Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Asus routeremhez kérnék egy kis segítséget, mert valami nem frankó szerintem.
    Problémám a wifi-s másolással lenne, wifi 6 esetén normális az, hogy 20mb/25mb-al másolok egy ax-es képes telefonnal a hálózatról(NAS) egy 2-5-10GB-os fájlt?

    Asus RT-AX58U - FW:3.0.0.4.384_10177
    5GHz-s beállítás:
    [kép] [kép]
    Amivel nincs bajom:
    - Hálózaton történő kábeles másolás rendben (NAS-PC,NAS-asztali) : OK, kb 100-110mbitsec, tehát gigabites hálózat tökéletes
    - a lakás 70nm, tökéletes mindenhol a jelerősség, 200/15-ös netet kimérem mindenhol telefonon/tableten
    - Xiaomi Redmi Note 7, Xiaomi Mipad 4, Onplus 8-as telómon a wifi jelerősség tökéletes
    - Mipad 4-en AC866-os wifivel kb 15-17mbit/sec amivel tudok másolni a NAS- >tabletre ami nem rossz szerintem...ez a nappaliban lévő közelében vagy 1 szobával arrébb is.
    - Onplus8-as telómmal a lakás legtávolabbi pontiba tökéletes a wifi jelerősség, 200/15-ös netet elérem
    Amivel gondom van:
    - Oneplus 8 esetén ax-en csatlakozom (1200mbit/sec), viszont kb 25mbit/sec-nél megáll a másolás...ez normális?

    A lakás 70nm, a nappaliban van a TV mellett a router, a legtávolabbi pont ahol a telóval vagyok kb 5-6 méter és max 2 téglafal (20cm)/fal.
    A hát társasház (~30 lakással). Wifi Analizerrel 2.4-es channelt kimértem mi az ami szabad vagy kevésbé használt.
    5GHz-s beállításokat, amiket beállítotam, remélhetőleg jól tettem mert minden eszközömön jól megy.
    Routert máshova nagyon nem tudom áthelyezni sajnos, igaz ez sem tökéletes hely neki, de amit tudtam megtettem.
    Gondolom itt még a channel-t lehet állítani, de azt azért nem mertem, mert ha mást választok akkor az AC-s eszközeim nem mindig látják.

    A routerben a kábeles eszközöket mind DHCP-vel fixálva vannak, air Protection ilyesmi mind ki van kapcsolva.

    AX esetén ha jól beállítom ennek azért jóval feljebb kelleme mennie (átlagban 40-50-60mbit/sec) szerintem, igaz ez attól is függ hol vagyok a lakásban, vagy épp mennyire van leárnyákolva a router.

    Tudtok ebben segíteni? :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz vargalex #8059 üzenetére

    Hi, hogy mindig rosszul írom, ezen már nem ledődöm meg :
    [kép]

    5ghz-n vagyok, wpa3al, mint irtam, routertől 1,5-2méterre.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz stigma #8042 üzenetére

    Sziasztok.
    Picit kutakodtam még, de valósznűleg a hálózati másolásomra a hibát megtaláltam, de még nem oldottam meg.

    Xiaomi Mi Pad 4: AC866-os wifivel wifivel másolás: 40MB/s (inkább ~40 környéke)
    Network Signal info: Link
    Oneplus 8: AX1200-as wifivel másolás: 29MB/s
    Network Signal info: Link

    Itt szépen látszik, hogy az AX-es wifi is a 80HMZ-t használja, azért telejesít valamiért rosszabbul, mint a Mi Pad 4 AC-s wifije.

    5GHz-s beállításokat mellékeltem fentebb is ([kép] [kép]), viszont itt nálama channel Auto-ra van állítva.
    Próbáljam meg feljenb vinni az alap 36-tól?

    Itt még figyelnem kell arra gondolom, hogy ha manuálisan állítom, akkor minden 5Ghz-s eszközön nézzem meg ha állítom, hogy látja, mert gondolom lehet az, hogy ami a tableten és telefonon rendben van, egy másik telefonnál probléma lehet.

    Itt még arra kell megolást keresnem, hogy vajon a telóm miért nem használja a 160hmz-s channel-t amit a teló tud.

    Ha valakinek van bármi ötlete, szívesen fogadom, addig meg marad a ,,google a barátom" :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz blakey #8150 üzenetére

    Hi, köszi teszteltem gyorsan, de sajnos nem működik.
    100-as csatornára állítva egyik eszközöm sem látja az 5GHz-t még a teló sem.
    104-t is próbáltam, szintugy probléma, viszont 100 -tól lefele a 64-es az egyel kisebb melyet felajánlj. kipróbáltam azt ott minden stabil,de sajnos AX-es teló csak a 80MHz-et tudja így.

    Egyenlőre itt a tudományom megállt, majd minden beállítást lementen, próbálkozom egy Merlin FW-el hátha valami ott jobb, mert most gyárti használok.

    Viszont ami szép és jó, amin meglepődtem stabilan kb 1 méterre a routertől egy Wifi5-öt támogató AC866-os tablet wifi gyönyörűen másol 35-40-45MB/s-el a NAs-ról a Tabletre.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz blakey #8152 üzenetére

    Hi, köszi 1-2 napot kipróbálom ezen az értéken, aztan max visszaállitom alapra. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.
    Adott egy Asus AX58U router, 3.0.0.4.384_10177, ahol a napokban párszor a nap folyamán elment a wifi, vagyis pontosabban a wifi-s eszközeim lecsatlakoztak róla.
    Restart megoldotta.
    2.4-es és 5Ghz-s beállításokat itt találjátok: Link
    Azon gondolkodtam, hogy teszek fel egy merlin FW-t rá. Melyiket érdemes?
    Én többségében stable-t szoktam, de napokban jött ki egy beta, ami frissebb azért: Link
    Illetve olyan kérdésem lenne, múltkor 5GHz-t átlöttem a 100-as csatornára, telóm ami AX-es(Oneplus 8) és más eszközeim nem látták,(Link) ezért visszaálltam az alapra ami a 36-os csatorna, ha jól emlékszem. Másolás kb ugyanaz minden eszköz esetén.

    Esetleg próbálkozzak Merlinnel háta menne a 160Mhz-s frekin a teló?(annyit ugye kiderítettem és írtatok is hogy a 100-as 5Ghz-s channel kellene minimum amin menne)
    Vagy amúgy mitől függ az, hogy az adott 100-as csatornát látja egy eszköz wifije vagy sem? Próbáltam guglizni de nem sok sikerrel.
    Segítséget előre is köszi. :R

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz dkess #8522 üzenetére

    Hi, köszi a gyors választ. :R
    Én azt hittem Oneplus8 mint AX képes eszköz tudja, de ezekszerint nem.
    blakey múltkor már mondta próbáljam ki a 100-as csatornát, akkor 1,5 méterre a kanapén ülve nem találtam a telón.
    Telón Network signalnál egy rövidke ideig láttam hogy írta hogy 160Mhz-en csatlakozik, de ahogy elkezdtem másolgatni hálózaton visszaváltott 80Hmz-re.
    Ezekszerint a telóm mégsem tudja - gondolom a Wualcomm chippet kellett volna megkeresnem mi van benne - és akkor magamnak válaszoltam meg a kérdést.
    Igen kb ezek vannak itthon, Mipad 4 , Oneplus 8 meg asszonynak van Sasmung A71 (Note7-et már lecseréltük), viszont akkor nincs ilyen eszközöm itthon sajnos.
    Nem égető a dolog, azt hittem ha AX képes routerem van és AX képes telóm akkor menni fog mint AC esetén annó, de akkor tévedtem.
    Kíváncsi voltam rá, mert van hogy 2-3GB-nyi képet vagy adatot másolok telóra, vagy telóról NAs-ra akkor jó jött volna valami plussz, mert utálok a géphez ülni és Type-C kábelezni.
    Ha már van jó routerem akkor kihasználom, igaz kis képek esetén persze elég rossz lesza másolás.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz dkess #8526 üzenetére

    Köszi a felvilágosítást. :R
    Nekem fura az volt hogy AX-es eszközön a wifi-s hálózati másolás AX-es teló esetén szarabb volt mint egy régi AC-s wifin (AC866 vs AX1200).
    Ennyit másolgatni néha másolgatok - mármint pár vagy több GB-ot - , félre ne érts, csak meg akartam érteni ez miért van pontosan. De ezt szépen leírtad nekem.
    Routerben AC-hez képest jóval jobb, mert az elmúlt jópár évben elég sokmindent kipróbáltam és most amióta megvan, azóta tökéletes itthon minden. Régi AC87U-val wifis másolásom max 10-20MB/s volt max.
    Amik voltak az elmúlt 2-3évben: AC66U B1, AC68,AC87U...+pár másik NEM Asus márka)
    Pár percig hezitáltam konkurencián - Tp-Link AX73 - hogy kipróbálom , de szerintem előrelépés nem lenne + picit drágult is. Illetve sok értelme nem biztos hogy lenne, mert 70nm-en most mindenhol 5Ghz-es lefedettségem van tökéletesen, még 2 szobával és vastag géglafalakkal arrébb is.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz dkess #8528 üzenetére

    Router: AX58U, mint írtam, 5GHz-n auto channel-el, ami 36-os volt asszem.Smart Connect ki volt kapcsolva, WPS ON-on asszem.
    NAS kábelen van a routeren, fix ip-n, innen történt a másolás
    1,5 méterre ültem a kanapétől, mindkét eszköz 5GHz-n csatlakozott:
    Igaz most tünt fel :DDD ,tablet 0,35m mért, telefon 0,9-et.
    Telón semmit nem állítgattam, igaz lehet a titkosítás a hunyó passzolom mert WPA2/3 van bekapcsolva az 5GHz-n és a tablet WAP2-vel , Oneplus 8-am WPA3-al csatlakozott.

    Fórumba szemetelni nem akarod, de a legfőbb dolgokat megválaszoltad nekem.
    Router esetén az Asus extrákat nem használom, semmit sem, ezért akár ki is próbálhatom :DDDEzt annó azért vettem mert 2 évente szoktam cserélgetni a cuccaimat, stabil 5GHz-s wifi kellett AC/AX szabvány, ha telót vagy eszközöket váltanék, WPA3 biztonság növelése miatt, max 50k-s áron (asszem 52 volt talán).
    Alap funckiókat használom, Asus DNS,külső HDD ilyeneket semmit, mert van saját domain-em , meg nas-om, megosztásom így felesleges ezzel terhelnem a routert.
    Igaz DDNS-t lehet bekapcsolom :DDD , ha gond lenne a routerrel akkor újra tudjam indítani távolról.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz need #8771 üzenetére

    Hali. Nekem megjelenés óta van AX58U routerem, eddig mindig gyárti használtam és nincs gondja/baja. Jeleneg ez a legújabb FW tudtommal : 3.0.0.4.384_10177

    Custom FW-ben én majd nemsokára szerintem kipróbálom a Merlin FW-t, mert ezelötti AC87U-n is frankón futott.

    Eddig tökéletesen fut, nincs restart, wifi dobálás, vagy fagyás. Én 1-2 havonta azért újraindítom 1-1x.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz tobias40 #8780 üzenetére

    Hát annyira már nem emlékszem kb 1,5 éve van nekem AX58U.
    AC87U Merlin FW-vel vahsználtam jelerősség igen baromni nagy volt, és volt mindenhol jel, viszont szerintem jobb wifije, mint AC87U-nak.
    Alap netezés, streamre detto ugyanaz, de ha wifin adatokat mozgat az ember az újabb SoC miatt azért kijön a különbség.
    AC87U-val max 15MB/sec jött ki ac866-es wifivel (Xiaomi Mi pad 4) NAS és tablet között.
    Ez most kb 30 lett az AX58U-val.
    Telefonról nem tudok nyilatkozni, mert évente cseréltem, de nekem mindenképp megérte a váltást (annó 30-ért adtam el, 52-ért vettem az AX58U-t)
    Wifi-s másolásokat múltkor írtam.

    #8781need : Addig lehet eljutok oda, hogy Merlin FW-t teszek, és nyilatkozok róla, de az is lehet, hogy elhavazok és 2-3 hét múlva tudok csak vele foglalkozni.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Kíváncsi vagyok a véleményetekre, az alábbi problémám lenne.
    Otthini digi-s netet 100/100-ról 1000/300-ra emelték. Asus AR-AC87U-s routert lecseréltem AX58U-ra. AX58U-n nem tudom melyik Merlin fut, de nem a legújabb az biztos.
    Kábelen ezeket mérem:
    - Asztali gép: i3-8100,8GB ram, Win10pro => ~800/300mbit/s
    - Laptop: Lenovo Y580 (i7-3610QM)+8GB ram Win10pro => ~500-600/300mbit/s
    - 5Ghz-s wifin telókkal kb 500-at mérek (Oneplus 5 és Oneplus 8 + Huawei tablet)
    - 2.4GHz-s wifin : 10-20/15mbit max!!!

    Kérdéseim azok lennének, hogy:
    - 2.4Ghz-t beállítottam, régi AC87U-n nem néztem mit tudott, de ennél többet kellene mennie ugye? Általános beállítások vannak , 20/40mhz-s sáv, csatorna is lefixálva. Jel frankó.
    - Merlin FW: Valami pár hónapal ezelőtti verzió van amit feltettem, frissíthetem a legújabbra?
    - Kábelen lévő max sávszélet lehet még feljebb tornászni? Már ez is tökéletes de gondoltam megkérdezem .

    Ezt az adatot kb 1-2 méterre a routertől mértem. kb 50-60nm-es lakás, tégla 10-15cm-es falakkal.
    5Ghz-s wifi esetén AX módot is bekapcsoltam, 20/40/80 mhz, csatorna automatikus. Otthoni eszközök max AC-ek (teló tablet) illetve ami kell kábelen lóg.

    Tudnátok ebben segíteni?

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz mrmft #11002 üzenetére

    Hi, napokban kipróbálom, mert tesómnál van a router és teamweaveren szoktam ezeket megcsinálni neki, kivételesen a beüzemelés volt most a napokban.
    Annó mikor váltottam gyári állapot-ra visszalőttem, merlint feltettem, és szintén volt egy gyári visszaállítás, mindent előröl állítottam be.

    De nem gond, most befrissítem neki a legújabbra amit írtál, meglátjuk mit produkál. Képeket készítek majd, mert úgy tudok ti is következtetéseket mondani.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • stigma

    addikt

    válasz dkess #11004 üzenetére

    Hi, köszi a választ.
    Igazából 3-ból 2 kérdés meg van válaszolva, csak a 2.4Ghz-s net ami ,,idegesítő picit".
    FW-t frissítek, tesóméknak a 100-as net is elég volt, csak mivel technológia váltás volt 1000-es lett, ezért gondoltam, akkor már olyan routert viszek haza amivel ez kihasználható. :D
    Teljesen elégedettek a net letöltéssel és ezzel a ~800/300-as értékkel, csak gondoltam ha lehet feljebb tornászni akkor segítek még otthon.

    Kíváncsi leszek, hogy felteszem az új FW-t, beállítok előről mindent, a 2.4Ghz-nél keresek más szabad csatornát, mert szerintem ott azért kellene egy picit jobb értékeket kapni mint a mostani 10-20/15mbit.

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák