Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz Puro #18245 üzenetére

    Legjobb tudomásom szerint Asus berkeken belül a hasonló dolgok (más elnevezés, de látszólag ugyanaz) - valóban ugyanaz. Ekkor pedig igen, felmegy, simán.

    Ráadásul nem elég, hogy felmegy, de k*#a jól működik, ellenben a gyári Asus firmware- rel. A gyári egy borzalom szemétdomb, elnézést bárkinek is tiprok a lelkivilágába.. Több modern eszköz is (köztük kiemelkedő példa 2 telefon, iPhone 13pro meg S22) iszonyatosan "ragadt" a 2.4GHz -re, le sem volt hajlandó jönni. Amikor lejött, akkor volt 180mbps 5GHz- n, stb.. AiMesh kapcsán beállítottam a channelt, majd mosolyogva tapasztaltam, hogy nem sikerült propagálni a kérésemet a aimesh node-ra, stb.. Nagyon rossz, tényleg. (Legújabb gyári fw volt)
    Szóval került rá openwrt, 802.11r, 802.11k, 802.11v konfigurálva meg egy DAWN. Kell még kicsit tökölni a paraméterekkel, de a roaming is tök jól működik, sebesség pedig nőtt és stabil, na meg látom mi történik és mit csinálok, nem egy bugyuta webes felületen bámulok valami géjmer cuccokat.

    (Mielőtt mindenki feldobja, azért elárulom, hogy nem mindenkinek való. Nem annyira plug&play, bár tud az is lenni. Én is olvasgattam utána pedig valamelyest a szakmám)

Új hozzászólás Aktív témák