Új hozzászólás Aktív témák

  • Zozzy

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy AC65P-t szeretnék NAS-hoz hasonlóan használni.
    LAN-on megy is a dolog, egy HDD dokkolót kötök az USB portra, és a megfelelő beállítások után az otthoni hálózatomon lévő, erre képes eszközökkel probléma nélkül le is tudok játszani róla tartalmakat (filmeket, zenéket, képeket is akár) DLNA megosztással.
    Kísérleteztem ugyanezzel interneten keresztül is, hogy távoli eléréssel mondjuk egy tableten is tudjak filmet nézni. Na ez már nem olyan egyszerű. Odáig jutottam, hogy mindenképp VPN kapcsolaton keresztül kellett csatlakoznom a routeren lógó winchesterhez, ekkor ugyanúgy tudtam böngészni a rajta lévő megosztott mappákat, mint LAN-on. De annak ellenére, hogy az otthoni netem feltöltési sebessége, illetve a tableten használt internet letöltési sebessége is elég lenne a filmek lejátszásához, valami korlát mégiscsak van, mert nézhetetlenül akadozik, szinte csak SD vagy annál is rosszabb minőségű tartalmakat tudok akadozás nélkül nézni.
    Ez a VPN kapcsolat sebességének korláta miatt lehet? Ha igen, akkor hogyan tudnám kikerülni, hogy VPN-t kelljen használnom? A távoli lejátszó eszköz egy iPad lenne, amin ugye PPTP protokollos VPN nincs, csak az Open VPN használható, amit a router is tud. Lejátszó programnak a VLC-t használnám, ami LAN-on keresztül tökéletes, VPN-en keresztül már sajnos nem.

    Hogyan tudnám megoldani a privát stream közvetítést? Vagy vegyek ehhez egy NAS-t?
    Előre is köszi a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák