Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbchris

    senior tag

    válasz Soká #7117 üzenetére

    Hát ennek most utána néztem és tényleg meglepve tapasztaltam hogy vannak bizony az új fűrészlapok közt is "enyhén tányérosak ) ugye itt az enyhe 1-2 tized mm körüli . Megmunkálás során egyértelmű hogy minden anyag vetemedik akármilyen finoman is van kezelve . A gagyi tescós stb fűrészlapokról nem is beszélve , bár meglepve tapasztaltam hogy azok közt is vannak jók :) Aztán ugye szokták feszültség mentesíteni lapokat ekkor már visszanyerik formájukat de előfordul hogy nem mindegyik .

    Márton111 #7118 Ismerem ezt a fűnyírót , nekünk még sárga színű volt , utólag már piros színben is feltűnt :DDD Meg is utáltam pont azmiatt amit te írsz róla . Azt valóban nem kellett élezni mert csak úgy csattogott az a csigakés az ellenkésen :DDD

    Biztos ilyen késekkel szerelik a Hubble-t :DD , Érdekes mert látszólag olyan mint egy kés csak az élében vannak olyan csőszerű "folyosók" vagy mik hogy mikor elkopik akkor mindig letörjön . Lehet hogy ma már nem használják sőt biztos de régen gyártottak ilyet - de kérdem én is hogy minek ?! Ez is azon sok haszontalan találmányok közé tartozott amiket a Nasa feltalált .

    thyeby #7127 Fából még a régi helikopterek rotorjait is csinálták , azért én is megerősítem hogy nem kell lebecsülni a fa értékét . De csináltak az Angolok fa repülőgépet is amivel bevitorláztak Német területre . Én is meglepődtem mire képesek fából .

    Írtad a Bosch lapok jó tulajdonságát : Hát nem tudom , vannak kételyeim . A minőségük nem rossz de vannak köztük elég csapnivalóak is . Pl ott a gérvágólapjuk - átmérő 250mm Z=60 fogas olyan vékony hogy néha berezonál és lengőfűrész módjára vág . De az is fura hogy pl ott az a Z=28 fogas hosszvágólap , mikor utánéleztük hát mellszögről volt hogy 2× kellett élezni mert olyan vacak volt a gyári élezés . De attól függetlenül jók de inkább Makita vagy Metabo vagy Dewalt stb .

    kalman7 #7137 : Az a baj hogy alig ismeres ezt a fűrészt . Mi nem is vállaltunk ilyet élezni sem . De nem is kell hogy vigyen visszafelé mert ezek ugye egyirányú fűrészek , gondolom azért ez az élkimunkálás hogy jó felületet vágjon és ne tpéje ki az anyagot . De egy kis ügyességgel szerintem ezzel is lehet bekezdést csinálni a fában .

    Márton111 #7138 Ahogy látom ezek a Pro lapok a kézi gépekre vannak , azoknak van ilyen érdekes méreteik .

    Az akkusfúrókkal kapcsolatban : Egy két asztalos megmoddoltatta Li-Ionos akkukkal , szétszedték majd kicserélték bennük az akkukat - Conrádban vagy hol vettek bele . Sok baj van az NiMh-s akkukkal - Elég nagy bajt jelent a memóriaffektus és nem is annyira tartósak . Én is vettem ceruzaakksiból idehaza Li-Ionosat és sokkal jobbak . A HandyCam-ekben is már ilyenek vannak . És itt nincs ilyen memóriaeffektus bajok .

Új hozzászólás Aktív témák