Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Asus routeremhez kérnék egy kis segítséget, mert valami nem frankó szerintem.
    Problémám a wifi-s másolással lenne, wifi 6 esetén normális az, hogy 20mb/25mb-al másolok egy ax-es képes telefonnal a hálózatról(NAS) egy 2-5-10GB-os fájlt?

    Asus RT-AX58U - FW:3.0.0.4.384_10177
    5GHz-s beállítás:
    [kép] [kép]
    Amivel nincs bajom:
    - Hálózaton történő kábeles másolás rendben (NAS-PC,NAS-asztali) : OK, kb 100-110mbitsec, tehát gigabites hálózat tökéletes
    - a lakás 70nm, tökéletes mindenhol a jelerősség, 200/15-ös netet kimérem mindenhol telefonon/tableten
    - Xiaomi Redmi Note 7, Xiaomi Mipad 4, Onplus 8-as telómon a wifi jelerősség tökéletes
    - Mipad 4-en AC866-os wifivel kb 15-17mbit/sec amivel tudok másolni a NAS- >tabletre ami nem rossz szerintem...ez a nappaliban lévő közelében vagy 1 szobával arrébb is.
    - Onplus8-as telómmal a lakás legtávolabbi pontiba tökéletes a wifi jelerősség, 200/15-ös netet elérem
    Amivel gondom van:
    - Oneplus 8 esetén ax-en csatlakozom (1200mbit/sec), viszont kb 25mbit/sec-nél megáll a másolás...ez normális?

    A lakás 70nm, a nappaliban van a TV mellett a router, a legtávolabbi pont ahol a telóval vagyok kb 5-6 méter és max 2 téglafal (20cm)/fal.
    A hát társasház (~30 lakással). Wifi Analizerrel 2.4-es channelt kimértem mi az ami szabad vagy kevésbé használt.
    5GHz-s beállításokat, amiket beállítotam, remélhetőleg jól tettem mert minden eszközömön jól megy.
    Routert máshova nagyon nem tudom áthelyezni sajnos, igaz ez sem tökéletes hely neki, de amit tudtam megtettem.
    Gondolom itt még a channel-t lehet állítani, de azt azért nem mertem, mert ha mást választok akkor az AC-s eszközeim nem mindig látják.

    A routerben a kábeles eszközöket mind DHCP-vel fixálva vannak, air Protection ilyesmi mind ki van kapcsolva.

    AX esetén ha jól beállítom ennek azért jóval feljebb kelleme mennie (átlagban 40-50-60mbit/sec) szerintem, igaz ez attól is függ hol vagyok a lakásban, vagy épp mennyire van leárnyákolva a router.

    Tudtok ebben segíteni? :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák