Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz radi8tor #7213 üzenetére

    Ez orbitális szopás volt :DDD
    Egészen a Dobogókő-Esztergom elágazásig tiszta volt, amint elértem Dobogókő határát, sűrű köd, felhők a hegy felett csaptak át. Megint megnéztem az előrejelzést: 9 helyett már 11-től írták, hogy tisztul. 9-től éjfélig vártam a kocsiban, hogy végre tisztuljon. Éjfélkor végre elkezdett tisztulni, ki is vittem a cuccokat, de metsző hideg szél volt. Az ujjaim percek alatt elgémberedtek még kesztyűben is, alig tudtam összerakni a cuccot. A pólusra állás most egész gyorsan ment, a fókusszal a szélben viszont meggyűlt a bajom, az erős széllökések miatt rengeteg volt a bemozdult kép (pedig egy masszív állvány, leengedve, táskával lesúlyozva; de mégis akkora lökések voltak, hogy engem is rángatott), és attól életlennek tűnt, még akkor is, amikor már fókuszban volt... Beláttam, hogy se 30, se 20 sec nem fog működni ilyen időben, még szerencse, hogy vittem a 70-200-ast is, azzal 200 f4 10s ISO800, úgy már akadt néhány, ami nem mozdult be. Na de azzal is volt pár kör fókuszálni, azon még rövidebben jár a fókuszgyűrű... Végre az is meglett, sokadjára is pólusra állás - na de hol az üstökös? Egy órát pásztáztam az eget, fotókon keresve a nyomát. Igen, ki kellett volna zoomolnom 70-re, de amennyit szívtam a fókusz belövésével, NOPE.
    Végül csak meglett, többször elmentem mellette, mert a holdfényben nem látszott a csóva, csak egy zöld udvaros pont volt...
    Lőttem közel 300 képet, mielőtt újra elkezdett felhősödni. Ebből 200-at kapásból töröltem itthon, annyira bemozdult; meg még volt pár a keresésről, ami nem része. Maradt 74. DSS score min 300 max 900, belőttem, hogy check above 600 - maradt 41, azaz 6p50s... szóval kb ugyanott vagyok, mint múltkor :DDD
    Mondjuk lehetett volna rosszabb is. Ahogy jöttem le a hegyről már 3 után, lassan jöttem mert volt egyszer 6, majd 2 és 1 őz/szarvas az úton, majd Kiskovácsinál a kórház után sok kék villogó, és egy kocsi az út mellett, ami a jobb oldalán fekve állt meg... Nem tudom, hogy jég, vagy szarvas elől rántotta el, vagy csak eszetlenül gyorsan ment és kisodródott (sok BMW jött éjszaka fel, amíg arra vártam, hogy tisztuljon), de neki biztos rosszabb estéje volt...

    Na de közben végzett a DSS, ideje nekilátni.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák