Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz #71562240 #362 üzenetére

    Egyébként de, pontosan úgy értettem, ahogy leírtam. Az esztétika tudománya a múltat tudja elemezni, de a jelent nem látja. És ha egy művész az esztétikai "establishment" szabályai szerint alkot, akkor abból a múlt utánérzése, értéktelen historizálás lesz.

    Amikor a Beatles felbukkant, az idősebb generáció hulligán csörömpölésnek tartotta őket, egyáltalán nem látták bennük azt, ami visszatekintve egyértelmű. A francia impresszionisták is botrányt okoztak a helyi akadémiában, de még az Eiffel torony is szinte csak kritikákat kapott.

    Szinte minden jelentős zenei (vagy művészeti) alkotás úgy jött létre, hogy felrúgta az addigi szabályokat, és mindig ott voltak az idősebb tudósok, akik teljesen vakok voltak erre. Ezért nem tud DL különbséget tenni Presser és a New Kids On The Block között, mert az ő értelmezési tartományán mindkettő egyformán kívül esik, tehát egyformák.
    Sznobság helyett hívjatjuk elefántcsonttorony-vakságnak is, onnan fentről nézve mindenki egyforma kis fekete pont.

    De ez itt elég offtopik, lehet, a hangszórókosarak érdekesebbek számotokra. (Számomra nem, de én mindig is zenét szerettem hallgatni, sosem felvételt)

Új hozzászólás Aktív témák