Új hozzászólás Aktív témák

  • Henrik Aszta

    csendes tag

    válasz mdk01 #19825 üzenetére

    Na hát igen ez a Makita LB1200F Szalagfűrész néztem egy pár hónapja eladó voltpont. Apródon aszt hiszem 67 ezerért.
    A fűrészemen van vezető görgő,fém házas de fa betétes oldalú amit 10-es átmenő csavar fog.
    Hátul zárt csapágyas vezetés van ahol hozzá ér a lap ugye ha toljuk ami jó is csak a fa betétes nekem elég baszakodásos mindíg ha elkopott újra vágni leszerelni stb stb:Alul viszont nincs is semmi fél e pedig az igazi és pontos futáshoz nem árt ha van..
    A gép szerkezetileg megfelelő,erős meg van csinálva ahogy az kel eladni nem kívánom,se lecserélni:) .Csak hát a fa betét nem valami jó-kopik oldalsúrlódás végett olajozni kel főleg ha szeletel az ember durva méretre kemény teak fát.A Felder rendszer fél e vezetővel igazat adok szorulhat bajos akkor oda a Forestil lapom .A Makita típusival én is egyet értek hogy jobb igaza van.Olyat is keresek egyébként,de lehet hogy kópiát rajzolok amit kifűrészelek fából majd kiöntetek.A finom dolgokat meg fémmaró gépen véglegesítem valami céggel.Így aztán 2 vállalkozásnak is munkát adok más kérdés hogy lehet 3 hetet kell várni rá mire elkészül és akkor a levest megesszük ahogy sikerült.
    Pedig milyen jó lenne csak levenni a polcról valakinek és postán elküldenie...
    Na de van így mással is mifelénk legalábbis itt békés megyébe.Kellene ilyen olyan csavar,dolog alkatrész nem beszélve faanyagokról nincsen,csináljam meg így vagy úgy menni 100 km arrébb venni válogatni kókányolni stb.
    Marad a net ha szerencséje van az embernek talál az adott dologhoz munkához megfelelőt.
    Vagy el hallgat TING mint a GPS és újratervezés.
    Minden esetre köszönöm a készséges tanácsokat.

Új hozzászólás Aktív témák