Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kzsolt00

    tag

    Sziasztok,

    (ha nem jó helyre írok, kérlek irányítsatok el a megfelelő topicba)
    szeretnék kiépíteni egy komplexebb rendszert magamnak a fűtési rendszeremhez. Egy hőmérséklet monitorizáló és riasztó rendszer lenne. Amiért írok, hogy kérlek javítsatok ki, hogy mely pontjaim hülyeségek, vagy miket felejtek el, mivel egészítenétek ki.

    Az "alaprajzom" az alábbi:
    A szuterinba van a kazán, puffertartály, csövek, amelyeket mérni szeretnék, tehát a DS18B20 szenzorok ott lesznek elhelyezve. Mivel több helyen akarok mérni, ezért több lesz egyenesen a "bread board" ba kötve. Ez az egység pedig a raspberry Pi 3+ ba menne (habár ezek között egy emelet van, és a két egység között így vagy 3-4m távolság, kicsit több kábellel összekötve). A leolvasott hőfokokat real-time szeretném megjeleníteni a RB PI re kötött kijelzőre, de nem csak úgy, hogy egy appot írok, amely megjeleníti, hanem a RB egységet egyfajta webhostnak használnám, hogy legalább a belső hálózaton belül egy böngészőből egy alap kis UI on valós időben lássam, hogy éppen mi hány fokos. Tehát a RB hostolna egy kis webappot, és azt nyitnám meg böngészőben 0-24 ben magán a rasberryn a nappaliba a falba építve, viszont este, ha rámjön a szívbaj, akkor felemelem magam mellől a telefont, beütöm a böngészőbe a címet, és látom, hogy éppen fel akar e robbanni alattam a kazán, vagy nem. Később kimehet majd az internetre is, de első körben elég a belső háló.
    Extra1: Riasztó - Egy pici szirénát szeretnék venni, ami az egyik beolvasott hőmérséklet függvényében riasztana csak. Ezt hogyan lehetne megvalósítani, milyen ötleteitek vannak? Milyen szirénát vegyek? Itt is számít igazából a kis méret, elég csak egy kicsi hangszóró is egy régi PC-s hangszórópárból kiszerelve? Ha igen, hogyan mehet az egy RB hez?

    1. Igaz, hogy ebből a szenzorból 1 buszra csak 8 at lehet kötni?
    2. Olvastam, hogy mások cat5-6 (mindegy) ethernet kábellel hosszabbítottak ilyen szondát. Bárkinek ellenvetés? Valahova nem lesz elég az 1-2-3m.
    3. A hely limitált, egyetlen behelyezett bergmann cső áll rendelkezésre ami a két szint között van, és már eleve van benne vezeték, nincs sok hely. Ezért a kérdésem, hogy a RB pi 3+ egységet, és ezt az elosztó "Bread boardot" milyen módon köthetem össze, hogy biztos tuti legyen. Valami ilyesmi háromeres kábel is megfelel, vagy van valami más kritérium amihez alkalmaszkodnia kell? [link] A hossza az 4-5 méter lenne, jelent ez bármiért is negatívumot?
    4. Kaptam már olyan javaslatot, hogy a bread board az ne egy RB be legyen kötve, hanem előbb egy arduino egységbe, és arról olvasson az RB. Ennek van értelme?
    5. Az egységeket a legolcsóbbnak az aliexpressen, és talán az ebayen láttam. Tudtok olcsóbb helyet ajánlani esetleg?

  • kzsolt00

    tag

    Sziasztok,

    Rövid kérdés: Hogyan oldanátok meg egy nodeMCU -val való 'érték' kiolvasást az alábbi helyzetből?

    Van egy vezérelt árammal ellátott kábelem (3 eres) (képen a piros) aminek a végén van egy fogyasztó. Mind egy mi az.

    Az rendben van, hogy megcsapolom a (piros) kábelemet, de onnantól nincs, hogy mi lenne a legoptimálisabb megoldás arra, hogy majd a legeslegvégén a nodeMCU-mon egy kis hostolt webappon megjelenítsem, hogy ez az eszköz kap áramot, az is, a harmadik nem stb.

    Tehát a cél, valahogy az egyes kábelekből kiolvasni, hogy van e áram, vagy nincs. Nem érdekel a feszültsége, erőssége semmi. Megy e vagy nem. 0 vagy 1.
    Hogyan oldanátok meg? Ugye a kábel AC220, amennyire tudom a nodeMCU pedig DC 5 vagy 3.3, ezt is figyelembe kell venni.

    Előre is köszönöm!
    Zsolti

Új hozzászólás Aktív témák