Új hozzászólás Aktív témák

  • matta2003

    tag

    Kedves Mesterek!

    Amatőrként korábban is sok segítséget kaptam már tőletek ezen a fórum direkt és indirekt módon. Most újra hozzátok fordulok.
    Mint minden bútorom, ez is a próbadarab és a „mestermű” is egyben… :)

    Ez alkalommal egy tolóajtós, beépített szekrényt kell csinálni a kisszobába.

    A következő a terv:

    Csinálok 7 darab „dobozt”, amelyeket egymáshoz rögzítek. A padlóra lecsavarozok egy 10 centi széles bútorlapot, erre menne az alsó sín. A falra két oldalra rögzítenék egy-egy 30 centis széles bútorlapot. A felsőt pedig vagy a plafonra, vagy a dobozok tetejére rögzíteném. Kép1, kép2.

    Eddig jó az elképzelés?

    Az alsó dobozokat ilyen lábakra raknám, az esetleges egyenetlenség kiküszöbölése végett. Jó ötlet?

    3 darab tolóajtót akarok csinálni. A tolóajtórendszernek a SEVROLL GEMINI 18-at ajánlotta a boltban az úr. Erről mi a vélemény? El bírja a kb. 250x 85-ös ajtókat? A tolóajtókkal kapcsolatban (is) szívesen olvasok bármilyen tanácsot. (Még nem csináltam soha. De ezt is el kell egyszer kezdeni, nem? Mire kell figyelni, mit és hogyan érdemes, stb.)

    A kisebb dobozokra azért esett a választásom, mert korábban már csináltam szekrényeket, ezeket a méretek nagyjából tudom kezelni és szállítani is. Összeszereléshez lapostiplit alkalmazok.

    A segítséget előre köszönöm.

    nem 21 éves vagyok...

Új hozzászólás Aktív témák