Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #9198 üzenetére

    Azért arra felhívnám a figyelmet, hogy nem csak a Windowson van a hangsúly lejátszásnál, az csak egy környezet, amit a lehető legjobban ki kell iktatni, s innentől nem mindegy, hogy mivel teszed. Számít, hogy melyik windows fut, sokan sokszor írták, hogy a win tíz kb ok, a win 8 nem jó zenélni. S emellett számít, hogy jriver, roon, audirvana, fidelizer, foobar stb van használva (tehát külön van különbség, hogy milyen os és külön a lejátszó-optimalizálók, stb).
    Hogy mindezt miért írtam? Azért, mert ha a pc-nél számít, hogy milyen program, akkor az asztali lejátszóknál hogyne számítana! Az a kérdés, hogy melyik asztali lejátszó programja a jobb, ez nem tesztelhető, mert készülékfüggő és csak készülékkel együtt próbálható.
    Tehát amit dgyuri mond, hogy miért ne lenne az asztali jobb, mint a pc, az értelmezhetetlen, illetve logikátlan is: hogyan lehetne jobb, mikor a pc-n válogathatsz beállítások, programok között, van csomó fizetős is közte és tesztelhetők egymás ellen? Ezek a lejátszóprogik kifejezetten mimőségi hifi lejátszást tudnak különböző szinteken.
    Én választom ki, hogy melyik a jobb, mi illik jobban a rendszeremhez!
    Az asztaliak meg ott van nesze, ilyen, akkor lehetne erről érdemben beszélni, ha válthatnál programokat, amit külső fejlesztők írnak. Így nagy esély van rá, hogy a gyái olyan amilyen, tehát működik, de ennyi....mivel nincs verseny külső programírók között az asztali lejátszóknál, így a szolgáltatások és az eszköz tudása a számottevő, a az eszközt működtető program tudása kideríthetetlen. Kell ugye akadásmentesnek lennie, stabilnak lennie, könnyű kezelhetőség stb...vajon mi marad az asztali eszközök programírásánál a hangminőségre? :F
    De nekem az a furcsa, hog, ezen vita van: a fenti csak egy eszmefuttatás volt részemről, de ez értelmwtlen és értelmezhetetlen.
    Dgyuri: nem értem a felvetésed, a feltételezésed, miszerint az asztali forrásra írt program mennyire jó...a pc magas minőségű programokkal látható el, tesztelhető nem véletlen, hogy pl a Roon évi többtízezer....az asztali eszközöknél meg te sem csinálhattál hangminőség tekintetében tesztet, akkor nyilatkozhatnál ebben a kérdésben érdemben, ha a Pioneer-edre rátehetnéd a Maranrtz programját, vagy egy Linnt..vagy épp egy Primare lejátszó progit...

    [ Szerkesztve ]

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz Dißnäëß #9198 üzenetére

    Látod, nekem semmi közöm az USB kimenethez, mert nem használok olyat. Ergo, nincs zaj. A pendrive, ami a lejátszó seggében van, sem zaj hordozó. A lejátszó szoftvere pedig gondolom egy faék programocska és mint tudjuk a faék zene lejátszó programocskák elég jól tudnak szólni. :)

    Egyébiránt az OS és a zene lejátszó is egyformán bele tud rondítani a hangzásba. Win XP-től indultam, sokáig Foobart használtam, Tökéletesen hallható volt a Windows evolúciója a hangra vonatkozóan. A Win10 természetesen eddig a legjobb OS az összes Windows közül, ami a zene lejátszó képességét illeti. Aztán a Foobar/JRiver között is bőven akad különbség, tehát továbbra sem értem, hogy miért nem vonsz párhuzamot OS/Lejátszó program és konkrét gyártó/típusra írt, dedikált lejátszó program között, hiszen bőven akad hangminőségbéli eltérés.

    Szerencsére nekem már nem számít az OS, mert PC közelébe sem kell mennem, ha zenét szeretnék hallgatni. Pont emiatt mondtam, hogy szerintem a hálózati lejátszó egyszerűbb, "tisztább", kényelmesebb és azonos árszinten jobb hangú is, mint egy PC-s felállás és ne ragaszkodjunk klasszikus batár PC-hez, mert lehet az mikro PC is. Itt van mindjárt az N2i. 220e Ft-ért milyen olyan külső dacot és akármilyen PC-t / szoftvert tudsz kiállítani, ami véresre veri az N2i-t ugyanennyiért újonnan? Szerintem semmilyent, mert csak a dac 150-200e és akkor még nagyon visszafogott voltam. És akkor hol van még a forrás, OS és a lejátszó program? Sehol... :) Az N2i is azért tud ilyen jó lenni, mert olyan dedikált apró rendszer egy dobozban, aminek minden eleme/komponense/szoftvere össze van hangolva, nem mindenféle külső "bizbasz" van egymásra dobálva, hanem egy előre megtervezett egészet alkot, mint általában a hálózati lejátszók...
    De persze ez gyári megoldás, ami rettegéssel tölthet el olyasvalakit, mint pl. te, aki szerint mindent meg lehet oldani jobban, egyéni módokon, amivel meg én nem tudok egyetérteni.

    #9199Tiger.huhhhh nem akarod érteni a felvetésemet, mert egy nem túl szar autó árát öntötted audio PC-be. :R Amennyibe került neked a PC+ dac + a kábelek, (új árban gondolkodjunk kérlek) annyiból mocskos jó hálózati lejátszót lehet venni. Én erre akarok kilyukadni. És, mivel egy ilyen eszközben adott minden, innen kezdve nincs több gond szoftverekkel és egyéb szirszarral. És, én hallottam már jó pár hálózati lejátszót, mert azok is ugyanolyan egyedi hangot produkálnak, mint bármelyik hifi komponens. De áráért még mindig jobbak szerintem, mint az összes "PC-s" megoldás, hangsúlyozom ugyanannyiért, újonnan.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák