Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz Peci #99 üzenetére

    Írni kell a gyártónak, hogy tegyék bele ezt a funkciót, és ha olyan kedvük van akkor bele fogják tenni.

    Én pl a naplózással és a forgalom figyeléssel kapcsolatban is írtam nekik, mert sajnos elfelejti a készülék a forgalmi adatokat, ami igen fontos tud lenni.
    Ja és ne a hazai supportnak írj levelet, mert azok elég gyengék.

    [ Szerkesztve ]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Peci

    csendes tag

    Sziasztok!

    Köszönöm a válaszokat!
    Lehet, hogy ráveszem magam, hogy írjak a gyártónak hátha. :-)

    Ez egyéb felmerültekre válaszként:
    A restartot arra használom, hogy ne napközben (reggel 6 és este 10) között akarjon IP-t cserélni wan oldalon. A megszakadó kapcsolatok és IP csere zavart okoz cégesen.
    A DD-WRT és Open WRT-n pedig nem megy át a netes POS terminál. E téren próbálkoztam sokat. Bármilyen vason teszteltem átment. A jelzett firmwarekkel pedig nem. E téren még a DMZ sem jelentett megoldást. Így lett egy Cisco 215w és egy Asus RT-AC68U.

    A Cisco szintén egy jó kis cucc, de ez meg az USB-t nem használja Sambaként, csak mobilnet megosztásra és firmware upgare-ra, ha épp nem neten szeretném...

    Az időkapcsolós dugó szintén jó ötlet. Erre nem is gondoltam. :-) Megfontolom ideiglenes megoldás gyanánt. Amúgy is van egy fölös. Viszont azért elegánsabb a szoftveres megoldás. Főleg ha a wifiket is szépen lehet így szabályozni...

    Tomato-t nem teszteltem. Bevallom nem sokat tudok róla. A WRT-ben szerettem a VPN-t, a No-Ip-s dinamikus Dns-t, a vendég wifit, de amióta a POS neten éli az életét ez nem járható.
    De ha ez a vas paradicsommal is tud 5G-s wifit akkor megfontolom. Persze ha átmegy rajta a POS...
    Van valahol a rávalónak demó oldala vagy komolyabb leírása?

    Köszönöm még egyszer a segítségetek!!

  • Peci

    csendes tag

    válasz Peci #103 üzenetére

    Mondjuk ránéztem ha már szóba jött... 1 nap 21 órája ugyanaz az Asus IP címe, T-home ADSL területen.
    Fura, meglepő pozitívum! :-) :DD

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz Peci #103 üzenetére

    Ha írsz a gyárnak, akkor az adatforgalmi napló felejtést is megemlíthetnéd, mert elég bosszantó, hogy ha áramtalanítódig a router, vagy újraindul egy más beállítás miatt akkor bizony ezeket elfelejti.
    Illetve megemlíthetnéd még a DHCP szervernél a Manuálisan hozzárendelt IP a DHCP lista tartalmánál, hogy nem lehet a MAC címhez gép nevet rendelni, vagyis jó lenne egy ilyen mező amiben gépnevet lehet rögzíteni, illetve megtekinteni, mert fejből elég nehéz kitalálni melyik MAC cím melyik gép.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Peci #103 üzenetére

    Erre van Tomato-ban reconnect, így nem kell reboot!

    POS terminalt passzolom, sosem használtam! De nincs annak egy leírása valahol? Hogy egyáltalán mi kell neki? Port forward, stb...

  • Peci

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #106 üzenetére

    Köszönöm!

    Megnéztem a Tomató fw-t itt:
    http://victek.is-a-geek.com/virtual/tomatok26/status-index.html

    Elsőre ugyanaz a verzió, mint a képen. Letisztult, átlátható, és sokrétűen konfigolhat, de ezek mellett végeredményben nem igazán győzött meg. Olyan mintha egy ideje nem lenne már fejlesztve. :-(
    A vendég wifi pedig különösen hiányozna. :-)
    Azt hiszem butaság lenne erre lecserélnem a gyári szoftverét.

    A POS-ról nem lesz sehol leírás. Szerintem hét lakat alatt őrzik a bankok. De gondolj csak bele mi lenne ha kikerülne egy ilyen... :-)
    Anno még a szervizt is kihívtam, de ők is küszködtek jó ideig, végül azt ötlötték ki, hogy router. Igazuk volt.

    Szétnézek majd az Asusék háza táján, van-e értelme írni egyetlen egy csóró magyarnak...

    Az IP még mindig ugyanaz. Azt mondja a wan-nál, hogy még 20 óra 12 perc a (DHCP) bérleti jog lejárta. Ez azt jeleni a jelek szerint, hogy a nagy T(r)é 3 napra adja az IP címeket. Ez azért komoly fejlettség a régi önmagukhoz képest. Meglátjuk mennyire lesz általános mindez.

    Amúgy pedig még mindig abszolút elégedett vagyok. Semmi hibásat nem találtam még az eszközben. Illetve a lekapcsolható ledeknél egy pici lehet. Éjszakára lekapcsoltatom vele az összes wifit. Reggel amikor visszateszi magára, akkor a wifis ledeket és a hátsó fehér Asust is visszakapcsolja a hátsó led kapcsoló kikapcsolt állapota ellenére. E led kapcsoló Be-Ki, és újra nem világít. De azt hiszem ez viselhető hiba. A kék amúgy is jó, mert nem játszik reflektorosat... Szóval nagyobb baja ne legyen... :-)

    [ Szerkesztve ]

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Peci #107 üzenetére

    Nem a legjobb helyen nézted!

    http://tomato.groov.pl/

    Jelenleg ez a leginkább fejlődő változat, és többek közt Victek munkája is benne van! Beállítható benne guest WiFi is! Nem a POS-ról akarok én leírást, hanem arról, hogy milyen feltételei vannak a működésének! Pont egy ilyen helyzetre, amiben Te vagy! Ez nem szabadna, hogy titok legyen!

    Természetesen semmi sem kötelező, csak egy javaslat volt!

    [ Szerkesztve ]

  • Peci

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #108 üzenetére

    Köszönöm a linket!!

    Most csak belefutva a screenshotsokba - valóban versenyképesebbnek tűnik a helyzet azzal szemben amit én találtam. Holnap kicsit utánatúrok... :-)

    A POS-sal kapcsolatban osztom a nézeted. Ugyanezt mondtam én is. Ha a kapcsolat felépítése titkos is, azért a szükséges feltételek lehetnének publikusabbak. Szerintem valami SSL umbulda lehet a dolog mögött... De ez csak tipp. Talán emiatt lehet, hogy alternatív linuxos VPN-es routeren nem épül fel a kapcsolat. (DMZ-ben sem!!)
    Persze ennek ellentmond látszólag az, hogy bármilyen, gyári fw-el működő vpn-es routeren viszont létrejön. Egy dolog látszik eddig biztosnak: nem a hardveren múlik hanem a rajta futó szoftveren.

    Az általad linkelt paradicsom lehet, hogy megérne egy ebbéli próbát. Talán a jövő héten meg is ejtem. (A korrekt teszt okán egy olyan routerrel amivel eredetileg és utólag ment minden rendesen, de WRT-s verziókkal nem...) Csak, hogy okosodjunk egy kicsit... :K

  • varázsgömb

    aktív tag

    Sziasztok!
    Ma du.-án veszem át a routert, és szeretnék rádugni egy hdd-t, csak nem tudom mekkorát kezel maximum. Konkrétan egy 3TB-ra gondoltam, és azzal el lennénk egy darabig... :-)
    Elbír ekkorával?

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz varázsgömb #110 üzenetére

    Én 1,5Tb-os HDD-vel próbáltam, azt gond nélkül kezelte.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • varázsgömb

    aktív tag

    válasz Peci #112 üzenetére

    Huhh. Akkor még jó, hogy nem vettem nagyobbat. Köszi az infót! Próbáltam utána olvasni, de valószínűleg én voltam a béna, mert nem találtam semmit. :B

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz varázsgömb #113 üzenetére

    Valószínűleg egyébként nem lett volna nagy gond a 3TB sem, csak egy partíció nem lehetett volna nagyobb, mint 2TB, tehát el kellett volna osztani! De ez nem 100%, tehát jobban jársz, ha inkább a 2-est veszed meg mellé!

  • varázsgömb

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #114 üzenetére

    Köszi a választ!

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

  • varázsgömb

    aktív tag

    válasz varázsgömb #110 üzenetére

    Megjött a kicsike. :-)
    Átolvasva a doksiját válaszolok saját kérdésemre; max. 2 TB-ot kezel. :-)

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

  • Peci

    csendes tag

    Sziasztok!

    Találtam még egy hibát az RT_AC68U-nél a Hw-Sw együttműködésben.
    - Ha a wifit ütemezetten használjuk, pl. éjjel nem - és közben a wifi ki-be gombbal kikapcsoljuk, mert mondjuk nem kell egy időre, akkor visszakapcsolás után nem aktív az ütemezője, azt vissza kell kapcsolni a webes felületen. :N

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz Peci #117 üzenetére

    Akkor tessék ezt is megírni a supportnak, lehetőleg ne a hazai supportnak írj, mert az elég harmatos, még válaszra sem méltatnak.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • varázsgömb

    aktív tag

    Lenne egy láma kérdésem. Beüzemeltem az új routert, az magyar nyelvű kezelő felület segítségével gyerekjáték volt. Ha lecserélném a szoftwerét mondjuk Tomato-ra, akkor a maradna a magyar felület, vagy az is más lenne?

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz varázsgömb #119 üzenetére

    Ha Tomato-t raksz fel akkor minden ugrik, a HW-NAT is, vagyis olyan 100Mb-re esik vissza a sebessége torrent esetén a gyári szoftverrel ez 800 körül van.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz zsolt501 #120 üzenetére

    "vagyis olyan 100Mb-re esik vissza a sebessége torrent esetén a gyári szoftverrel ez 800 körül van."

    Hogy mi van???

    Ez azért fura, mert NAT-olás vonatkozásában még HW NAT nélkül is lényegesen többre képes, mint 100Mbps, viszont a router önmagában torrentezni HW NAT-al sem 800Mbps-el! Soha!

    ASUS RT-N66U HW NAT nélkül valahol 300Mbps környékén tud NAT-olni, ebből kiindulva én az RT-N68-at valahova 400-500Mbps környékére tenném!

    [ Szerkesztve ]

  • varázsgömb

    aktív tag

    válasz zsolt501 #120 üzenetére

    Akkor nem biztos, hogy lecserélem. Nagyon szimpi ez a magyar kezelő felület.
    Van olyan konkrét dolog, ami miatt megérné a csere?

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz Intruder2k5 #121 üzenetére

    Na majd le fogom pontosan tesztelni ezeket én is, mert én csak a külföldi fórumokból indultam ki, ahol a torrent ennyire be tud zuhanni nagyobb per szám esetén, mondjuk én is keveselltem ezt a 100mb-et, de lehet benne valami, mert eléggé meg lehet fektetni bármit nagy kapcsolat számmal.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz varázsgömb #122 üzenetére

    Nekem egy nem felejtő naplózás hiányzik belőle, illetve ami a forgalmi adatokat is megjegyzi akár éves szinten is, de leírtam lentebb amik nekem hiányoznak, illetve a BUG-okat is, amik zavaróak.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz zsolt501 #123 üzenetére

    Először is azt kellene letisztázni, hogy miről is beszélünk! A routeren futó torrentről, vagy pedig PC-n van a kliens? Csak mert mint fentebb írtam, a routeren futó torrent még gyári fw-vel sem fog soha 800Mbps-el tölteni, viszont a PC-n futó, tehát csak NAT-olt torrent nem fog 100Mbps-re visszazuhanni, még HW NAT nélkül se! Ez igen durva is lenne, mert ennyit kb. egy RT-N16 is tud, töredék árért!

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz Intruder2k5 #125 üzenetére

    Én a PC-re gondoltam :)
    Ők a nyilatkozatok szerint nem tudom mire gondoltak, ezt mikor olvastam nem igazán értettem, ezért is írtam, hogy le fogom majd tesztelni, mert érdekel az eredmény, és ha jól vizsgázik a Tomató, és bírni fogja az 500-as netet akkor maradhat is, de tesztelnem muszáj lesz.
    Majd csak segítség kellene, mert nem szeretném elszúrni sem a routert, rég csináltam már Tomato telepítést (LinksysWRT54GL volt az utolsó) Tp-Link1043ND-re nem lehetett tomatot tenni sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz zsolt501 #126 üzenetére

    A router miatt itt nem kell aggódnod, a recovery mód működik rontott flashelés után is, és lehet újra próbálkozni, tetszőleges alkalommal!

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz Intruder2k5 #127 üzenetére

    Majd kereshetlek privátban majd a roter tomatosításával kapcsolatban?

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz zsolt501 #128 üzenetére

    Nem szeretek szakmai kérdéseket privátban tárgyalni, sőt nem is igazán szoktam! Ha kell hozzá segítség, akkor itt találsz! 1, 2, 3/2, 4-es pontok sorban!

    http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=21.0

    Mondjuk én még nem próbáltam, de állítólag erre az új ASUS-WRT felületű fw-re felmegy direktben is a Tomato, még recovery mód sem kell!

    Ha elakadsz, akkor itt, vagy a Tomato topikban, de akár az én fórumomon is kérdezhetsz! Van hely bőven, nem kell ide privát, és rajtam kívül esetlegesen még mások is tudhatnak segíteni!

    [ Szerkesztve ]

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz Intruder2k5 #129 üzenetére

    Úgy értettem nem akartam itt szét offolni :)
    Regisztrálni fogok a fórumodra.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • RedCat

    senior tag

    válasz zsolt501 #130 üzenetére

    Szerintem ez itt sem off téma, hisz erre a típusra teszed fel. Ráadásul szerintem másokat is érdekel, pl engem is :)

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz RedCat #132 üzenetére

    Konkrétan minden ASUS routerre egyformán megy fel!

    1. Meg lehet próbálni a gyári fw webes felületén!
    2. Ha az előző nem nyert, akkor CFE miniWeb Server!
    3. Amelyik típusban a 2. verzió sem megy, ott ASUS Firmware Restoration Tool!

    De ebben tuti megy, csak a régebbiek ilyenek, mondjuk RT-N16-tól lefelé! Meg aztán tök mindegy, hogy melyik módszert használod, ez leginkább csak a kényelmi sorrend volt! :)

    [ Szerkesztve ]

  • gyilkos répa

    tag

    Sziasztok! Tegnap először kötöttem külső merevlemezt az eszközre (egy WD Elements 1TB meghajtót, NTFS rendszerrel [már van rajta adat és rendszerint Windowsokon használom]). Gondoltam, akkor már kipróbálom a torrentezést.

    A diszk megosztása szépen ment; települt a torrent kliens is. Az első torrent hozzáadásakor odáig jutottam, hogy megjelent a letöltést jelző bar, sebességet már nem jelzett és onnan a router felülete megszűnt reagálni. Újratöltésre nem jött válasz, a böngésző kikapcsolásakor már nem tudtam ismét bejelentkezni a felületre (nemcsak a torrentére, hanem magára a router GUI-re sem) és a megosztott merevlemezhez sem fértem már hozzá. Mindeközben egyébként a hálózat működött, azaz weboldalakat el tudtam érni.

    A torrent programban két beállítást módosítottam: a feltöltési szál sebességét korlátoztam, ill. az alapértelmezetthez képest más letöltési könyvtárat adtam meg a merevlemezen.

    Van ötletetek, hogy mire érdemes ránézni?

    Köszönöm. Alább egy hosszú log file, hátha segít.

    Gyr

    Jul 26 18:45:00 dhcp client: bound 89.132.133.237 via 89.132.135.254 during 259200 seconds.
    Jul 26 18:45:00 rc_service: ntp 670:notify_rc restart_upnp
    Jul 26 18:45:00 rc_service: ntp 670:notify_rc restart_diskmon
    Jul 26 18:45:00 rc_service: waitting "restart_upnp" via ntp ...
    Jul 26 18:45:00 miniupnpd[666]: received signal 15, good-bye
    Jul 26 18:45:00 miniupnpd[683]: HTTP listening on port 43701
    Jul 26 18:45:00 miniupnpd[683]: Listening for NAT-PMP traffic on port 5351
    Jul 26 18:45:02 disk monitor: be idle
    Jul 26 18:45:35 crond[552]: time disparity of 1875885 minutes detected
    Jul 26 19:10:10 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: short transfer on control ep
    Jul 26 19:10:10 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: short transfer on control ep
    Jul 26 19:10:10 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: short transfer on control ep
    Jul 26 19:10:10 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: short transfer on control ep
    Jul 26 19:10:10 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: disable burst on ep 2
    Jul 26 19:10:10 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN no SS endpoint bMaxBurst
    Jul 26 19:10:10 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: short transfer on control ep
    Jul 26 19:10:10 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: short transfer on control ep
    Jul 26 19:10:11 kernel: scsi 0:0:0:0: Direct-Access WD Elements 1048 1022 PQ: 0 ANSI: 6
    Jul 26 19:10:11 kernel: sd 0:0:0:0: Attached scsi generic sg0 type 0
    Jul 26 19:10:11 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:11 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:11 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:11 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Spinning up disk...
    Jul 26 19:10:11 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:12 kernel: .
    Jul 26 19:10:12 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:12 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:12 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:13 kernel: .
    Jul 26 19:10:13 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:13 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:13 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:14 kernel: .
    Jul 26 19:10:14 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:14 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:14 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:15 kernel: .
    Jul 26 19:10:15 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:15 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:15 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:16 kernel: .ready
    Jul 26 19:10:16 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] 1953519616 512-byte logical blocks: (1.00 TB/931 GiB)
    Jul 26 19:10:16 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:16 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
    Jul 26 19:10:16 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    Jul 26 19:10:16 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:16 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    Jul 26 19:10:16 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: WARN: Stalled endpoint
    Jul 26 19:10:16 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    Jul 26 19:10:16 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
    Jul 26 19:10:16 rc_service: asus_sd 804:notify_rc restart_xhcimode 2
    Jul 26 19:10:18 iTunes: daemon is stoped
    Jul 26 19:10:18 FTP Server: daemon is stoped
    Jul 26 19:10:18 Samba Server: smb daemon is stoped
    Jul 26 19:10:18 kernel: gro disabled
    Jul 26 19:10:18 Timemachine: daemon is stoped
    Jul 26 19:10:18 rc_service: hotplug 826:notify_rc restart_nasapps
    Jul 26 19:10:18 rc_service: waitting "restart_xhcimode 2" via ...
    Jul 26 19:10:19 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: Failed to enable MSI-X
    Jul 26 19:10:19 kernel: xhci_hcd 0000:00:0b.0: failed to allocate MSI entry
    Jul 26 19:10:19 kernel: usb usb1: No SuperSpeed endpoint companion for config 1 interface 0 altsetting 0 ep 129: using minimum values
    Jul 26 19:10:21 iTunes: daemon is stoped
    Jul 26 19:10:21 FTP Server: daemon is stoped
    Jul 26 19:10:21 Samba Server: smb daemon is stoped
    Jul 26 19:10:21 kernel: gro disabled
    Jul 26 19:10:21 kernel: scsi 1:0:0:0: Direct-Access WD Elements 1048 1022 PQ: 0 ANSI: 6
    Jul 26 19:10:21 kernel: sd 1:0:0:0: Attached scsi generic sg0 type 0
    Jul 26 19:10:21 kernel: sd 1:0:0:0: [sda] 1953519616 512-byte logical blocks: (1.00 TB/931 GiB)
    Jul 26 19:10:21 kernel: sd 1:0:0:0: [sda] Write Protect is off
    Jul 26 19:10:21 kernel: sd 1:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    Jul 26 19:10:21 kernel: sd 1:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    Jul 26 19:10:21 kernel: sd 1:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
    Jul 26 19:10:21 kernel: sd 1:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
    Jul 26 19:10:21 Timemachine: daemon is stoped
    Jul 26 19:10:23 kernel: ufsd: sda1 is mounted as NTFS (journal replayed)
    Jul 26 19:10:24 rc_service: hotplug 909:notify_rc restart_nasapps
    Jul 26 19:10:24 iTunes: daemon is stoped
    Jul 26 19:10:24 FTP Server: daemon is stoped
    Jul 26 19:10:24 Samba Server: smb daemon is stoped
    Jul 26 19:10:24 kernel: gro disabled
    Jul 26 19:10:25 Timemachine: daemon is stoped
    Jul 26 19:11:33 rc_service: httpd 550:notify_rc restart_samba
    Jul 26 19:11:33 rc_service: waitting "restart_nasapps" via ...
    Jul 26 19:11:43 rc_service: skip the event: restart_samba.
    Jul 26 19:12:51 rc_service: httpd 550:notify_rc restart_ftpsamba
    Jul 26 19:12:51 rc_service: waitting "restart_nasapps" via ...
    Jul 26 19:13:06 rc_service: skip the event: restart_ftpsamba.
    Jul 26 19:17:06 rc_service: httpd 550:notify_rc restart_ftpsamba
    Jul 26 19:17:06 rc_service: waitting "restart_nasapps" via ...
    Jul 26 19:17:21 rc_service: skip the event: restart_ftpsamba.
    Jul 26 19:18:01 kernel: gro enabled with interval 2
    Jul 26 19:18:03 Samba Server: daemon is started
    Jul 26 19:20:57 rc_service: httpd 550:notify_rc restart_ftpsamba
    Jul 26 19:20:58 FTP Server: daemon is stoped
    Jul 26 19:20:58 Samba Server: smb daemon is stoped
    Jul 26 19:20:58 kernel: gro disabled
    Jul 26 19:20:58 kernel: gro enabled with interval 2
    Jul 26 19:20:59 Samba Server: daemon is started
    Jul 26 19:21:53 rc_service: httpd 550:notify_rc start_apps_switch downloadmaster sda1
    Jul 26 19:23:22 kling0n: sh /opt/S50asuslighttpd.1 restart
    Jul 26 19:23:28 kling0n: sh /opt/S50downloadmaster.1 restart
    Jul 26 19:23:35 transmission-daemon[8069]: Couldn't bind port 51413 on ::: Address already in use (Is another copy of Transmission already running?) (net.c:371)
    Jul 26 19:23:35 transmission-daemon[8069]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 241664 (tr-udp.c:78)
    Jul 26 19:23:35 transmission-daemon[8069]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 241664 (tr-udp.c:89)
    Jul 26 19:23:45 rc_service: rc 8153:notify_rc restart_nasapps
    Jul 26 19:23:45 iTunes: daemon is stoped
    Jul 26 19:23:45 FTP Server: daemon is stoped
    Jul 26 19:23:45 Samba Server: smb daemon is stoped
    Jul 26 19:23:45 kernel: gro disabled
    Jul 26 19:23:46 Timemachine: daemon is stoped
    Jul 26 19:29:39 transmission-daemon[10941]: Couldn't bind port 51413 on ::: Address already in use (Is another copy of Transmission already running?) (net.c:371)
    Jul 26 19:29:39 transmission-daemon[10941]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 241664 (tr-udp.c:78)
    Jul 26 19:29:39 transmission-daemon[10941]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 241664 (tr-udp.c:89)
    Jul 26 19:31:27 transmission-daemon[12873]: Couldn't bind port 51413 on ::: Address already in use (Is another copy of Transmission already running?) (net.c:371)
    Jul 26 19:31:27 transmission-daemon[12873]: UDP Failed to set receive buffer: requested 4194304, got 241664 (tr-udp.c:78)
    Jul 26 19:31:27 transmission-daemon[12873]: UDP Failed to set send buffer: requested 1048576, got 241664 (tr-udp.c:89)
    Jul 26 19:35:02 kernel: end_request: I/O error, dev sda, sector 794897256
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0x76f81b (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: end_request: I/O error, dev sda, sector 794898216
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 76f81b, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0x5d6f008 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 5d6f008, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0x5d70fd5 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 5d70fd5, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to write block 0x7703184 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdWrite: failed to map block starting from 7703184, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0x5d6f008 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 5d6f008, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to write block 0x77030ea (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdWrite: failed to map block starting from 77030ea, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0x6f9ba2 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 6f9ba2, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdSync: ordered "sync_dirty_buffer( bh )" failed -> -5
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdWrite: failed to write block starting from c0000, e8e0a00, error=-5
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc0000 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c0000, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0x5d70eb0 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 5d70eb0, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc272d (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c272d, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2735 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2735, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2742 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2742, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0x782b35 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 782b35, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xcbde3 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from cbde3, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0x65c760 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 65c760, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc27a1 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c27a1, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc283d (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c283d, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2888 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2888, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc288a (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c288a, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc288c (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c288c, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2a2d (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2a2d, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xcbdf2 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from cbdf2, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xcbdf3 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from cbdf3, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc291e (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c291e, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc9729 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c9729, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2923 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2923, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2927 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2927, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc27e1 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c27e1, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2949 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2949, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0x293be41 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 293be41, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc29b0 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c29b0, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc29b2 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c29b2, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc29b3 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c29b3, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc29e2 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c29e2, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc29ed (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c29ed, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xcbdf8 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from cbdf8, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2a3e (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2a3e, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc29f1 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c29f1, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xcbe02 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from cbe02, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xcbe03 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from cbe03, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc29f1 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c29f1, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc282a (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c282a, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc29f2 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c29f2, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2b2f (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2b2f, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2b38 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2b38, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2b40 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2b40, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xcbe50 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from cbe50, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc93d4 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c93d4, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2359 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2359, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc2a63 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c2a63, e8e0a00
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:failed to read block 0xc0006 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:02 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c0006, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to read block 0x2939965 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 2939965, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to read block 0x7702dfb (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 7702dfb, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to read block 0xc22ef (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from c22ef, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to read block 0x2939386 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 2939386, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to read block 0x2939388 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 2939388, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to write block 0xc0001 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdWrite: failed to map block starting from c0001, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to write block 0x7703133 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdWrite: failed to map block starting from 7703133, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to write block 0x7702dfb (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdWrite: failed to map block starting from 7702dfb, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to read block 0x7702dfd (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 7702dfd, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: gro enabled with interval 2
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to read block 0x7702e0c (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 7702e0c, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to read block 0x7702e0a (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 7702e0a, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 rc_service: asus_sd 14291:notify_rc restart_xhcimode 0
    Jul 26 19:35:03 rc_service: waitting "restart_nasapps" via ...
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:failed to write block 0x77030e2 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:03 kernel: ufsd:BdWrite: failed to map block starting from 77030e2, e8e0a00
    Jul 26 19:35:03 hotplug[14302]: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:03 kling0n: sh /opt/etc/init.d/S* stop
    Jul 26 19:35:04 ejusb[14188]: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:05 Samba Server: daemon is started
    Jul 26 19:35:05 rc_service: hotplug 14302:notify_rc stop_nasapps
    Jul 26 19:35:05 rc_service: ejusb 14188:notify_rc stop_nasapps
    Jul 26 19:35:05 rc_service: waitting "stop_nasapps" via hotplug ...
    Jul 26 19:35:05 kernel: ufsd:failed to read block 0x7703133 (max=e8e0a00)
    Jul 26 19:35:05 kernel: ufsd:BdRead: failed to map block starting from 7703133, e8e0a00
    Jul 26 19:35:06 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:07 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:08 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:09 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:11 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:12 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:13 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:14 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:15 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:16 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:17 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:18 rc_service: skip the event: restart_xhcimode 0.
    Jul 26 19:35:18 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:19 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:20 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)
    Jul 26 19:35:21 syslog: USB partition unmounted from /tmp/mnt/Elements fail. (return -1, Device or resource busy)

    [ Szerkesztve ]

  • Peci

    csendes tag

    válasz gyilkos répa #134 üzenetére

    Szia!

    Hát első blikkre én NTFS-t meg linuxét együtt tuti nem erőltetnék...
    - Elsőre...
    (Bárki - bármi, bármit mond, és ír bárhol, hivatalosan, meg nem hivatalosan... Főleg ha írni is szeretnék bele...)

    Aztán ezután jönne a hibakeresés, ha még kell...

  • varázsgömb

    aktív tag

    Kis segítséget kérnék. Rádugtam a nyomtatót a routerre, az látja is,engedélyezve van. Viszont a laptop, ami wifi-n csatlakozik nem működteti a nyomtatót. Mit kell a laptopon, - vagy a routerben állítani?
    A printer.exe file telepítése megtörtént.
    A laptopon a Hálózati és megosztási központban rányomtam a nyomtató hozzáadásához.
    Kiválasztottam a Hálózati, vezezék nélküli v. Bluetooth rendszerű nyomtató hozzáadásához.
    Az elérhető nyomtatóknál kiválasztom a nyomtatóm, ami egy Canon MX870-es. A nevet megadom, tovább, és írja, hogy sikeresen hozzáadva. A tesztoldal nyomtatásakor egy ablak ugrik, hogy el lett küldve, viszont felugrik a nyomtatási ablak, és benne, hogy a nyomtató nem válaszol. (Be van kapcsolva :-) )
    A laptopon (jogtiszta) Vista van.
    Rajta, a Hálózat-nál látom a routert, Rt-ac68u néven.
    Be is tudok onnan lépni a routerbe.
    De a nyomtatni nem tudok a laptopról.
    Mi a fene gondja van?

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz varázsgömb #136 üzenetére

    Jártam már úgy, hogy a tűzfal fogta meg a hálózati nyomtatást, amint kikapcsoltam a tűzfalat, egyből ment a nyomtatás.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • varázsgömb

    aktív tag

    válasz zsolt501 #137 üzenetére

    Köszi a tippet, de sajnos nem jött be. Kikapcsoltam a routerben a tűzfalat, de akkor sem nyomtat. Más ötlet valakinek?

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz varázsgömb #138 üzenetére

    Van még egy módszer, majd utána nézek estére.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz varázsgömb #138 üzenetére

    Ez alapján már több illetőnek sikerült életet lehelni a roterre kötött nyomtatójába. [link]

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • varázsgömb

    aktív tag

    válasz zsolt501 #140 üzenetére

    Köszi, este kipróbálom.

    Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz varázsgömb #141 üzenetére

    Sikerült?

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    Topikgazda

    A swich controlnál a NAT gyorsítás esetén Level 1CTF és a Level2 CFT mit jelent?
    Nekem csak a Level1 a kiválasztható a Level 2-t választom, akkor visszaáll Level1-re nálatok ez hogy van, ti be tudjátok állítani a Level2-t?

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Peci

    csendes tag

    válasz varázsgömb #141 üzenetére

    A jelzett IP alapú csatlakozással működnie kell. Másképp nem is igazán lehetne... Ez a megoldás a legjobb.

  • Peci

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #108 üzenetére

    Szia!

    Akkor a teljesség elvi igényével egy kis feedback. Bocsánat ha Asus ügyben kissé Off.

    Ma megejtettem azt a fő tesztet amit említettem. A tesztalany egy Linksys WRT54GL 1.1 volt.
    Erre került pár napja Tomato fw. (Intruder2k5 kicsit korábbi javaslata szerinti fw-el.)

    A fő teszt természetesen a POS áteresztése volt ma, mint záró akkord. Az eredmény e témában sajnos ugyanaz lett mint a DD-WRT családdal. Nem megy át rajta, sőt a jó ég tudja mit csinál közben mert a timeout kb 3-5x hosszabb...
    Ami még meglehetősen szembetűnő volt az az, hogy a beállítások aktualizálása eléggé nagy hibaszázalékkel megy. Sok esetben a módosítások életbe léptetéséhez csak a tápfesz elvétele, visszaadása az egyetlen járható út. A beépített reboot sokat nem ér, sok sok esetben a web server korrekt inicializálása sem történik meg utána.
    A tesztrouter nem hibás!!)

    Kíváncsi voltam nagyon... Sokan használtok paradicsomos firmware-t így nagyon nem kívánok sarkos véleményt megfogalmazni itt. Esetleg sommásan csak: összességében nem javasolnám olyan helyre ahol elengedhetetlen kérdés a megbízhatóság, és/vagy az üzembiztonság.
    Ennek eredményeként marad az Asuson is a gyári szoftver, ill. egyéb POS mentes helyeken a DD-WRT.

    Az pedig már-már teoretikus kérdés, hogy mi a csoda lehet ezekben a csinált firmwarekben ami miatt nem jut át rajtuk a POS. (No meg fordítva is igaz a kérdés.)
    Mindezek mellett otthoni játékra, tapasztalatszerzésre, meg cimborával megosztott net szemmel tartására még alkalmas lehet.

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Peci #145 üzenetére

    Akkor a teszt-routered vagy mégis hibás, vagy pedig nem töröltél NVRAM-ot flashelés után, esetleg kliens oldali hiba, stb..., mert nekem is van egy WRT54GL-em, és teljesen hibátlan rajta a Tomato! Sőt, mit ne mondjak, ezt a párost a mai napig sokan tartják otthon tartalékban, mint ez kiderült az idők folyamán itt a fórumon is, mert vsz a "router történelem" egyik legmegbízhatóbb, legjobban sikerült darabja a Linksys WRT54GL! Ettől tápfeszt elvenni soha nem kell, Tomato-val se!

  • Peci

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #146 üzenetére

    Hát. :-) Nálam ugyanez a helyzet tartalék tekintetében, csak DD_WRT-vel. :-)
    Megy vissza erre is.
    No, de kinek ez, kinek az. :-)

    A lényeg az itt, hogy a POS kapcsolat nem épül fel egyiken sem. :-(

  • RedCat

    senior tag

    válasz zsolt501 #143 üzenetére

    Nekem engedi átállítani level2-re, de én sem tudom mit jelent. Ugyanitt a Jumbo Frame engedélyezése nekem tiltva van. Ez mit jelent és érdemes bekapcsolni?

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz RedCat #148 üzenetére

    Hát ez érdekes... nem igazán értem az okát, mert nálam a Jumbo viszont engedélyezhető.
    Amúgy Gigabites belső hálózatnál lehet előnye a jumbonak nagy fájlok küldése és fogadása esetén, igaz a kliens gépeknek is támogatniuk kell, mert különben lassabb lesz az adatátvitel.

    Ezt a Level2-t viszont tényleg nem értem, mi határozza meg, hogy tudom vagy nem tudom engedélyezni, illetve mit eredményez a Level 1 és a 2-es verzió...

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • RedCat

    senior tag

    válasz zsolt501 #149 üzenetére

    Engedélyezni tudom, csak nem tudom érdemes e? A belső hálózatom gigabites...

Új hozzászólás Aktív témák