtöbb ilyen típusú ápolás az volt amikor a mosás után nyomtam rá egy kis waxot is.. Az Extra Gloss Protection érdemben tudna segíteni azon, hogy még tartósabb legyen a dolog? + ha több rétegben vinném fel?

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz MunezXBK #18697 üzenetére

    A leírásokból úgy veszem ki, hogy az EGP egy kiegészítő termék a resin polish mellé vagy legalábbis így ajánlják, pl

    "1. Clean your car with Autoglym Bodywork Shampoo Conditioner
    2. Polish with Autoglym Super Resin Polish
    3. Protect with Autoglym Extra Gloss Protection to lock in the shine"

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz MunezXBK #18699 üzenetére

    most nem tudok mit csinálni, ha ezt írják

    "Extra Gloss Protection is not a polish, so will not remove or improve the appearance of scratches, swirls or dull paint. If your paint has these problems use Super Resin Polish first."

    Ok hogy sok terméknél kapcsolódik a másikhoz, de ez nem probléma, a motormosó + vinyl & rubber care kombó is baromira bevált a motorháztető alatt. Beltérben is először interior shampoo és utána jöhet az ápolás, nem egyből a koszt ápolom le :) . A műanyagápoló egyébként nagy kedvenc, ezt egy egészen kis méretű (úgy vágtam méretre) puha autós szivacsra szoktam ráfújni, így viszem fel a műszerfalra stb utána áttörlöm mikroszálas kendővel. Másik nagy kedvenc a car glass polish.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz Laca1212 #18702 üzenetére

    rendesen nagynyomású samponos + öblítés mellett bírta addig vagy csak vízzel toltad le? időközben sikerült beszerezni az egp-t :)

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Ma készült kép, a jobb oldali rész majdnem egy hónapja lett lekezelve autoglym bumper & trim gellel.

    Valakinek van hosszútávú tapasztalata Kwazar permetezőkkel? (elsősorban Mercury Pro 360, Venus Pro 360 érdekelne)

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz KisBundi #18883 üzenetére

    Az ipari verzióknál is érdemes körülnézni, csak azoknak az ára nincs fent az oldalukon, az 5 literes kiszerelés valami 8 ezer körül van ebből a samponból. Összefogna pár ember el lehetne ezeket osztani és akkor mindenki jól járna. Én is rendeltem beltértisztítót (Super Interior Clean), de ahogy nézem sose fog elfogyni :D 1:10 arányban kell hígítani és ebből van 5 liter.. :)
    Autoglymből eddig a következőket próbáltam, megpróbálom véleményezni is őket, bár nem vagyok szakember. Csak nemrég kezdtem belemélyedni jobban a témába.. az Autoglym előtt max. ilyen Prevent szintű cuccokat próbáltam, szóval nincs nagy tapasztalatom. Sajnos az itthoni kínálat nagyon szegényes, az AG-n kívül nem sok "prémium" márka van jelen, akik igen azoknak sincs normális magyar képviseletük vagy főleg a fényezés ápolásával (polírozással stb) foglalkoznak ami engem jelen pillanatban nem érint/érdekel.

    Engine & Machine Cleaner: k....jó, szeretem és szerencsére ez literes nem feles mint a többi, szóval tényleg sokáig ki lehet húzni, ha csak motormosásra használod. Falcokhoz is kitűnően használható. Szépen, gyorsan tisztít (valamilyen ecset ajánlott hozzá), nincs irritáló szaga vagy ilyesmi.

    Fast Glass: semmi különös, azért vettem belőle egy 5 literes kiszerelést is, de 500ml-est valószínű már nem fogok, ahhoz túl drága.

    Bumper & Trim Gel: eddig csak kis felületeken teszteltem, ez alapján tetszik, valóban sokat dob a műanyag színén és egész tartósnak is tűnik, több hetet is kibír ilyen téli időjárásnál, nem garázsban álló autónál. A 325ml-es kiszerelés elsőre nem tűnhet soknak, de, ha csak nem éjjel nappal komplett teherautó lökhárítókat keneget vele az ember, akkor iszonyat sokáig ki lehet vele húzni.

    Instant Tyre Dressing: Egyszerű a használata, csak ráfújod a kerekekre és hagyod megszáradni, ebben az esetben, főleg direkt napfényben inkább vizes hatású, fényes, csillogóbb felületet kapsz. Árnyékban vagy késő délután, kora este (de még világosban) viszont baromi mutatós lesz tőle a felület szép fekete, selyemfényű, nagyon tiszta igazi "gumis" látványt ad. A leharcoltabb fekete vasfelni színén és kinézetén is sokat tud dobni. Másik, hogy száradás előtt áttörlöd vmi mikroszálassal és akkor elvileg mattabb felület kapsz, ezt nem próbáltam ki. Max azt, hogy szivaccsal vittem fel, nem direkt fújtam. Utóbbi ajánlott, ha spórolni akarsz vele. Hátránya, hogy nem sokáig tart a hatása legalábbis ami a látványt illeti (pár nap), bár erről majd bővebben, ha normálisabb, szárazabb idő lesz. Meg itt közrejátszhat a koszolódás is. Híg vizes állaga van, fehér tejszerű cucc. (Ipari verzió 5L-es, 14e körül van).

    Bodywork Shampoo (zöld, waxos): tetszik, mosás, öblítés közben jól látszik, hogy pereg, gyöngyözik a víz a felületen, jól tisztít stb. Rágó illatú :). Auchanben lehet kapni (ők forgalmazzák) 499 ft-os vödröt, ajánlom mindenkinek. Nem csak mosáshoz, de pl eszközöket is lehet benne tárolni vagy én pl ebben mosom kézzel a mikroszálas kendőket is. Nem valami sok a 10l-es űrtartalom, viszont olcsó, már hármat vettem belőle, de még min kettő kellene. Egészen normális merev, egyszerű stb csak fekete színben van.

    Vinyl & Rubber Care: kedvencem, mikroszálas kendővel viszem fel, után azonnal fordítom a kendőt és áttöröm a tiszta részével, így lehet matt/selyemfényű felületet kapni. Motortérben szintén látványos eredményt lehet vele elérni motormosás után. Ott nem kell tökölni kendőkkel csak befújni úgy ahogy van és hagyni megszáradni. Ebben az esetben is tartós és nagyon szép eredményt lehet vele elérni. Felvitelénél latex/nitril kesztyű használata ajánlott, főleg, ha nincs lehetőség kézmosásra. Nem lesz ragacsos a felület tőle, nem vonzza a port, kezelés után nagyon könnyedén tisztán tartható a műszerfal. Egész normális illata is van, de ezt inkább csak használat közben érezni. Elvileg tisztít is, nem csak ápol, de legjobb, ha előtte normálisan megpucoljuk a kezelendő felületeket.

    Super Resin Polish & Extra Glass Protection: Fekete, kissé karcos és több helyen kisebb húzásokkal teli autón próbáltam. Tavaly december közepén kentem át egyszer az autót SRP-vel aztán egyszer az EGP-vel. Hozzáteszem sietnem kellett, az idő is elég párás volt, kezdett sötétedni is stb. EGP-nél sem volt túl sok időm várakozni (éppen csak megszáradt a nagy része) és maga a felvitel is csak egy egyszerű autómosós szivaccsal történt. Ennek ellenére így is láthatóan szebb, mélyebb fényt kapott az autó. De azt senki ne várja, hogy egy ilyen kezelés majd hipp-hopp rendbe tesz egy alapvetően karcos karosszériát. Tartósságról még nem tudok mit mondani, egyelőre még látható, de tavasszal amúgy is nekiállok majd rendesen, esetleg több rétegben is felvinni mindkettőt, de legalábbis a resin polisht. Ja és a videókon nagyon vidámnak és egyszerűnek tűnik az egész csak amikor egy egész autót kell átkenni (nem csak a fél motorháztetőt), odafigyelve a kis részletekre (jó esetben előtte maszkolni kellett volna) akkor kb a felénél eljutsz oda, hogy ha hozzád szól valaki biztos elküldöd az anyjába :D

    Car Glass Polish: Másik kedvenc. Az ablaktisztítás ugye baromira nem csak annyi hogy befújom Clinnel meg hasonlókkal aztán áttörlöm két papírtörlővel és el van intézve. Ez csak addig jó amíg nem nézi meg az ember közelebbről az üveget vagy direkt napfényben nem látja meg a fátyolos szart rajta stb. Másik véglet a maximalista, nyolcféle vegyszert és komplett polírozógépet használó megszállott aki a youtube videóján az első fél órában hozzá se nyúl az üveghez csak nyomja a szöveget. Nekem marad a középút és azt hiszem erre ez a glass polish tökéletesen megfelel. Nagyon szépen tisztít, nincs kínlódás, felviszed vársz 5-10 percet míg megszárad, a maradékot pedig letörlöd egy mikroszálas kendővel. A kicsi 325ml-es flakon aránylag sokáig elég, de ebből is kapható nagyobb kiszerelés.

    később folytatom... ha érdekel valakit

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz KisBundi #18892 üzenetére

    Ok. Mikroszálas kendőkből eddig viledát használtam illetve jelenleg is ezeket használom főleg, de az SRP/EGP-s kezelésnél az Autoglym saját szürke mikroszálasával töröltem át a felületeket (kb 850ft körül van/db). Ja egyébként lehetett volna gyurmázni meg hasonlók, de ez is elmaradt előtte.. csak a normális kézi samponos mosást csináltam meg. De vissza a Viledához. Müllerben lehet kapni "XXL" csomagban ezt a kendőt, négy különböző szín van benne, rózsaszín, kék, citromsárga, zöld. Ez a négy darab így 1500ft. Teljesen ugyanez a kendő pl az Intersparban 1000ft-ért van../darab, szóval érdemes odafigyelni az árakra. Korábban próbáltam olcsóbb tescos mikroszálast, de nem vált be. Látszólag hasonló volt, de már tapintásra sem volt ugyanaz és használat közben sem hozta azt a teljesítményt. Ebbe a témába is bele lehet mélyedni, meg bele lehet bolondulni rendesen.. különböző vastagságú, ilyen sűrű olyan sűrű szövésű stb ezerféle mikroszálas kendő létezik... na mindegy, most ott tartok hogy majd szárításhoz szeretnék valami normálisabb nagy méretűt. A Sonaxnak van egy direkt ilyen célra szánt 50x80 centis mikroszálas törülközője, egyelőre azt néztem ki. A mosásra is sokféle trükk van. Kétféle véglet van itt is, egyik aki bedobja a mosógépbe a többi ruha közé azt jóvan (hiba), másik a megszállott autista beütésű fószer aki fél óráig csak beszél arról hogy majd hogy fogja kimosni a kendőket.. én most ott tartok hogy szigorúan folyékony mosószer (fontos hogy ne por legyen), egy fél vödör lehetőleg minél forróbb víz és mosom kézzel.. szárítani meg csak úgy magában szárítom, de nem a radiátoron. Az öblítő használata is tilos. Van valami ecetes trükk is ha esetleg erről valaki tud bővebbet vagy bármilyen tippet hogyan őrizhető meg minél hosszabb ideig a kendők teljesítménye, puhasága stb akkor legyen szíves megosztani.

    Az előző listából kimaradt a felnitisztító. Két oka van hogy még nem próbáltam ki. Egyik hogy a homasitában nincs savmentes AG (netről postaköltséggel együtt meg túl drága), másik hogy a savas amit lehet kapni azon olyan feliratok vannak, hogy szinte csak azt nem írják rá hogy belehalsz ha használod, komolyan elriasztott a címkéje :D biztos nem olyan vészes, de nem tudom.. egyébként meg nem nagyon tetszik hogy csak habként lehet felvinni (nem lehet állítani a szórófejet). Vennék 5 literest is, de az jelenleg nincs (savmentesből) és úgy néz ki nem is lesz, mert csak a 25 litereseket viszik, az meg minden szempontból túl sok. Az 5 literes verziók egyébként valahol 8-10e körül vannak. Úgyhogy ebben a kérdésben, most a Sonax felé húzok az Xtreme/Full Effect savmentesből egy 5 literes flakonnal, ez a terv. Erről jó visszajelzéseket olvastam és tetszik ez a színváltós dolog is. Bár tudom hogy ez nem egy egyedi Sonaxos tulajdonság.

    Még mindig kerék, felni téma. Eszközök. Eljutottam a Vikan kefékig. Róluk röviden annyit, hogy Made in Denmark (tényleg ott készülnek a kefék, nem kínai), valami 100 éve foglalkoznak ezzel a témával. Nagyon jó véleményeket olvastam róluk, tartós profi cuccok. Na, náluk lehet kapni kifejezetten felnik ill gumi oldalfalának tisztítására (is) való keféket. Kb 2-3 e ft között árulják őket /db.
    Egyébként ezekből a különböző felnitisztításhoz való kefékből is nagyon sokféle van, de csak akkor tudsz válogatni, ha tudsz kintről is rendelni. Itthon lószar van, leginkább csak áruházi noname cuccok. Szerencsére a dánok ránk is gondoltak.

    Más téma. Szóróflakonok, pumpás permetezők. Ezek is jól jönnek akár felnitisztításnál, öblítésnél, motormosásnál, vegyszerek, előmosók stb felvitelénél. Meg egyáltalán ahol nincs víz/slag akármi a közelben. Kezdőknek most megspórolom a keresést és az utánajárást :D 0,5-1 literes kategóriában Kwazar Mercury Pro+ Super 360-nak tessenek utánanézni. Nagyobb, pumpásoknál szintén jó lehet a Kwazar (Venus, Orion), de talán még érdekesebb a Marolex kínálata. Amit most nézegetek az a Marolex Industry sorozat vagy van egy 12 literes kifejezetten automósáshoz ajánlott permetezőjük is. 4 baros nyomással működnek (Kwazar 3 körül, van egy noname pumpásom az max 2 baros). Youtubeon lehet látni egy-két moddolt Marolexet, egészen komoly teljesítménnyel rendelkeznek. Mindkét márka lengyel és itthon is elérhetőek. Az Autoglymes flakonok szórófeje is nagyon jó minőségű, ipari (Canyon CHS-3AN). A Kwazar 360-asok oldalt fordítva és fejjel lefele is működnek és ami nagyon tetszik bennük, hogy két irányba működik a szórófejük, mikor visszaengeded a "ravaszt" akkor is spriccel egyet. Természetesen mindegyiknél alap a Viton tömítés, mindenféle savaknak stb ellenállnak.

    Sajnos a komolyabb 19-20 literes klasszikus igazi autómosó vödörből amiket kinti fórumokon meg videókon látni, itthon nem találtam megfelelőt. A Zainonál elvileg van 9 ezer körül grit guard betéttel és gamma seal fedéllel, de nem értem el a forgalmazót.. legalábbis nem reagáltak emailes megkeresésre. A Chemical Guys oldalán is van ugyanilyen vödör saját logoval, de őket is vmi szlovák cég forgalmazza talán és az ár is húzósabb, megint nem jó. Másik a swisswax oldalán található, első ránézésre kicsit húzós árú szett 50 rugó körül van a két vödör + 2 grit guard betét + 2 gamma seal fedél és a komplett görgős alátét. Viszont ha lebontod külön az árakat akkor kiderül hogy nem is olyan rossz. A görgős rendszernek van sajnos húzós ára. Kérdeztem őket, hogy nem e lehet kerekek nélkül megrendelni, de nem megy.. Ezek a rendszerek kint is hasonló áron futnak, sőt, szóval ebben legalább nincs elszállva a swisswax képviselet.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Wolfékról mi a vélemény? Kinti boltoknál és fórumokon is találkoztam velük, de csak nemrég tudtam meg, hogy magyarok. Felnitisztító, gumiápoló, belső tisztító, ápoló szerek érdekelnének, nem fényezéssel kapcsolatos termékek. Sonaxról is jó lenne többet tudni. Azt látom, hogy brutális széles kínálatuk van, de mi az ami tényleg ajánlott kategória, akár eszközök akár tisztító/ápolószerek jöhet minden még az ablakmosó folyadékok is :D

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz KisBundi #18894 üzenetére

    Ezek az elmúlt hónapokban gyűltek fel bennem :D azóta így süllyedek bele a témába, de annyi minden lenne még és lehetne részletezni hogy sose lenne vége. És ez még csak egy kis része a takarításnak, ápolásnak. Még sehol a komolyabb gépek, porszívók, magasnyomású mosók stb. Magasnyomásúból tudom hogy a Kranzle az egyik csúcs, de náluk a belépőmodellek is 100-120e-nél kezdőnek..
    A kátrányig meg a bogároldásig még nem jutottam el. Autoglymnek egyébként van mindkettőre megoldása, de biztos van olcsóbb alternatíva is, de nincs tippem.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Ugye ioncserélt víz használatával megelőzhető a vízkövesedés permetezőknél? Csak vízzel használnám öblítésre a pumpás permetezőt (2-12L) és nem szeretném hogy hosszú távon gondot okozzon a vízkő v pucolni kelljen. Tisztítószerek hígításánál is ezt a vizet használnám.

    ui köszi a visszajelzéseket (Wolf stb)

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz pjen #18933 üzenetére

    Köszi, mi lehet a probléma, milyen alkatrészből rendeljek tartalékba esetleg?
    pumpások közül ezeket néztem link, kéziből biztos, hogy Kwazar Mercury Pro lesz.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz #42667776 #18950 üzenetére

    Köszi. Elsősorban a felnitisztító érdekelne. Korábban írtam hogy az Autoglymnek nincs savmentesből 5 literes kiszerelés itthon, ezért néztem a Sonax Full Effect-et (Xtreme), de a Wolf is szimpatikus. Ezt próbáltad?
    http://www.wolfschemicals.com/en/termek/brake-duster de végülis ez nem csak egy egyszerű felnitisztító hanem fényezésen is lehet használni, akkor ezzel akár megspórolható a gyurmázás is wax stb felhordása előtt?

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz d4d #18954 üzenetére

    A shopban nincs is "Deironizer" helyette Fallout Remover-t kell keresni (a leírásuk teljesen megegyezik) viszont van még egy külön Nano Wheel Cleaner is..

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz do3om #19010 üzenetére

    Próbához kicsit sok, de aki rendszeresen használja annak sokkal jobban megéri az ipari kiszerelés, ebből a legkisebb, 5 literes ára br. 9780 Ft (25L-es 38e). Posta max. ezer párszáz ft a hivatalos oldalról rendelve. Kisker változatot találsz a homasita áruházakban is, de, ha nincs a közeledben, ők tudnak pick pack pontra is szállítani, ami olcsóbb kell hogy legyen mint a normál postai út.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz do3om #19013 üzenetére

    Ja, én is könnyebben ugranék bele nagyobb mennyiségbe, főleg a drágább cuccokból (pl Tyre Dressing, Super Sheen), ha el tudnám osztani legalább 2-3 felé, lehetőleg külön postázás nélkül.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Sziasztok,

    Megjöttek a Vikan autós kefék, legalábbis egy része, amiket kerék és kf.felni tisztításhoz rendeltem. Este teszek fel pár képet róluk. Nagyon profin néznek ki, kicsit sajnálom is használni őket :D

    Itthoni forrás, Atlantic higiénia, nincs fent mindegyik, pl az 525052-es számú fekete felnitisztító (ez a puhább verzió), ettől független meg tudtam rendelni tőlük. Most jött kedden egy szállítmány Dániából és valóban "Made in Denmark", nem kínai gyártású. Vikan hivatalos oldal

    A másik kettő: 525252 és 522752.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz Ummon #19056 üzenetére

    Köszi, hasonló pozitív visszajelzéseket láttam kinti oldalakon is.

    Képek amiket ígértem,

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz #42667776 #19063 üzenetére

    Nem nekem címezted, de köszi a képeket, engem is érdekelnek a wolf termékek, ha vannak még hasonló képek jöhetnek.

    Milyen arányban hígítottad? mennyi ideig hagytad a felületen, hogy hasson? használtál ecsetet, szivacsot v kefét vagy csak mikroszálas kendőt?

    normális (nem a legalja, de nem is százezres nagyságrend), száraz-nedves porszívóra tud valaki tippet adni? (jelenleg Karcher/Nilfisk vonalon nézelődők) elsősorban autós felhasználásra, de nyilván háztartásban is használnám (elég sűrűn).

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz #42667776 #19067 üzenetére

    Köszi!

    Itthon találkozott már valaki kifejezetten mikroszálas kendők tisztításához való mosószerrel? Keresésnél állandóan a semmire se jó, mindenféle lósz..os bio oldalakba botlok bele.
    Kint erre is lenne megoldás, pl. ezt sokan dicsérik Micro-Restore, de itthon még hasonlót se találtam.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz FeRRaR1 #19081 üzenetére

    Szia, köszi, de ha jól látom ez por állagú, ami azért érdekes, mert mikroszálasokhoz kifejezetten folyékony szert szoktak ajánlani. Legalábbis klasszikus mosóporok esetében a folyékony verzió javasolt. Mondjuk ebből a Vanishből is van ilyen, úgyhogy mindegy. Öblítő is tilos.
    Nem csak a tisztítás szempontjából érdekelne, hanem maga az, hogy megőrizze az eredeti állagát, lágyságát stb. Ez nálad megvan? meg gondolom a víz keménysége is befolyásolja ezt az egészet.. nehogy már olyan egyszerű legyen.

    Lion. A CarPro Iron X vs Wolf Fallout Remover-hez tudsz valamit hozzáfűzni, van a CarPro-val is tapasztalatod? Kinti fórumokon rengetegen dicsérik, de annyival jobb is? A Wolffal elérhető ugyanaz az eredmény? csak mit tudom én esetleg hosszabb ideig kell rajta hagyni a felületen, vagy többször kell befújni stb? SRP/EGP felvitele előtt egy alapos samponos mosás (mikroszálas szivaccsal)+carpro vagy wolf fallout removeres tisztítás már elfogadható felületet ad?

    SRP/EGP-hez applikátorból mit ajánlotok? Ezt néztem

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz #42667776 #19083 üzenetére

    Köszi, igen ezt a képet láttam.

    Voltam ma a törökbálinti Homasitában, szépen felemelték az Autoglym cuccok árát.. mindegyik kb 400fttal drágább.. mostanában történhetett, mert valamelyik alatt a polcon még a régi ár szerepelt, a flakonon viszont már a megemelt. :(((

    FeRRaR1 köszi

    Riwax jumbo (1L) szórófejes flakonra tud valaki beszerzési forrást? írtam a hivatalos képviseletnek, de semmi reakció.. ezen a Canyon nagyobbik ipari szórófeje található, a CHS-5A.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz d4d #19087 üzenetére

    Az AG hivatalos magyar oldalán egyelőre nem változtak az árak..

    Itt a jumbo

    Voltam ma egy kézimosóban is, kíváncsi voltam milyen szórófejes flakonokat használnak.. és volt Kwazar Mercury Pro, amit korábban is néztem már a neten. Elég meggyőző volt élőben. Ez az ami oda-vissza spriccel. Venus 1L-es is volt (ez pumpás), de azt sajnos nem tudtam közelebbről megnézni.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Még valamikor december közepén kentem fel Autoglym Bumper and Trim gel műanyagápolót az egyik kilincsre az autón, felét úgy hagytam, felét kezeltem. Igazából kb 3 hétig volt határozottan sötétebb árnyalatú a kezelt felület, de ami érdekes, hogy a mai napig nem kopott le teljesen. Még mindig, ha nagyon minimálisan is, de látható melyik fele volt kezelve. Esőben is jobban pergeti a vizet. Az autó egyébként éjjel nappal szabad ég alatt áll.

    Sajnos az év elején nagyon felnyomták az amúgy sem olcsó AG árakat.. a homasitában is simán 3-400ftot pakoltak minden egyes ilyen ápoló, tisztító szerre.. :(

    Professzionális, itthon is beszerezhető beltérsamponra (kárpiton, műanyagokon, műszerfalon használnám) szívesen venném a tippeket.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz rasotamas #20769 üzenetére

    Nem olyan rég egy öreg 120-as Skoda teljesen világos szürkévé kifakult műanyag lökhárítóit kezeltem az említett Preventtel (400ml-es). Szinte újjá varázsolta, ég és föld volt a különbség, de a tartósságát nem tudtam tesztelni. Valószínű ez lesz a gyenge pont. Abszolút nem volt gagyi látvány, értsd nem ocsmány fényes, vizes hatású, nem foltos, hanem nagyon szép, mély sötétszürke/fekete lett a lökhárító.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz MunezXBK #20796 üzenetére

    Hát ha a 3300-3600ftos 500milis műanyag, gumi ápolók, beltérsamponok manapság már "legolcsóbbnak" számítanak akkor gyorsan változtak a dolgok az elmúlt fél évben. Ehhez képest akkor a Sonax és a Wolf ingyen adja a cuccokat.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz choco01 #21205 üzenetére

    Kisebb kategóriában (K2, K3 és társai árában) inkább a Nilfisk az ajánlott, ott a hengerfej legalább alumínium nem műanyag. Egyébként, ahogy fentebb írták, a Karcher-t a K5-től felfele érdemes komolyabban venni, de az igazi a K7. Árban ennek környékén kezdődik az ipari vonal is.
    A nyomás meg nem minden, pl egy belépőszinthez közeli 120-130 baros Kränzle mosó tud akár 600l-660l/órát is, ezzel szemben egy Karcher K3 szintén 120 baron 360l/óra teljesítménnyel rendelkezik. Összehasonlításképp a K7 tud 160 bar mellett 600l/órát.

    A Kränzle-nél nagyjából így néz ki egy belépőmodell. Főbb paraméterek,

    - Fokozatmentesen állítható 10-120 bar (max. megengedett túlnyomás 135 bar)
    - Vízszállítás: 7l/perc, 420l/óra
    - Max. bemenő víz hőmérséklet: 60°C
    - Saját maguk által gyártott speciális, kovácsolt sárgaréz hengerfej
    - Nemesacél dugattyúk kerámia bevonattal
    - glicerin csillapitású, nemesacél manométer
    - Acélsodrony-fonatos 10m hosszú magasnyomású tömlő
    - Alacsony fordulatszámú 4 pólusú villanymotor (1400ford/perc), = hosszabb élettartam, csendesebb működés
    - Súly: 22kg (egy K3-as nincs 10 kiló, egy K7-es alulról súrolja a 17-et) (Kranzle profi sorozat 45kg)
    - Valódi Made in Germany
    - Ára kb. 120e ft.

    Érdemes lehet a Comet-nél is nézelődni, a leírás alapján náluk is találni komoly mosókat.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz Formaster #21211 üzenetére

    Nekem kifejezetten tetszik a pár napja vásárolt Sonax beltérsampon szórófeje. Jó egy kicsit kevesebb löttyöt pumpálhatna ki magából, de egyáltalán nem csöpög, folyik, összességében minőségi benyomást kelt és kényelmes a használata. Most ezt kombinálom az Autoglym műanyagápolójával. Ha valakit érdekel, a törökbálinti homasitában a következő gyártási időkkel találkoztam, a fenti Sonax beltérsampon 2015 júliusi volt (2020 júliusi szavatossággal), a Wolf neutrális felnitisztító pedig 2016.05.24-es gyártású (+2 év szavatosság). A Sonax itthoni hivatalos forgalmazójától rendelt már valaki, valami tapasztalat, szállítási idő, csomagolás stb?

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz choco01 #21217 üzenetére

    Én a Nilfiskre szavazok, de nem vagyok egy expert magasnyomású mosó szakértő csak volt idő amikor sokat kutakodtam ezügyben, ezek alapján tudom javasolni. A K2-vel is meg lehet csinálni alapvető rövid ideig tartó műveleteket, de a baj ott kezdődik amikor valaki ezzel akarja lemosni a 30 méteres mohás járdáját és hasonlókat, aztán amikor a gép, ami nem ilyen igénybevételre lett tervezve széthullik, szidja a Karchert hogy ilyen meg olyan szar.. A K2 max. kb 10 perces munkára van belőve, gyárilag ennyit ajánlott járatni egyhuzamban, aztán nem tudom meddig pihentetni kell. Még egy K7-ttel sem lehet folyamatosan órákon keresztül dolgozni. A gyártó is hibás abban hogy nem hangsúlyozza ki jobban ezeket a dolgokat, saját maguknak ártanak, mert sokan ez alapján ítélik meg aztán az egész márkát.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz jozsi252 #21220 üzenetére

    Csak így hosszú távon rontják a márkáról kialakult képet. Odaírják csak ki olvassa el az apró betűs részt.. Az lesz belőle ami Dodinál. Megveszi a legalját vagy majdnem a legalját, csodálkozik(?), ha nem bírja az átlagnál nagyobb igénybevételt és nyilván az lesz belőle, hogy, de szar ez a Karcher. Pedig mi köze egy 20ezres K2-nek a sok százezres félipari/ipari modellekhez? Nyilván nem véletlen tartanak ott ezen a téren ahol. A K7-re egyébként még 1 órát sem adnak meg.. valami 45-50 perc környéke.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Aki használ CarPro termékeket, főleg az IronX érdekel, esetleg teljesen véletlen a közelmúltban rendelt az itthoni forgalmazótól, az meg tudja mondani hogy van e a palackon gyártási dátum, ha van mikori volt neki és meddig tart a szavatossága?

    Chemical Guys termékekkel valami tapasztalat? gumiápoló, tisztítószerek, felnitisztító ilyesmik. pl Natural Shine, Satin Shine Dressing.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz #00809728 #21224 üzenetére

    12 éve volt 80e? Mennyi volt a Karcher és pontosan melyik típusról van szó? Szerintem havi egy takarítógépes takarítás is sok egy átlagembernek. Ki az aki minden hónapban takarítógéppel takarítja az autóját? Ettől független a havi egy alkalom minimális elvárásnak tűnik. Meg kell nézni mit használnak a jobb mosókban. Nem takarítógép, de az Árkád alatt lévő Sonax kézimosóban pl Nilfisk porszívókkal dolgoznak és még csak nem is a legcsúcsabb gépekkel, valami kis Buddy-k vagy ilyesmik, száraz nedves, de nem is inox modellek csak sima műanyagok. A másik, ma már minden a spórolásról szól, minden szinten.. de olyan pitiáner dolgokban is hogy az eldobható műanyag pohár is összecsuklik a kezedben annyira vékony szar anyagból készülnek. Régen az is jobb volt :) most is van minőség csak többet kell fizetni érte.. ezért szimpatikus a Kranzle és a hasonló gyártók, lehet hogy nincs 20ezres műanyag mosójuk csak 120ezres a legolcsóbb, de már az is igazi minőséget képvisel. Én biztos, hogy olyan eszközt vennék ami többet tud, többet bír, mint amire igazából szükségem van.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz d4d #21225 üzenetére

    jav, Aréna a Keletinél, nem Árkád.

    Érdekelne a Makita is, pontos típus, modell. Ha 4 év garanciát be mernek vállalni rá akkor azért az jelent valamit.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Vikan kefékhez egy kis info.

    A fekete felni kefe a puhább! én ezt használom illetve sikerült rögtön, első használat közben megolvasztani a szálak végeit a forró féktárcsák közelében.. így durvább is lett sajnos, meg kicsit össze is kuszálta őket a nyélhez közelebbi részen. A hivatalos oldalon írják, hogy max 60°C os környezetben használható, míg a keményebb zöld/piros felnikefére 100°C van megadva, úgyhogy erre mindenki figyeljen. Alapból a kefék mellé semmilyen papír vagy egyéb dolog nem jött, még csomagolás sem volt.

    Itthoni forrás is van, az atlantichigienia foglalkozik Vikan kefékkel, ami nincs az oldalon azt is beszerezik, írni kell nekik. A fekete talán fent sincs, ennek ellenére általában mindig van nekik 1-2db. A postaköltség vidékre kicsit húzós, pestre viszont 990ft (saját maguk hozzák ki, nem futárral küldik). Én még belefértem a kedvezőbb postaköltségbe, azért a plusz kb 8-10km-ért amennyire a bp-i városhatár van, nem számoltak fel többet.

    Van valakinek tippje arra hogy az autót állandóan összemászkáló macskát vagy nyestet(?) hogy lehetne leszoktatni erről a jó szokásáról? Lemosom az autót erre másnap reggelre a tető, szélvédő, motorháztető össze van mászkálva.. egyszer elkapom kiterem a nyakát. Ponyván kívül mindenféle megoldás érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz d4d #21619 üzenetére

    + a gumik oldalfalának tisztítását ezzel a kefével oldom meg. A felni külső felületét simán ecsettel, bő samponos vízzel (kézi pumpás permetező + ioncserélt víz + AG waxos sampon, öblítés szintén JP ioncserélt vízzel) a belső felületét pedig a fentebb említett fekete Vikan kefélvel tisztítom meg, de ez utóbbi azért nem tartozik bele a napi rutinba.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz Wyktor #21657 üzenetére

    A webáruház oldalán írják, hogy 6-10 munkanapon belül várható, ha postai úton küldik.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz Pardise #21733 üzenetére

    Én a neutrálist használom már a második adagot vettem, de tervezem nagyobb kiszerelés beszerzését is. A nanora azt írják, hogy enyhén savas.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz jozsi252 #21729 üzenetére

    Szia Józsi,

    Mondasz nekem egy gyártási időt a Wolf cuccaidra? Elvileg mindig frisset küldenek, pár hetes max 1-2 hónaposak lehetnek.

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    Sziasztok,

    Volt lehetőségem tesztelni a Wolf neutrális felnitisztítóját egy igazán durván szennyezett felnin és nem okozott csalódást, úgy szedte le az ezer éves barna/fekete mocskot hogy öröm volt nézni. Alig látszódott a felni a kosz alatt.. viszont a multi tisztító kevés volt a gumi felületének normális megtisztításához, valami barnás réteg maradt rajta olyan barna színű szar mint a vasúti sínek mellett lévő kövekre lerakódott mocsok. Így nem is tudtam leápolni a gumit.. lehetséges hogy a töményebb Wolf APC le tudná pucolni? Mert amit most használtam az a készre kevert normál 500ml-es verzió volt.. igaz csak ecsettel tudtam tisztogatni nem volt nálam normális kefe.

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz Pardise #21887 üzenetére

    nincs magasnyomású mosóm, kézi pumpás permetező + ecsettel dolgoztam, először is ráfújtam a wolfból, úgy ahogy van, hagytam pár percig, egyébként szinte másodpercek alatt elkezd lilulni, tehát egyáltalán nem olyan lassú.. olvastam 10-15 perceket, de én nem vártam ennyit.. max 5 perc körül, többet tökölni inkább az utolsó fázisban kellett az apróbb beleégett szarok miatt, de nem vészes, meg mondom kicsit türelmetlen voltam, nem is volt időm. Itt van két kép, a küllők közötti belső rész elég szomorú látvány volt.. na azt úgy lekapta rögtön az első kezelés után mint a huzat. Igaz nem ugyanarról a kerékről készült a két kép (jobb első, bal első), de ugyanígy nézett ki sőt... A belső részekhez nem fértem hozzá, igazából le kellett volna venni az komplett kereket és normálisan megcsinálni, de erre nincs lehetőségem, meg amúgy is egy ismerősé az autó és csak tesztelni akartam a Wolfot. A guminál meg látszik miről van szó.. jó lenne ha a töményebb APC elbírna vele.. nem tudom mi fogta így meg. Elnézést a szar képekért, nem készültem rá, csak egy tablet volt kéznél, de a semminél jobb..

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz #00809728 #21889 üzenetére

    Köszi a tippet, különösen azért, mert olyat ajánlottál ami itthon is beszerezhető.. nincs lehetőségem kintről rendelgetni.

    Ablaktisztításnál a fátyolosodás amiatt lehet akkor hogy nem volt elég hűvös az ablak felülete takarítás közben? Próbáltam papírtörővel, vadiúj vileda mikroszálassal mindennel, de szinte sose kapok tökéletes tisztaságot.. talán csak az autoglym pasztája ami bevált, de azt ebben a melegben szintén nem erőltetem. De még itthon a vitrinnél is így van, ha megvilágítom zseblámpával homályos b..meg.. akárhogy tisztítom..

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz Pardise #21894 üzenetére

    Azt is ki akarom próbálni. Látszólag nálam is jó, de ha éppen olyanok a fényviszonyok akkor egyből észrevehető, hogy törölgetve volt.. :(((

    még a notebook vagy a tv képernyőjével sem bírok.. ott is lámpával megvilágítod tisztítás közben és ahogy elhúzod a kendőt száradás után odaszárad? vmi fátyolos, homályos maradék és akárhányszor átmehetsz rajta akkor se tűnik el..

    [ Szerkesztve ]

    elemlampa.blog.hu

  • d4d

    tag

    válasz jozsi252 #21901 üzenetére

    gyártási idők? rendeléstől számítva mennyi idő alatt érkeztek meg? a szórófej alapból jár a literes kiszereléshez vagy külön kell kérni?

    elemlampa.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák