Új hozzászólás Aktív témák

  • fantest1

    csendes tag

    Üdvözletem!

    Most, hogy vége a vizsgaidőszakomnak tudok végre egy kicsit hasznos dolgokkal is foglalkozni, szóval kaptok tőlem egy kis betekintést a routerrel való terveimmel kapcsolatban. :K :D
    Vettem egy külső 3.5-ös racket az itteni témával foglalkozó fórum ajánlása alapján: link, amibe beleraktam egy idősebb Samu HDD-t (HD502HJ). Egész jól muzsikálnak együtt így az első tesztek után, bár jobbra számítottam: Írás: 21-30 MB/s, Olvasás: 24-40 MB/s (Windows fájlmásolási értékek, /nektek is hasonló?/).

    A tervem a közeljövőben a következő: Egy olyan torrentszerver létrehozása, ami jól működik 1. iOS eszközökkel, 2. távolról (DDNS). Az első pontnál szerintem a legegyszerűbb megoldás egy watchdir beállitása, ami figyeli, ha érkezik új .torrent. Egyelőre ez a guide validnak tűnik: link. (iPhoneon pedig keresek valami értelmes hálózatkezelőt, amivel be tudom tenni az ncorewebshopon letöltött torrenteket.). A második pont már kicsit bonyolultabbnak néz ki, mivel egy T-s EPC3925 után vagyok kötve, amit ugye nem is lehet Bridge mode-ba rakni, szóval az asus az alhálózatán lesz. Ez azt jelenti, hogy csak a cisco által támogatott DDNS jöhet szóba, ami a dyndns... :((( . Szerencsére ez jó megoldásnak tűnik: dyndns.hu
    Na egyelőre ennyi.

    ps: Remélem nem gond, hogy ilyen hosszan írtam, csak gondoltam hátha feldobom egy kicsit a fórumot :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák