Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz tvamos #10342 üzenetére

    Ha vannak mérések, és azokból látszik, hogy a klón nem jó, az OK. De ha csak tapasztalások vannak, az nem elég bizonyíték, mert sok minden okozhatja, aminek semmi köze az áramkör klónságához.
    Pc javítós koromban alap módszer volt két gép között cserélni valamit (pl. billentyűzet, egér, floppy, vga kártya). Ami az egyik gépben rossz volt, az a másik gépben jó, és a másik gépből áttett valami az egyik gépben is jó volt, így mindkét gép jó lett és nem használtam föl semmit hozzá. Vagyis egy rendszer úgy is lehet problémás, hogy minden eleme jó, az arduino lap körül is vannak még dolgok, táp, vezetékek a külvilág felé, perifériák, ezek is mind jók lehetnek, de összerakva meg néha nem. Ha valaki kiméri, hogy mikor melyik impulzus volt hosszabb vagy rövidebb vagy fölösleges, és kimutathatóan a klón arduino okozta, akkor rendben, az a klón rossz, de egyéb esetben csak ráfogjuk, pedig nem biztos. Lehet, hogy egy másik klónnal már jó az a környezet, mint a pc-knél a cserélt eszközök.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

  • Janos250

    őstag

    válasz tvamos #10342 üzenetére

    Szó nincs arról, hogy leszólnám, aki eredetit vesz. Egy félmilliós projektbe nem illik 800 Ft-os kínai alkatrészt rakni. (Vagy ha igen, akkor legalább olyan "gyártótól" vegyük, aki átcimkézi valami nyugati brandre :) )
    Viszont, aki a gyereknek játszani veszi, vagy az okosotthonos lámpa kapcsolgatásra, annak jó a kínai is.
    Tápkocka:
    12 V-ot nem bírja? Meg a 230-at se! :) Én már a régi időkben sem terveztem 12 V-os megtáplálást a 7805-nek. Minek megtáplálni egy arduinot 12 V-al?
    Mellesleg számomra nem túl lényeges az ügy, mert már jó ideje csak ESP, STM kontrolleres lapokat használok. Persze kínait.

    [ Szerkesztve ]

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

  • robohw

    aktív tag

    válasz tvamos #10342 üzenetére

    Nem tudom honnan vetted, hogy én leszólnám az eredetit, vagy azok használóit?
    Mindenki azt használ és vásárol meg, amit akar. Nem én fizetem a számlát.

    Én inkább a kellő alap nélkül leszólt klónokat védeném, elsősorban olcsóságuk okán.
    Biztosan akad olyan személy aki megjárta egy-egy klónnal, de a nagy többség garantáltan nem vesztett rajta.
    A klónokon lévő stab terhelhetősége eleve magasabb az eredetiknél (800 mA vs 500). Az meg indifferens, hogy milyen usb-serial illesztőn keresztül van felprogramozva az eszköz, hiszen a ch340-et elég széles körben használják más gyártók is.
    Amit említettél, az FTDI kapcsán, az jogi eredetű dolog, a minőséghez semmi köze. Amúgy is, elég szemét volt az MS, hogy meg merte lépni. Kiszúrni jóhiszemű vásárlók millióival két cég jogi allűrje okán, hát, ez nem volt túl gáláns lépés.

    A probléma szerintem inkább a felhasználók oldalán szokott jelentkezni. Aki azt sem tudja mi az a terhelhetőség, vagy ha tudja is, azt képzeli, hogy egy lábbal direktben meghajthat egy relét, annál az eredeti sem lesz hosszabb életű a klónnál. A terhelhetőség más a komplett cuccnál (500 mA) és más lábanként (40 mA) vagy a V3.3 feszültség-forráson (50 mA).

    Biztos akad hibás darab, elvégre amit milliószámra gyártanak, ott ez elkerülhetetlen, de az magáért beszél, hogy van az aliexpresszen is, másutt is sok olyan forgalmazó, aki több ezret eladott már, az értékelések mégsem azt mutatják, hogy tömegével lett volna hibás az átaluk értékesítettek között. Egy szóval, a klónok is megfelelőek, remekül használhatóak.

    My own programming language: http://www.robomax.online

Új hozzászólás Aktív témák